WM magazín č. 184


Časopis WM magazín vychází v tisku každý měsíc. Časopis najdete v dobrých novinových stáncích. WM magazín vychází navíc v elektronické verzi ke stažení. Předplatné WM magazín tištěná verze › Předplatné WM magazín ke stažení ›


WM magazín č. 184

Zbytečná diagnóza

Zbytečná diagnóza je pro lékaře jistým druhem alibismu. Na jejím základě bývají prováděny zákroky nebo léčba „jen tak pro jistotu“. Lékaři totiž nesou odpovědnost a mívají strach ze selhání. A není daleko doba, kdy to u nás bude vypadat podobně jako u Američanů. Jaké je východisko? Těžko můžeme očekávat, že se odehrají nějaké výraznější změny na straně lékařů.

Nikdo už není zdravý

V jednom známém lékařském vtipu se říká, že zdraví lidé jsou prostě jen ti, kteří ještě neprošli důkladným lékařským vyšetřením.Přehnaná diagnostická vyšetření, mezi něž patří rentgeny nebo rozbory krve, vždy odhalí něco špatného.

Krevní sraženiny a nebezpečná léčba

V průběhu posledních 13 let bylo velké množství lidí léčeno kvůli krevním sraženinám v plicích (známých pod označením plicní embolie – PE), které vůbec nevyžadovaly léčbu. To mělo za následek mnoho závažných vedlejších účinků, které sebou přináší léčba léky na ředění krve a navíc vystavování zbytečnému ozařování, které je rakovinotvorné.

Miliony pacientů byly chybně léčeny

Miliónům žen byla chybně diagnostikována rakovina prsu a následně pak byly léčeny kvůli nálezu, který by jim do budoucna zřejmě nezpůsobil žádné zdravotní problémy. Zbytečná léčba. Konvenční způsoby léčby rakoviny se ukazují jako hlavní příčina rakoviny. Screening je v podstatě bez užitku Odborníci konečně začínají pochybovat o rozumnosti „pravidelných vyšetřování“, která jsou riziková. Někteří lékaři na léčbu rakoviny vyjadřují stále častěji znepokojení nad explozivním nárůstem kampaní, vyzývajících k pravidelnému screeningu mnoha druhů nádorů a varují, že takovéto programy mohou způsobit více škody než užitku.

Reykjavická výzva

My, signatáři výzvy, máme obavy o zdraví a vývoj našich dětí ve školách a předškolních zařízeních, kde se při vyučování uplatňuje bezdrátová technologie. Nacházíme se v době, kdy je běžným jevem přetížení imunitního systému z vyššího množství vyzařovaných vysokofrekvenčních nepřirozených polí v podobě WiFi, mobilních a dalších datových sítí.

Marihuana by mohla liečiť aj rakovinu

Konope skúmal ako vedec v socializme, keď si marihuanu bežne ľudia mýlili so žihľavou. Čecha preslávil objav, ktorým sa začína globálny záujem o liečivé účinky obávanej rastliny. „Politici by nemali odopierať pacientom úžasný liek, ako je konope,“ hovorí docent Lumír Ondřej Hanuš z Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme.

Slované a tajemství Vatikánu

Vatikánské rukopisy uložené v tajných knihovnách, což málo kdo ví, se neshodují s pojetím dnešní katolické církve. Existují důkazy, že se Vatikán snažil získat znalosti o pokročilých civilizacích. Pro tento úkol yly křižácké výpravy nejlepší způsob jak znalosti získat a přitom utajit jejich původní zdroj. To se týká přinejmenším jedné z nejstarší slovanské civilizaci Etrusků.

Evropa a „zaostalé Rusko“

Zákon o soukromém vlastnictví zahrad, přijatý ruskou Dumou, garantuje každému ruskému občanu právo na bezplatné přidělení privátního záhumenku. Přidělené pozemky mají sloužit k vlastní ekologické zemědělské produkci, ale mohou být využívány i k rekreačním účelům. Takové pozemky nepodléhají pozemkové dani, ani dani z nemovitostí. Vzhledem k situaci v České republice, dnes fatálně závislé na dovozu potravin, je otázkou, zda by touto cestou mohla být nastartována cesta k potravinové soběstačnosti země a návratu části nezaměstnaných do primárního sektoru. Nezbývá ale než se také zeptat, zda po rozkradení této země spekulanty ještě zůstaly k dispozici nějaké pozemky.

Vitamin D v souvislostech

Jistá část zásob vitaminu D v našem organismu pocházet z potravy, běžné množství vitaminu D obvykle získáváme během expozice slunečním svitem (několik hodin týdně). Vitamin D má v našem organismu celou řadu významných účinků a zabraňuje vzniku mnoha závažných nemocí. Badatelé již šedesát let vědí, že např. roztroušená skleróza (RS) souvisí se zeměpisnou Šířkou.

Graviola zabiják rakoviny

Graviola je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. Ale proč to už dávno nevíme? Jen proto, že určité velké korporace chtějí dostat zpět své peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit patentovatelnou syntetickou verzi účinných látek tohoto stromu k prodeji.

Jak nám přestavěli Stonehenge

Po desetiletí jsou oficiální publikace o Stonehenge plné fascinujících údajů, čísel a teorií popisujících největší anglický předhistorický monument. Avšak ani v jednom průvodci na lesklém křídovém papíru nenajdete zmínku o přestavbě 4 000 let starého kamenného kruhu, která probíhala ve 20. století! To je jedno z temných tajemství moderní archeologie, o kterém se nemluví: O dnech, v nichž kameníci přestavěli nejslavnější britský starověký monument Stonehenge tak, jak by podle nich měl vypadat.

Věda se prohnila až na hranici podvodu

Jak můžeme sledovat v médiích – iracionalita ve vědě, možná kvůli zvýšeným nárokům, se stala v každém ohledu extrémní. Veřejnost z toho vnímá jen velmi málo. Příkladem, který se stal předmětem veřejného zájmu, je záležitost s kysličníkem uhličitým. Zvolený přístup vykazující naprosté opovržení vědeckou objektivitou má charakter přímého podvodu; tuto „vědu“ už nelze vnímat jinak, než jako formu podivného náboženství zavrhujícího veškeré osvědčené vědecké standardy.

Pobyt ve tmě – první zkušenosti

Podzemní labyrint Ravne pod pyramidou Slunce je ideální místo pro pobyt ve tmě. Čtenáři časopisu WM magazín měli možnost s Novým cestovatelem z.s. vyzkoušet několikahodinový pobyt v unikátním prostředí, kde uslyšíte, jak kameny mluví.Děkujeme Nadaci Bosenská pyramida Slunce a Dr. S. Osmanagichovi za svolení a podporu. Pobytu se zúčastnilo 9 osob. Zde jsou první dojmy a zkušenosti některých z nich.


Pokud vás informace v časopise WM magazín oslovily, podpořte nás předplatným, nebo dobrovolným příspěvkem na účet IBAN: CZ95 0100 0000 8622 9400 0207 / v.s. 1111. Děkujeme.

Regenračné centrum