Graviola, zabiják rakoviny

Graviola je zabiják rakovinných buněk

Graviola (Annona muricata*) je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. Ale proč to už dávno nevíme? Jen proto, že určité velké korporace chtějí dostat zpět své peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit patentovatelnou syntetickou verzi účinných látek tohoto stromu k prodeji.

Takže když to teď víte, můžete pomoci přátelům v nouzi nebo se občas sami napít šťávy anony kvůli prevenci. Chuť konec konců není špatná. Je to zcela přirozené a určitě bez vedlejších účinků. Pokud máte místo, vypěstujte si jednu na zahrádce. Užitečné jsou i ostatní části rostliny.

Až si příště dáte ovocný džus, řekněte si o annonu

Kolik lidí zbytečně zemřelo, zatímco výrobci léčiv za miliardy dolarů tajemství zázračného stromu graviola skrývali?

Jde o nízký strom v Brazílii nazývaný pawpaw, guyabano, corossolier, guanavana, toge-banreisi, durian benggala, nangka blanda, sirsak, andnangka londa ve španělštině guanábana a portugalsky graviola. V angličtině má nevýrazný název „soursop“. Plod je hodně velký a nakysle sladká bílá dužina se buď rovnou jí, anebo, co je běžnější, používá na výrobu ovocných nápojů, dření atd.

Hlavní zájem o tuto rostlinu budí její mocný protirakovinný účinek. Ačkoliv je účinná i proti mnoha jiným zdravotním potížím, hlavní je její protinádorový účinek. Tato rostlina má prokázaný hojivý účinek při rakovině u všech typů onkologických onemocnění.

Kromě účinnosti proti rakovině má graviola široké spektrum antimikrobiálních působení, jak proti bakteriálním, tak i plísňovým infekcím, a zabírá i proti vnitřním parazitům, snižuje vysoký krevní tlak a používá se při depresích, stresu a nervových poruchách.

Existuje-li opravdu příklad dramaticky objasňující, proč je pro lidi jako vy a já tak životně důležitá existence Institutu zdravotní vědy, je jím nepochopitelný příběh okolo stromu Graviola…

Pravda je úžasně jednoduchá: Hluboko v amazonském deštném pralese roste strom, který by mohl doslova přinést revoluci do toho, co si vy, váš doktor i zbytek světa myslí o léčbě rakoviny a šancích na přežití. Budoucnost nikdy nevypadala slibněji.

Výzkumy ukazují, že pomocí výtažků z tohoto zázračného stromu nyní lze:

  • Udeřit proti nádorům bezpečně a účinně pomocí plně přírodní terapie, která nezpůsobuje extrémní nevolnosti, ztráty na váze a vypadávání vlasů.
  • Ochránit svůj imunitní systém a tak se vyhnout smrtelným infekcím.
  • Cítit se po léčebné kúře silnější a zdravější.
  • Posílit svou energii a zlepšit svůj náhled na život.

I zdroj těchto informací budí zrovna takový úžas: pocházejí od jednoho z největších amerických výrobců léčiv – tato rostlina u něj prošla více než 20 laboratorními testy vedenými už od 70. let! To, co odhalily, vůbec není chudé na omračující zjištění… Ukázalo se, že výtažky ze stromu:

  • účinně útočí na zhoubné buňky 12 typů rakoviny a zabíjí je, včetně rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty, plic a slinivky;
  • o třech složkách je dokázáno, že jsou při zpomalování růstu rakovinných buněk 10 000 krát účinnější, než běžně používané chemoterapeutikum Adriamycin!
  • A co víc, složky extrahované ze stromu graviola, na rozdíl od chemoterapie, selektivně pronásledují a zabíjejí pouze rakovinné buňky. Nepoškozují zdravé buňky!

Úžasné protirakovinné vlastnosti stromu graviola tedy byly dlouhodobě obsáhle studovány, tak proč jsme o tom ještě neslyšeli, když je extrakt z gravioly tak zázračný?

Jeden z největších US výrobců léčiv prodávaných za miliardy dolarů zahájil výzkum léčby rakoviny s bádáním zaměřeným na legendární hojivý strom z amazonského deštného pralesa.

