První měření v českých jeskyních

První měření vzdušných iontů v Česko-slovenských  jeskyních

Prováděli jsme první měření vzdušných záporných iontů v jedné jeskyni na Moravě. Záporné ionty jsou velkým přínosem pro zdraví. Již desetiminutový pobyt v takovým prostředí je velkým zdravotním přínosem pro lidský organizmus.

Naměřené hodnoty byly pro všechny překvapením. Nikdo z nás neočekával tak vysokou koncentraci prospěšných iontů. Prošli jsme víc jak víc jak dva kilometry chodeb. Běžná hodnota se pohybovala 200.000, místy dokonce 500.000 záporných iontů/cm3. Byla místa s mnohem nižší hodnotou.

Překvapení přišlo na samém konci průzkumu. V jednom místě byla koncentrace víc jak 2.000.000 vzdušných záporných iontů/cm3. Stejně vysokou hodnotu jsem naměřil pouze v srbském jeskynním komplexu pod pupkem světa Rtanj (pyramida Rtanj) a v Iontovém tunelu pod Kótou zulu 664!

V tomto roce plánujeme další průzkumy a měření v českých a slovenských jeskyních. Výsledky zveřejníme v nových číslech časopisu WM magazín Skryté skutečnosti.

Co jsou záporné ionty?

Lidské tělo je nabito zápornými ionty. Nízká hodnota záporných iontů je pro zdraví nebezpečná. V přírodě naměříte běžně 1000, v lese 2000, u vodopádů až 4000. V kanceláři jsme naměřili 150, u PC dokonce pouhých 90 záporných iontů. V autě je 200. Můžou za to plastové výrobky a potahy z umělých vláken. Proto po delší jízdě cítíte únavu a usínáte. Co jsou to záporné ionty si můžete přečíst zde →

Pokud máte zájem zjistit, jaká je koncentrace záporných iontů ve vaší jeskyni, zavolejte nám: + 420 777 770 609.

 

Regenračné centrum