Záporné ionty a zdravé bydlení 4

Iontový dům – zdravé bydlení 4

Jiří Matějka – www.iontovydum.info

Vzdušné záporné ionty byly objeveny před více než 100 lety. První přístroje vyrábějící přírodní záporné ionty (až 10.000 n.i./cm3), byly snad v každé domácnosti. Byla to doba nástupu průmyslové revoluce, kdy se zásadně proměnilo zemědělství, průmysl a začínaly vznikat první farmaceutické firmy. Netrvalo dlouho a tyto první přístroje zmizely z nabídky.

Dnes jsou moderní generátory záporných iontů široce dostupné pro domácí nebo průmyslové použití, jenže mají zásadní problém. Tyto generátory pracují na principu elektrického koronového výboje a takto uměle vyrobené ionty nedokáže organizmus využít.

Uměle vyrobené záporné ionty

Záporné ionty jsou velkým zdravotním přínosem pro lidský organizmus. Čím vyšší je hodnota záporně nabitých vzdušných iontů, tím větší zdravotní prospěch můžete mít. Vzdušné vitamíny, jak jsem je nazval, jsou přírodního původu a nelze je vyrobit uměle pomocí přístrojů.

Koncentraci vzdušných vitamínů měřím víc jak tři roky na různých místech, v podzemí, údolích, v energeticky významných stavbách, u megalitů a pyramid. Dnes jsem měřil vzdušné vitamíny v místnosti, ve které byl umístěn přístroj, který má vyrábět až dva miliony záporných iontů.

Test čističky vzduchu s funkcí 2 miliony záporných iontů

Do pokoje jsem postavil přístroj, který umí čistit vzduch, produkovat ozon a vyrábět 2 miliony záporných iontů / cm3. Přístroj byl zapnutý celý den v místnosti. Změřil jsem záporné ionty před spuštěním a další měření bylo navečer. Výsledek testu zklamal mé očekávání – v místnosti se nijak nezvýšila koncentrace záporných iontů.

Hodnoty vzdušných vitamínů v místnosti byly 660 n.i./cm3. Po působení ionizačního přístroje se hodnota nepatrně zvýšila na 900 n.i./cm3.

Podobné přístroje nemohou naplnit místnost zápornými ionty, jak tvrdí výrobci, a to z jednoduchého důvodu – přístroj je v plastovém obalu, a jak jsem zjistil, plasty a umělé materiály ničí prospěšné ionty. Přístroj má vnitřní jiskřiště (koronový výboj), kde je možné naměřit vyšší hodnotu záporných iontů, ale již pár centimetrů od jiskřiště jsou hodnoty zcela běžné. Výrobci tvrdí, že jejich přístroj umí vyrábět záporné ionty, ale v návodu se nedočtete, za jak dlouho naplníte běžnou místnost zdraví prospěšnými ionty. Podle mého zjištění podobná zařízení nedokážou vyrobit 2 miliony záporných iontů/cm3 ve vaší ložnici, kuchyni, nebo v kanceláři… celý článek najdete v časopise WM magazín č. 226

Obsah článku:

  • Uměle vyrobené záporné ionty
  • Test čističky vzduchu s funkcí 2 miliony záporných iontů
  • Japonská studie přirozených a uměle vyrobených iontů
  • Test na pacientech
  • Iontový dům

Realizace Iontového domu

V květnu 2020 byla zahájena výstavba rodinného domu, kde budu aplikovat nové postupy, jak vytvořit zdravé mikroklima, plné prospěšných záporných iontů. Dům se nachází v prostředí s vysokou hodnotou až 3.000 vzdušných záporných iontů/cm3. Cílem projektu je pomocí opatření zachovat a udržet vysoké hodnoty záporných iontů v domě po dokončení. V dalších číslech časopisu WM magazín budou zveřejněny další informace a postupy.

Jsem stavební odborník. Od roku 1990 provádím stavební činnost – výstavbu objektů, rodinných domů a rekonstrukce. Od roku 2014 provádím měření záporných iontů. Zajímám se o kvalitu vnitřního prostředí staveb, a právě záporné ionty jsou velmi důležitým prvkem pro zdravé bydlení.

Pokud chcete znát koncentraci záporných iontů u vás doma, v rekreačním domě, nebo v lázních, napište: jirimatejka@wmmagazin.cz, nebo Tel: +420 777 770 609. http://www.wmmagazin.cz/stavebni-poradce/

Doposud vyšlo:
Záporné ionty a zdravé bydlení 1 – WM magazín č. 222/223
Záporné ionty a zdravé bydlení 2 – WM magazín č. 224
Záporné ionty a zdravé bydlení 3 – WM magazín č. 225
Záporné ionty a zdravé bydlení 4 – WM magazín č. 226

(časopis v e-verzi si můžete objednat také e-mailem: jirimatejka@wmmagazin.cz

Pokračování v dalších číslech časopisu WM magazín

Pokud vám časopis líbí, podpořte časopis předplatným →

Regenračné centrum