WM magazín č. 173


Časopis WM magazín vychází v tisku každý měsíc. Časopis najdete v dobrých novinových stáncích. WM magazín vychází navíc v elektronické verzi ke stažení. Předplatné tištěné verze →   WM magazín ke stažení v pdf →


WM magazín č. 173

Lidé a země Slovanů

Hrozné je nepoznat minulost a rozhodovat o budoucnosti. Moderní historie a učebnice dějepisu nás systematicky poučují o tom, jak jsme přišli do Evropy v sedmém století a proto nemáme co dočinění s lidmi, kteří zde žili před námi. To je špatně.

Stavby pod saharským pískem

Tajemné gigantické stavby skryté pod saharským pískem mohou přepsat historii lidstva. Pyramidy u oázy Fayum byly pohřbeny pod horami písku záměrně, aby upadly v zapomenutí.

O Bosne a mojej exkurzií k pyramidám

Tak konečne prišiel čas napísať aj niečo o mojom výlete do Bosny. O pyramídach som sa dozvedel cez internet a po pár rokoch som sa rozhodol ich aj uvidieť na vlastné oči. Neľutujem ani sekundu tohto výletu.

Špatně podávané léky

Každý šestý starší pacient dostává při první pomoci chybně škodlivé léky. lékaři první pomoci neví vždy přesně, které léky a v jakém dávkování mají podávat starším lidem. Výsledkem pak bývá, že takto vyvolaná rizika u léků převažují nad jejich přínosy.

Lékaři mohou být nebezpeční pro vaše zdraví

U poskytovatelů zdravotní péče neustále přibývají kontakty s výrobci léků, které propojují jejich marketing a způsob předepisování léků. Co je však horší, při tomto působení si medici nemohou rozvíjet zdravý skepticismus o potenciálních negativních dopadech takového prosazování léků.

Lež o mikroorganismech

Naučili nás bát se z mikroorganismů, patogenů, virů nebo bakterií, které do nás pronikají zvenčí. Takový je totiž Pasteurův model nákazy. Tento model následně vytváří závislost na lécích, které by nás měly ochraňovat před útočícími mikroby – každý z nich má svou vlastní podobu a má způsobovat konkrétní nemoc.

Antibiotika nejsou potřebná na ušní infekce

Pokud by byly všechny tyto děti léčeny antibiotiky, nastane zlepšení až u 92 % z nich. Toto navýšení mívá ale bohužel ale i svou stinnou stránku: děti po takové léčbě vykazují rezistenci na antibiotika a mívají více opakovaných ušních infekcí, než děti bez léčby antibiotiky.

Účinky magnetoterapie

Magnetická energie má příznivý vliv na krevní oběh, buněčné regenerace, průtoku lymfy, produkci hormonů, nervy a svaly. Věřím, že objev magnetického pole a jeho vliv na živé organismy se ukáže jako nejvýznamnější objev tohoto století. Pulzní magnetoterapie je ideálním řešením.

Rozdíl mezi magnetickou terapií a pulzní terapií

Magnetická terapie je obecný termín pro dvě terapeutické metody. Základní myšlenkou magnetoterapie je stimulace nemocných buněk těla pro zmírnění bolesti.

Život po životě

Zpověď neurochirurga: život po životě existuje! Život po životě je skutečný. Trvalo mi několik měsíců, než jsem se srovnal s tím, co se mi stalo. Nešlo jen o to, že jsem byl při vědomí, i když jsem byl v komatu. Mnohem důležitější bylo to, co se mi stalo během té doby.

Pokud chceme přežít, musíme být xenofobní

Pro vládnoucí elitu nejsou lidé lidmi, nýbrž výplní pracovních míst. Z jejich hlediska je každý jen součástí lidských zdrojů vedle zdrojů přírodních a podobně. Je pro ni důležité, aby člověk neměl opěrné body v rodině, práci, domově a svém vlastnictví, ale aby byl zcela bezbranný vůči manipulaci.

Úvaha o evolučním způsobu myšlení

Teď budeme mířit hodně vysoko a navíc hodně zeširoka. Až tam, kde selhává lidská představivost. Umíme poručit větru, dešti, zemětřesení, ale přitom každé dvě vteřiny někde zemře jedno dítě hlady z důvodu lidské chamtivosti. Ve válkách umírají lidé zbraněmi vyrobenými na základě vědeckého výzkumu. Věda neumí zastavit války a sobectví, ani neumí přimět lidi, aby se měli rádi, aby nekradli, nelhali a nevraždili.


Pokud vás informace v časopise WM magazín oslovily, podpořte nás předplatným, nebo dobrovolným příspěvkem na účet: IBAN: CZ95 0100 0000 8622 9400 0207 / v.s. 1111. Děkujeme.

WM magazín č. 173 ke stažení →

Regenračné centrum