Vzdušné vitamíny 2 – Evina jeskyně

Vzdušné vitamíny v Česko-slovenském podzemí II. – Evina jeskyně

Jiří Matějka

Nový seriál časopisu WM magazín. Dva roky měřím tzv. „vzdušné vitamíny“ v Česko-slovenském podzemí. Dnes uvidíte výsledky měření Eviny jeskyně, které bylo velkým překvapením.

Záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole.

Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů.

Evina jeskyně (49.3086200N, 16.6857381E)

3.patrová jeskyně byla vytvořena vodami Křtinského potoka, který protéká údolím, ve kterém se jeskyně nachází. Byly zde nalezeny stopy pravěkého člověka. Od nepaměti se nazývá Evina jeskyně. Dnešní název získala podle poustevníka Jáchyma, který zde pobýval v 19. století. Okrajovou částí jeskyně prochází turistická značená cesta. Jeskyně je volně přístupná na vlastní nebezpečí.

Regenerační účinky Eviny jeskyně

V sobotu 21.9.2019 jsem provedl první měření záporných iontů v Evině jeskyni. Naměřené hodnoty jsou poměrně vysoké. Čím vyšší je počet záporných iontů, tím příznivěji působí na lidské zdraví. Při měření je důležitý poměr iontů. Poměr záporných a kladných iontů je podle odborníků velmi důležitý, protože záporné ionty (anionty) jsou schopny neutralizovat škodlivé účinky kladných iontů (kationty). Na začátku 20. století byl poměr v naší atmosféře 1,2 záporných iontů na každý kladný iont. Nicméně, v uplynulých letech se poměr obrátil. Nyní je to 1,2 kladných iontů na každý záporný iont. Je zřejmé, že se na naší planetě mění životní prostředí k horšímu. Výsledky měření jsou uvedeny v časopise WM magazín č. 213, nebo vás s nimi seznámím na prvním setkání. 

Záporné ionty jsou prospěšné pro vše živé. Čím vyšší je počet záporných iontů, tím příznivěji působí na lidské zdraví. Příklad hodnot iontů v prostředí, ve kterém se denně pohybujete (záporné / kladné ionty): kanceláře 70 / 1400; průmyslové oblasti 50 / 300; nákupní arkády 220 / 280; obytné plochy 200 / 180… To jsou pro lidské zdraví nepříznivé hodnoty.

První setkání v Evině jeskyni bude 20.10.2019

Druhé měření koncentrace vzdušných iontů budu provádět v neděli 20.10.2019 v 10.15 hodin. Současně budu provádět přístrojové měření bioenergie, případně orgánové kondice. Pokud máte zájem, přijďte na první setkání v Evině jeskyni. Setkání se uskuteční za každého počasí – v jeskyni přece neprší… Každý účastník měření obdrží výsledek testu. Vstupné dobrovolné 100 Kč. Pokud máte zájem, napište mi zprávu jirimatejka@wmmagazin.cz; nebo SMS 420777770609; FB… Přijít můžete i bez rezervace. Těším se na vás.

Seriál Vzdušné vitamíny v Česko-slovenském podzemí:
WM magazín č. 212 – Supí jeskyně a jeskyně nad Švýcárnou
WM magazín č. 213 – Evina jeskyně
Pokračování v dalších číslech: Zbrašovské aragonitové jeskyně, Hranická propast, Bystrianská jeskyně, Balcarka, Driny, Punkevní jeskyně, Býčí skála a mnoho dalších… Pozor, ne v každé jeskyni jsou zdraví prospěšné ionty. Dokonce v jednotlivých sálech, dómech a ve spojovacích chodbách mohou být (a často jsou) velmi odlišné hodnoty.

Pokud vás výzkum zajímá, podpořte časopis WM magazín předplatným. Děkuji. Jiří Matějka.

Regenračné centrum