Bylo známo, že různé části stromu graviola – včetně, kůry, listů, kořenů, plodů a semen z plodů, po dlouhá staletí využívají indiánští medicinmani! Od nich se to naučili i jiní Jihoameričané a používají je k léčbě onemocnění srdce, astmatu, problémů s játry a artritidy. I když společnost vycházela s mála zdokumentovaných vědeckých důkazů, investovala do testování protirakovinných vlastností tohoto stromu – a výsledky byly šokující. Graviola se ukázala být dynamem ženoucím hubení rakoviny do nových dimenzí.

Tím ovšem příběh gravioly téměř skončil

Společnost má jeden obrovský problém – jde o čistě přírodní látky, a podle federálního zákona je nelze patentovat. Není tu žádný způsob, jak z toho vyrazit pořádný zisk.

Ukázalo se, že farmaceutická společnost téměř sedm let zkoušela syntetizovat dvě z nejsilnějších protirakovinných ingrediencí v graviole. Kdyby dokázali izolovat a uměle syntetizovat to, co činí graviolu tak mocnou, mohli by to patentovat a dostat zpátky svoje investice. Zde však narazili – originál jednoduše nebyli schopni replikovat. Neexistoval tedy žádný způsob, jak by mohli ochránit zisky, nebo i jen dostat zpět miliony, které uvolnili pro výzkum.

Sen o ohromném profitu se vytrácel, testování gravioly se skřípěním vázlo, až se nakonec zastavilo. A pak? Společnost prostě celý projekt založila do šanonu a rozhodla se zjištění z výzkumů nezveřejnit!

Ve výzkumném týmu gravioly byl naštěstí vědec, jemuž svědomí nedovolilo jen tak přihlížet takové ohavnosti. Ačkoli riskoval svou kariéru, kontaktoval společnost, která se věnuje sklizni léčivých rostlin z amazonského pralesa a seznámil je s pozadím.

Nastal zázrak

Když zprávy o graviole poplašily i výzkumníky z Institutu zdravotní vědy začali pátrat po výzkumech, které se ohledně tohoto rakovinu hubícího stromu dělaly. Důkazy omračujících účinků gravioly a jejich šokujícího utajování se začaly valit rychle a zběsile…

… Národní institut rakoviny provedl první vědecký výzkum v roce 1976. Výsledky předvedly, že „listy a stonky gravioly se ukázaly jako účinné při napadání a ničení zhoubných buněk.“ Výsledky publikované ve vnitřní zprávě však nikdy nebyly uvolněny pro veřejnost…

… Od roku 1976 bylo dokázáno, že graviola je úžasně mocný zabiják rakoviny, a to 20 nezávislými laboratorními testy, ovšem až dosud neproběhly žádné klinické zkoušky s dvojitým slepým testem – což je typický benchmark používaný mainstreamovými doktory a odbornými žurnály k posouzení terapeutické hodnoty – ty totiž „z nějakých záhadných důvodů“ nikdy nikdo neinicioval…

… Studie vydaná v Journal of Natural Products po nedávné studii provedené Katolickou universitou Jižní Koreje uvedla: „… jedna z chemikálií obsažená v graviole výběrově zabíjí buňky rakoviny tlustého střeva 10 000 krát účinněji než (běžně používané chemoterapeutikum) Andriamycin…“

… nejdůležitější částí zprávy Katolické university Jižní Koreje je informace, že graviola selektivně útočí jen na rakovinné buňky a zdravé ponechává netknuté. To je rozdíl oproti chemoterapii, útočící bez rozlišení na všechny aktivně se rozmnožující buňky (jako buňky žaludku a vlasů), čímž u pacientů s rakovinou vyvolává ničivé vedlejší účinky, nehledě na nevolnost a ztrátu vlasů.

… nedávná studie na Purdue University zjistila, že listy ze stromu graviola zabíjí buňky u šesti linií lidské rakoviny a zvláště účinné jsou proti rakovinám prostaty, slinivky a plic…

Po sedmi letech bylo ticho konečně prolomeno, a je to tu!

A objevují se další překvapující poznatky. Například ten, že rostlina z téže čeledi, nazývaná paw paw (asimina triloba) je pro své léčivé účinky velmi dobře známá mezi severoamerickými indiány. Říká se jí pro velmi příbuznou chuť „indiánský banán“. Rostlinu lze velmi dobře pěstovat i v našich podmínkách, snáší i mrazy do -25°C, a co je hlavní – podle výzkumů je ještě mnohem účinnější, než její jihoamerická sestra!

* Bližší údaje, a jak na to, najdete na těchto internetových stránkách: http://www.exotickerostliny.cz

Regenračné centrum