Magnetické pulsy a případ Jesika

Po operaci se Jesika zotavovala velmi rychle

Jiří Matějka

Magnetické pulsy působí příznivě v mnoha směrech. Každý živý organismus, lidský nevyjímaje, je na buněčné úrovni dokonalou souhrou fyzikálně chemických dějů. Provedl jsem neplánovaný test na fence Jesika.

Pulsní magnetické pole Země

Intenzita magnetického pole naší planety je sice nízká, ale stále periodicky pulzuje. Bez jeho existence nemůže náš organismus zajistit správné fungování biochemických dějů v buňkách. Řadou pokusů byla prokázána citlivost buněk na minimální změny intenzity magnetického pole, které ovlivňuje prostupnost buněčných membrán. Působením pulzního magnetického pole dochází k intenzivní látkové výměně mezi vnějším a vnitřním prostředím a tím ke zvýšení metabolické aktivity buněk. Mění se jejich povrchové napětí i aktivita některých enzymů a iontová rovnováha v extra i intracelulárním prostředí. Můžeme tedy říci, že jednou z podmínek existence života na Zemi je její magnetické pole.

Intenzita magnetického pole Země klesá od pólů směrem k rovníku a pulsuje denním i ročním rytmem. Alarmující je skutečnost, že intenzita magnetického pole Země poklesla za posledních 500 let o 50 % a nadále klesá! Nemoci způsobené tímto poklesem jsou nazývány syndromem nedostatku magnetického pole. Dnes máme možnost nahradit slábnoucí magnetické pole, čistě preventivně, terapeuticky, silnými magnetickými pulsy nového zařízení MPG 30.

Účinky pulsní magnetoterapie

Účinky magnetoterapie jsou založeny na působení pulsního magnetického pole na lidský či zvířecí organismus. Látkový metabolismus (výměna živin a zplodin – zpracování tuků) v buňkách probíhá díky pulznímu magnetickému poli daleko intenzivněji a dokonaleji. Výsledkem je velmi kvalitní očistný a regenerační proces v buňkách, tedy i tkáních a orgánech. Magnetoterapie působí velmi pozitivně na celou řadu obtíží, civilizačních chorob či zánětlivých stavů. Rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení v aplikované oblasti, pomáhá rychleji odplavovat a likvidovat škodliviny v těle (kysličník uhličitý, kyselinu močovou atd.). Pomáhá léčit chronické záněty v buňkách, kloubech, cévách či orgánech, otoky, proleženiny, zatuhlé svaly, bolesti zad, Dnu, Bechtěrevovu nemoc, artrózy a další. Osvědčila se v boji se starobní cukrovkou, celulitidou, osteoporózou, při poruchách metabolismu a revmatických obtížích. Podobných zpráv mám od vlastníků pulsního přístroje MPG 30 mnoho.

Přínos magnetických pulsů je určen také pro relativně mladé a zdravé lidi či sportovce pro svou vysoce regenerační schopnost či analgetické účinky. Ceněna je též ve veterinární praxi, zejména při léčení nejenom ortopedických obtíží domácích zvířat i závodních koní.

Případ fenky Jesiky

Po operaci se Jesika zotavovala velmi rychle. Uběhlo pár dní a přestala užívat potřebné protizánětlivé léky. Až po týdnu jsme si všimli, že v místě vnitřních stehů má na břiše pod kůží oválnou bulku. Bulka o velikost 5 cm byla tvrdá a nebolestivá. Volali jsme veterinářovi, který nás ubezpečil, že se jedná o reakci organizmu na cizí materiál. „Zákrok je šit ve třech vrstvách a některé vrstvy jsou z dlouhodobě resorbovatelného materiálu a ten, když se rozkládá, tak vzniká reakce tkáně na cizí materiál. Podle doktora bulka sama zmizí tak za 2 až 3 měsíce.“

Protože znám příznivé účinky magnetických pulsů, rozhodl jsem je vyzkoušet v praxi na konkrétním případu. Hovawart, fenka Jesika, je středověké plemeno (1280) vyznačující se povahovou vyrovnaností a citlivostí na zacházení.

Fence jsem v klidu vysvětloval, co se bude dít. Jesika si lehla na zem a na břicho, v místě bulky, jsem přiložil cívku magnetického pulseru MPG 30. Cívku jsem otočil jižním pólem k bulce a nechal po dobu asi 15 minut působit pulsní magnetické proudy. Tento postup jsem opakoval 3 dny, vždy 1 x 15 minut denně. Jesika na terapii nijak nereagovala, vždy klidně ležela. Po kontrole bulky čtvrtý den jsem s překvapením zjistil, že bulka úplně zmizela. Veterinář byl velmi překvapený a neměl pro to žádné vysvětlení. To je pochopitelné, protože se dosud nesetkal s příznivými účinky terapie magnetickými pulsy.

Československá medicína 21. století

Málokdo ví, že v bývalém Československu byla pulsní magnetická terapie využívána již od padesátých let a že celosvětový výzkum byl v 80. letech soustředěn právě do ČSSR. Na základě výsledků těchto studií pak byla pulsní magnetoterapie zařazena mezi oficiální fyzioterapeutické metody. Na půdě Královské lékařské univerzity pak byla v roce 1996 prohlášena „Medicínou 21. století“.

V Československu vzniklo tehdy mnoho nových medicínských postupů a vynálezů (elektrizace krve, magnetizace organizmu, záporné ionty atd.). Kam všechny tyto unikátní myšlenky zmizely? Proč nebyla terapie magnetickými pulsy po roce 1989 dál podporována? Odpověď je zřejmá. Levné a účinné postupy léčby většiny nemocí, nebyly a nejsou v nově nastoleném tržním hospodářství vítány ani zákonem tolerovány. Za vším hledejme jen touhu farmaceutických firem po penězích. Velké zisky jim umožňuje naše vláda. Přitom si ani jeden ministr zdravotnictví, a bylo jich už hodně, neuvědomuje, že možná právě jemu můžou napravit zdraví magnetické pulsy.

Jesika je můj miláček…

Až dnes mi dochází význam objevu československých vědců, který prezentovali v 80. letech minulého století. Roky 1980–1989 jsou nazývána jako 80. léta minulého století. V tomto období existoval v ČSSR celosvětový projekt levné a neinvazivní léčby pulsní magnetoterapií. O pár let později, v roce 1991, byl nový medicínský protokol vycházející z poznatků československých vědců o příznivých účinků magnetických pulsů představen na americkém kongresu Dr. Beckem. Naši vědu, dlouhodobé studie a zkušenosti na kongresu Dr. Beck neuvedl… Nezmiňují se o tom ani prodejci principiálně stejných pulsních magnetických přístrojů dodávaných s podbízivým marketingem ze zámoří. Je to na vás, radostně přikyvuje Jesika…

MPG 30 + BG 3 najdete zde →

Generátor magnetických pulsů MPG 30 a nízkofrekvenční generátor BG 3 je postaven na základě poznatků Československých vědců. To je nová česká medicína! A to mě těší…

Časopis WM magazín Skryté skutečnosti vychází v tisku každý měsíc. Časopis najdete v dobrých novinových stáncích. Tisk časopisu je financován z prodeje v novinových stáncích a předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme.

Regenračné centrum