Test ionizátoru a záporné ionty

Uměle vyrobené záporné ionty?

Jiří Matějka

Záporné ionty jsou velkým zdravotním přínosem pro lidský organizmus. Čím vyšší je hodnota záporně nabitých vzdušných iontů, tím větší zdravotní prospěch můžete mít. Vzdušné vitamíny, jak jsem je nazval, jsou přírodního původu a nelze je vyrobit uměle pomocí přístrojů.

Koncentraci vzdušných vitamínů měřím víc jak tři roky na různých místech, v podzemí, údolích, v energeticky významných stavbách, u megalitů a pyramid. Dnes jsem měřil vzdušné vitamíny v místnosti, ve které byl umístěn přístroj, který má vyrábět až dva miliony záporných iontů.

Test čističky vzduchu s funkcí 2 miliony záporných iontů/1 cm3

Do pokoje jsem postavil přístroj, který umí čistit vzduch, produkovat ozon a vyrábět 2 miliony záporných iontů / cm3. Přístroj byl zapnutý celý den v místnosti. Změřil jsem záporné ionty před spuštěním a další měření bylo navečer. Výsledek testu zklamal mé očekávání – v místnosti se nijak nezvýšila koncentrace záporných iontů.

Hodnoty vzdušných vitamínů v místnosti bez ionizátoru byly 660 z.i./cm3. Po působení ionizačního přístroje se hodnota nepatrně zvýšila na 900 z.i./cm3.

Podobné přístroje nemohou naplnit místnost zápornými ionty jak tvrdí výrobci, a to z jednoduchého důvodu – přístroj je v plastovém obalu, a jak jsem zjistil, plasty a umělé materiály ničí prospěšné ionty. Přístroj má vnitřní jiskřiště (koronový výboj), kde je možné naměřit vyšší hodnotu záporných iontů, ale již pár centimetrů od jiskřiště jsou hodnoty zcela běžné. Výrobci tvrdí, že jejich přístroj umí vyrábět záporné ionty, ale v návodu se nedočtete, za jak dlouho naplníte běžnou místnost zdraví prospěšnými ionty. Podle mého zjištění podobná zařízení nedokážou vyrobit 2 miliony záporných iontů/cm3 vzduchu ve vaší ložnici, kuchyni, nebo v kanceláři.

stavebni poradce-www.wmmagazin.cz

Stavební poradce

Zdravé bydlení – stavební poradce

Ionizace vzduchu spočívá v generování záporných vzdušných iontů elektrostatickým výbojem. Zatímco ve volné přírodě se tyto ionty vyskytují ve vysokých koncentracích (vzduch po bouřce obsahuje až 100.000 iontů na cm³), v městských a industriálních oblastech klesá jejich koncentrace i pod 100 iontů na cm³. Vědecké studie prokázali, že lidský organizmus je náchylný k nízkým koncentracím záporných iontů a zároveň vysokým koncentracím škodlivých kladných iontů. Výzkumy prokázaly, že deficit v přirozené koncentraci záporných iontů souvisí depresivními stavy, bolestmi hlavy a dalšími zdravotními příznaky včetně chronických dýchacích problémů. Přirozeným zdrojem záporných iontů je tekoucí voda (např. vodopády) a stromy. Naopak moderní stavební materiály, utěsněná okna, běžící klimatizace, syntetické koberce, umělý nábytek, monitory, kopírky – to vše produkuje škodlivé kladné ionty.

Zkušeností z měření vzdušných vitamínů mám mnoho. Poznal jsem, jak záporné ionty fungují a jak je využít. Jsem stavební odborník s 30 – letou zkušeností. Tento rok začíná výstavba rodinného domu, kde budu aplikovat nové postupy, jak vytvořit zdraví příznivé klima, plné prospěšných záporných iontů. Čtěte časopis WM magazín, kde najdete informace z nového projektu Zdravé bydlení.

Po dohodě vám změřím koncentraci záporných iontů ve vašem domě, bytě, nebo na pracovišti. Stavební poradce – www.wmmagazin.cz/stavebni-odbornik

Záporné ionty se staly díky mé dlouholeté prezentaci novým fenoménem. Sleduji, že mnozí výrobci používají v reklam nový pojem „záporné ionty“. Jednu čističku vzduchu s funkcí 2 miliony, jak je jasné z testu, můžeme zařadit do nefunkčních výrobků. Objevují se speciální barvy a přísady, které podporují záporné ionty, nebo dokonce nano pára z mechanických mopů, obsahující dezinfekční záporné ionty … Nemusíme věřit všemu co vidíme v reklamách.

Doporučuji číst časopis WM magazín, který vychází v tisku každý měsíc. V prázdninovém dvojčísle 222/223, které vyjde 30.6.2020, zveřejním první díl seriálu Zdravé bydlení a záporné ionty.

Starší články z mého výzkumu: Vzdušné vitamíny v Česko-slovenském podzemí → http://www.wmmagazin.cz/category/vzdusne-vitaminy/

Regenračné centrum