WM magazín č. 02/2024

Tištěné číslo vychází 20.2.2024. Časopis WM magazín vychází pro předplatitele v tisku každý měsíc. Tisk časopisu je financován z  předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme.

Předplatné →

WM magazín č. 02/2024 – obsah

40 stran

 • Záporné ionty a zdravé bydlení I.
 • Stavební geobiologie a elektrosmog
 • Co lékaři nevědí
 • Ledovce se za 300 let nezměnily
 • Že nepasterizované mléko škodí?
 • Dýchání nosem může snížit kardiovaskulární riziko
 • Dnes a zítra – Možné varianty blízké budoucnosti
 • Choďte bosi
 • Odhalení pyramid – Dr. Sam Osmanagich
 • Norský úřad popírá změnu klimatu
 • Egyptská Sfinga 1913, podzemní jezero
 • Magnetické pulsy a případ Jesika

Časopis WM magazín č. 02-2024 ke stažení zde →

Záporné ionty a zdravé bydlení I.

Lidé kdysi žili v čisté přírodě a jeskyních s vysokou koncentrací vzdušných „vitamínů“. než máme dnes. Pokud by se provedly potřebné úpravy navyšující záporné ionty v domech, ušetřilo by se až 30 % nákladů na zdravotnictví.

Obsah článku: Lehké záporné ionty. Rovnováha vzdušných iontů. Zdravé bydlení. Iontový dům. Optimální řešen. Několik otázek a odpovědí. Má voda a vlhkost vzduchu vliv na ionty? V jakých jeskyních vznikají záporné ionty? Jsou záporné ionty i jinde? V čem jsou záporné ionty prospěšné? V čem jsou škodlivé kladné ionty? Můžeme vyrobit záporné ionty uměle? Jaké materiály neodčerpávají záporné ionty? Prokázal někdo příznivé účinky záporných iontů na lidské zdraví?

Stavební geobiologie a elektrosmog

Stavební geobiologie sleduje závislost výskytu onemocnění, zejména chronických, revmatických, nervových a nádorových, na místě pobytu osob v domech, na pracovištích, ale samozřejmě se to týká i chat a chalup. Nepříznivé účinky se projevují na stromech, rostlinstvu a na domácích zvířatech. Jak snadno rozpoznáme tato místa?

Obsah článku: Elektromagnetický smog. Geopatogenní zóny. Jak se bránit proti GPZ. První důkazy a měření.

Co lékaři nevědí a nechtějí vědět

Výživa se na lékařských fakultách nepřednáší a v důsledku toho praktičtí lékaři dávají pacientům rady, které jim často ubližují (například zákaz jíst potraviny s vysokým obsahem cholesterolu, nebo vařit na oleji bez současného konzumu vitaminu E).

Obsah článku: Snídaně a bílkoviny. Plnohodnotné bílkoviny. Nedostatek bílkovin. Tuky. Nedostatek tuků. Mrtvice. Ekzémy a alergie. Cholesterol. Bezcenné tuky. Cukry. Vitamín A. Syrová mrkev je bezcenný zdroj vitamínu A. Zdroje vitamínu A.

Ledovce se za 300 let nezměnily

Tam, kde britský průzkumník a námořník James Cook pozoroval „ledovce “, „ledové ostrovy“ a „ledové kopce“ v jižním oceánu, plují ledové kry dodnes. Skutečnost, že se od té doby nezměnily, je „fascinující“, říkají výzkumníci, kteří hodnotili staré deníky.

Obsah článku: Ledovce tehdy a dnes. Hodinky, které stály až čtvrtinu výzkumné lodi. Dobře vedený lodní deník. Porovnání se satelitními daty.

Že nepasterizované mléko škodí?

Pasterizace je běžnou úpravou u mnoha potravin a mléko není výjimkou. Jedná se o metodu konzervace potravin vyvinutou již v 19. století, při které je mírně zvýšena teplota. Nepasterizované mléko se v běžných supermarketech získává těžko a často je výhodnější odebírat ho z místních farem. I proto je jeho cena vyšší, přesto je lepší neupravené čerstvé mléko. Proč? Tady je 5 důvodů, proč ho pít.

Obsah článku: Obrovské množství výživných látek. Nepasterizované mléko má další přínos pro zdraví. Prospějete zdraví svému i zvířat. Je prostě chutnější!. Podpoříte malé farmáře místo velkých korporací.

