Intuice

Mozek si pamatuje všechny údaje

Rozvíjejte se duchovně, zajímejte se o různé obory vědy a umění, vždy věnujte pozornost světu kolem sebe, meditujte a cvičte jógu, nebojte se plánovat a předvídat.

Byl proveden následující experiment: odborníci shromáždili několik lidí různého věku, pohlaví a společenského postavení.

Před očima se jim objevilo velké množství obrazů, které se rychle střídaly jeden za druhým. Zvláštností bylo, že jedna polovina se na obrázky mohla dívat dlouho, zatímco druzí se na ně mohli dívat jen krátce a byli rozptylováni jinými informacemi – hudbou nebo hlasitým odříkáváním čísel, která si také museli zapamatovat. To vše se dělo s určitou cykličností a zároveň se přidávaly nové obrazy a zvuky.

Šlo o to, že skupiny lidí měly identifikovat staré obrázky oproti novým. Mozková aktivita byla sledována pomocí speciálního elektroencefalogramu. Při tomto experimentu vědci rozdělili úroveň elektrofyziologické aktivity na základě údajů o vědomém a nevědomém mozku.

Výsledky experimentu s intuicí

Ken Paller zjistil, že lidé mnohem přesněji vybírají obrázky, které jim byly ukázány s vnějšími rušivými vlivy v podobě hluku a rozptylování pozornosti při zapamatování. Ačkoli se obecně soudí, že si lidé lépe pamatují informace, když jsou obzvláště soustředění. Tento experiment dokazuje, že tomu tak není.

Ukázalo se, že náš mozek si pamatuje naprosto všechny údaje, dokonce i ty, na které se vědomě nezaměřujeme.

Výsledkem této zkušenosti je, že intuice je poměrně spolehlivý pocit, kterému lze dokonce věřit. Vychází právě ze získaných znalostí. Specialisté dokonce naznačil, že intuice může a měla by být rozvíjena a praktikována v běžném životě.

Bylo vypracováno několik tipů, jak tuto funkci lidského mozku rozvíjet. Rozvíjejte se duchovně, zajímejte se o různé obory vědy a umění, vždy věnujte pozornost světu kolem sebe, meditujte a cvičte jógu, nebojte se plánovat a předvídat. A velmi zajímavá rada: naučte se dělat běžnou práci a pohyby stejně obratně pravou i levou rukou, protože právě pravá mozková hemisféra je místem, kde vzniká tento neobvyklý šestý smysl.

– red –

Článek vyšel v časopise WM magazín č.236

Pokud se vám časopis líbí, podpořte nás předplatným →. Děkuji.

Regenračné centrum