Roušky – alternativa

Roušky – příjemná alternativa

Na dovolenou k řeckému moři jsem odlétal s hadrovou rouškou na hubě a nebylo to nic moc. Dýchat se v ní pořádně nadalo, každou chvíli si roušku někdo nadzvedával, aby se pořádně nadechl. Po dvou hodinách letu byla moje rouška mokrá, cítil jsem z ní snad včerejší snídani, a představoval jsem si kolik baktérií a CO2 musím dýchat. Ani ústní sprej nepomohl, dusil jsem se ještě víc. Hned jsem si představil laboratorní Petriho misku a jak se v ní rychle množí viry a baktérie. Ale nakonec jsem let nějak přežil.

Na letišti, hotelové recepci, v obchodech a úřadech je povinnost mít roušku, tak jsem ji nezbytně používal – do té doby, než mě v autopújčovně oslovila krásná holka s hezkým úsměvem. Trvalo mi delší dobu, než mi došlo, že nemá na tváři hadrovou roušku, ale malý plastový štít. Nevěřil jsem vlastním očím, byly vidět její namalované rty a úsměv. Podobnou povinnou ochranu před kapánkovou nákazou měli prodavači v obchodech, číšníci v restauracích, úředníci v úřadech, pracovníci … bylo to sympatické. Hned jsem minimasky koupil v první řecké lékárně. členskou zemí EU. .

Moje dovolená proběhla skvěle, slunce, teplé moře, zdravé jídlo a příjemní lidé. Na zpátečním letu jsem měl na „hubě“ již nový ochranný plastový miništít a svět se zdál být najednou skvělý, a hlavně se s ním dalo normálně dýchat.

Myslím na má vnoučata, jak musí trpět ve škole s povinnými hadrovými rouškami, které se dají používat max. dvě hodiny denně a musí se každý den prát. Kdo z vás to dělá? Myslím na prodavačky, uvaděčky v muzeích, pracovníky ve výrobě, na mé staré rodiče, jak se trápí s rouškami na hubě… Přemýšlím, jak mohla naše vláda nařídit nošení hadrových roušek, a poslat roušky seniorům, které jsou k ničemu a podle odborných studií jsou při delším používání zdraví nebezpečné.

Moje vnoučata chodí do školy s novými plastovými rouškami, tak jako mnoho mých známých. Pokud se vám tato alternativní ochrana líbí, napište mi, přivezl jsem si jich víc, než můžu sám využít😊

E-mail: jirimatejka@wmmagazin.cz, Tel: +420 777770609

Regenračné centrum