Dýchání nosem může snížit kardiovaskulární riziko

Dýchání nosem je prospěšnější než dýchání ústy. Ovlivňuje krevní tlak a další faktory, které mohou souviset s blížící se srdeční chorobou. Proč je nosní dýchání užitečné?

Dnes a zítra – možné varianty budoucnosti

Neuvěřitelné množství informací týkajících se současného stavu lidstva a jeho blízké budoucnosti se na nás valí z internetu i časopisů. Následující pojednání si klade za cíl přinést určité komplexní shrnutí, případně několik nových podnětů.

Obsah článku: Je mnoho úrovní pravdy. Polarita stvořeného světa a každé jeho části. Rozbor současné situace. Úroveň běžných lidí. Úroveň oficiálních vlád. Úroveň skutečně vládnoucích lidských elit. Úroveň mimozemských civilizací. Úroveň vědomí Země. Úroveň astrálního světa. Úroveň vyšších světů. Možné varianty blízké budoucnosti. Závěr.

Choďte bosi

Co by měl vědět každý: Cukrovku, selhání ledvin a chronické záněty skvěle léčí nová metoda, která je stará tisíce let. Mohou za to boty? Uzemnění, se začíná rozvíjet jako čím dál větší a úspěšnější léčebná metoda, o níž píší v zahraničí kliniky, specializující se na kardiovaskulární choroby. Ne tak u nás. Na rozdíl od Ameriky to vypadá, že zatím nikdo žádný „Uzemňovací institut“ nezaložil a knihy o uzemňování nepíše. Je to dobře, nebo špatně?

Obsah článku: Prostinký zázrak. Kardiochirurg žasne: Země vyléčila diabetes. Chcete lepší imunitu? Choďte bosi! Princip uzemnění. Uzemnění „diabetické nohy“. Jiné zkušenosti.

Odhalení pyramid – Dr. Sam Osmanagich

Ve světě, kde historie dýchá zbytky dávných civilizací, vyniká jedno jméno – doktor Sam Osmanagich. Jeho cesta do říše megalitických staveb a pyramidových míst nejenom předefinovala způsob, jakým vnímáme minulost, ale také odhalila převratné objevy, které zpochybňují konvenční archeologickou moudrost.

Obsah článku: Cesta časem a terénem. Neviděli jste ještě bosenské pyramidy?

Norský úřad popírá změnu klimatu

Norský statistický úřad popírá narativ o klimatu: CO2 je příliš slabý na to, aby ovlivnil teplotu. Pokud se ukáže, že kosmické prostředí je rozhodujícím činitelem pro vývoj zemského klimatu, je otázkou, jakou roli ve skutečnosti hrají lidské vlivy – včetně všech snah o jejich změnu.

Obsah článku: Jakou roli skutečně hrají emise CO2 ? Kosmické prostředí. Klimatické modely neobstojí ve statistických testech. CO2 není relevantní ani v moderní době, ani v historii Země.

Egyptská Sfinga 1913

Kresba z britského deníku The Sphere ze dne 22. března 1913 jasně ukazuje nově otevřené tunely a komory uvnitř Sfingy. V 50. letech minulého století zveřejnili sovětští vědci popis cesty do nitra Sfingy až k podzemnímu jezeru. K jezeru, které je hluboko pod vnitřními komnatami, vedly schody. Egyptské úřady však další výzkum zakázaly.

Magnetické pulsy a případ Jesika

Magnetické pulsy působí příznivě v mnoha směrech. Každý živý organismus, lidský nevyjímaje, je na buněčné úrovni dokonalou souhrou fyzikálně chemických dějů. Provedl jsem neplánovaný test na fence Jesika.

Obsah článku: Pulsní magnetické pole Země. Účinky pulsní magnetoterapie. Případ fenky Jesiky. Československá medicína 21. století. Nebojte se používat tuto terapii nejenom pro sebe, ale i na domácích miláčcích. Magnetické impulsy vychází z pulsní cívky s označením sever-jih (-,+). Na co a jak působí každá strana cívky najdete na obálce časopisu.

Časopis WM magazín č. 02-2024 ke stažení zde →

Pokud vás obsah měsíčníku WM magazín oslovil, podpořte nás předplatným. Děkuji.

Předplatné →

Jiří Matějka, šéfredaktor a vydavatel

Regenračné centrum