Energie kamenných koulí

Energie kamenných koulí

Kamenné koule vznikly působením kosmických energií. Část této energie v nich zůstala zachovaná dodnes a mnozí z vás ji vnímají. Za poslední roky je vidělo se mnou víc jak tisíc lidí, slyšel jsem vaše zkušenosti. Nyní máte možnost ji mít jen pro sebe, nebo jako dárek pro své známé.

Kamenné koule byly nalezeny po celém světě a jsou z různých materiál: žula, sopečný materiál, pískovec, uhličitanové konkrece, vápenec a vzácně mramor.

Jsou kamenné koule přírodního, nebo umělého původu?

Teorií, jak mohly kamenné koule vzniknout, existuje mnoho. Některé jsou docela úsměvné, jiné mají snad reálný základ. Připomenu ty nejznámější:

  • Koule vznikly kutálením žhavých balvanů po straně sopky až se z nich staly dokonalé koule
  • Mořský příboj pravěkých moří opracoval kameny do tvaru koule
  • Koule jsou zkamenělá semena rostlin
  • Koule jsou zkamenělá vejce
  • Kamenné koule vznikly penetrací plynové bubliny
  • Kamenné koule na Slovensku vznikly přirozenou odlučností hornin
  • Koule byly vyrobeny vyspělou civilizací před asi 12.000 lety
  • Kamenné koule jsou signální značky pro mimozemská plavidla

Ať už to bylo jakkoliv, zůstává jediná základní otázka: Vznikly kamenné koule přírodním procesem, nebo byly vyrobeny uměle?

Základní fakta

Kamenné koule mají téměř dokonalý tvar koule, to vylučuje teorii o kutálení žhavých sopečných balvanů. Kamenné koule byly objeveny po celém světě v různých nadmořských výškách – to znamená, že nemohly vzniknou působením mořského příboje pravěkých moří. Druhová semena rostlin mají vždy stejnou velikost, dnešní i pravěká. Každá kamenná koule ve známých lokalitách má jinou velikost, jiný průměr, takže pravěká semena rostlin to nemohou být, stejně tak ani vejce dávných tvorů.

Mexičtí vědci předpokládají, že do rozžhavené lávy zapadl kousek organického materiálu, který pak zplynoval a vytvořil v lávě bublinu, do které zkapával po miliony let (penetroval) okolní materiál. Je pravda, že plyn se rozpíná všemi směry stejně a nějaká bublina v tuhnoucí lávě může skutečně vzniknout, ale nebude mít nikdy dokonalý tvar koule, spíš to bude neforemná dutina.

U kamenných koulí nedaleko Čadce jsem se potkal s geoložkou z bratislavské AV. Společná prohlídka byla vzrušující, ale odpověď byla stále stejná – jde přece o přirozenou odlučnost hornin.

Zejména v Bosně, kde jsou snad největší nálezy kamenných koulí na světě, se tvrdí, že koule byly vyrobeny uměle metodou geopolymerizace před dvanácti tisíci lety. Geopolymerizace je tzv. pravěký beton bez použití moderního cementu. Na závěr výroby se koule leštily kůžemi do dokonalého tvaru. Problém nastane, když musíte pro každou velikost koule vyrobit jiné kulaté bednění. Vzhledem k tomu, že v Bosně, i jinde na světě, nejsou koule stejné velikosti, tak nemohly být vyráběny uměle.

Objevené kamenné koule vyzařují energii, kterou umí citliví lidé vnímat a dá se předpokládat, že mimozemská plavidla určitě mají citlivá navigační zařízení pro zachycení nízkofrekvenčních signálů. Od roku 1989 se zajímám o kamenné koule a mám zaznamenané snad všechny nálezy v každém státě, ale zatím jsem neobjevil žádný smysluplný navigační plán.

Zajímavá fakta

Kamenné koule na celém světě byly nalezeny ve stejné rovině pod terénem. Na Slovensku cca dva metry pod současným terénem, v Bosně asi deset metrů hluboko. Vypadá to tak, že koule kdysi vznikly na rovném povrchu, přestože je dnes vidíme v kopcích. Kamenné koule pravděpodobně vznikly na rovinách, které se později vyzdvihly do dnešní podoby kopců a hor.

Pokud je kamenná koule správně otočená pak je na ní vidět malý otvor (Bosna, Kréta atd.). Tento zajímavý otvor nebyl dodatečně vyvrtaný, ale zdá se, že je tam od doby vzniku koule.

Kamenné koule jsou tvrdší a odolnější než materiál, ve kterém vznikly. Proto je dnes vidíme v téměř dokonalém stavu, zatím co okolní hornina eroduje a mizí.

Citliví lidé umí vnímat energii proudící z kamenných koulí. Kde se tato energie v kamenných koulích vzala, a proč je stabilní a časem nemizí?

Na počátku byla energie

Kamenné koule nevznikly vulkanickou činností, nebo působením mořského příboje po miliony let. Nelze také předpokládat, že koule byly pracně vytesány z kamene lidskou rukou, nebo odlévány z přírrodního betonu – geopolymeru. Zcela určitě lze vyloučit působení mimozemských návštěvníků. Nepravděpodobné také je, že kamenné koule jsou zkamenělá vejce vyhynulých dinosaurů, nebo zkamenělá semena pravěkých rostlin a stromů. Existuje nějaké jiné vysvětlení, které věda přehlédla?

Zdá se, že tvar kamenných koulí nevznikal postupně, dlouhodobými procesy. Vhodné podmínky pro jejich vznik nastaly v jeden moment, během krátkého okamžiku. Jaký to byl proces? Jaká a jak velká síla mohla ovlivnit geologické vrstvy natolik, že umožnila vznik záhadných kamenných koulí?

Vznik kamenných koulí je spojen s elektrickými bleskovými výboji! Vysoká teplota při úderu blesku do země odpaří materiál a v místě dopadu výboje se vypálí kanálek, který získá po ztuhnutí sklovitou konzistenci. Od středu bleskovice vybíhají pod povrchem na všechny strany stovky plazmových výbojů zakončené explozí (kulové plazmoidy). Vznikne tak dutá kapsa ve tvaru koule. Vše probíhá ve velmi krátkém čase (1ms). Dutá kapsa je časem penetrována – vyplněna, okolní horninou.

Dnešní síla blesků by nedokázala vytvořit velké kamenné koule, které obdivujeme na celém světě. Musely to být mnohem silnější blesk, ty se nazývají kosmické blesky. Před několika tisíci lety transformovaly kosmické síly naši planetu. Tehdy došlo k přiblížení planet, což se projevilo ohnivým proudem mezi nimi – kosmickými blesky. Síla sloupce kosmického blesku mohla být jeden až desítky metrů. Po úderu blesku do země měla bleskovice a plazmové vlásečnice velikost desítky centimetrů až několik metrů! Na koncích těchto zkamenělých plazmoidů dnes nalézáme velké kamenné koule.

Kapitola o kamenných koulích  z knihy Naše fantastická minulost. →

Energie kamenných koulí

Citliví lidé vnímají energii proudící z kamenných koulí. Například v Zavidoviči má každá koule jiné účinky. Některá je pozitivní, jiná dokáže způsobit chaos a rozladění organizmu. Čtyřmetrová koule v Bosně není sice největší na světě, ale má výrazný vliv na organizmus, jak popisují lidé. Kamennou kouli ve slovenských Megoňkách zkoumali odborníci z Japonska (2004). Zjistili, že energie třímetrové koule je prospěšná na ženské reprodukční orgány. Máte problém otěhotnět? Než půjdete k lékaři, vyzkoušejte jako první energii kamenné koule v Megoňkách.

Kamenné koule vyzařují energii, která se nedá měřit přístroji. Domnívám se, že nová teorie jejich vzniku působením kosmických blesků vše vysvětluje. Zákon o zachování energie je platný dodnes. Část energie kosmického blesku zůstala uložena v kamenných koulích dodnes.

V Bosně existuje přes dvacet lokalit, kde byly objeveny kamenné koule. Mnoho koulí bylo časem poškozeno, přesto si zachovaly svou energii. Z poškozených koulí vyrábíme menší kamenné koule, které mohou být vaše. Zaručuji 100% garanci původu.

Nyní máte možnost je mít jen pro sebe, nebo jako dárek pro své známé. Originální kamenná koule je dárek, který se nevyhazuje.

Tématu kamenných koulí se věnuji od roku 1989. Navštívil jsem a prozkoumal nejzajímavější lokality s nálezy na světě.

Jiří Matějka – šéfredaktor

(článek vyšel v časopise WM magazín č. 248)

Tyto malé koule jsou vyrobeny z velkých poškozených koulí, proto si zachovaly svou energii dodnes. Originální kamennou kouli velkou 5,5-6,5 cm si můžete objednat zde → http://wmmagazin.cz/eshop/31-kamenne-koule, nebo napište e-mail: jirimatejka@wmmagazin.cz/ tel: +420 777 770 609


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Pokud vám téma a články líbí, podpořte časopis předplatným →.

Regenračné centrum