Mám takový pocit, že si vláda dělá z lidí dojnou krávu
Jiří Matějka
Na konci ledna 2021 jsem navštívil Bosnu. V Bosně neexistují v souvislosti s Covid-19 žádná mimořádná opatření ani nouzový stav. Jak je to možné?
V Bosně chodí děti do školy, obchody a restaurace jsou otevřené, wellness a skiareály fungují bez omezení. Používání roušek není povinné, pouze vládou doporučené. Jediné opatření jsou tzv. policejní hodiny od 23.00 do 05.00 hodin, kdy jsou restaurace a obchody uzavřené. Z cesty mám snad nejhezčí zážitek, když jsem ráno viděl veselé děti, jak spěchají do školy.
Při vjezdu do Bosny musíte na hranicích předložit PCR test. Po přejezdu hranic vás již přivítá svobodná země Bosna a Hercegovina.
Po roce omezení a chaotických nařízení naší vlády jsem v Bosně na pár dní zažil pocit ztracené svobody a lidské důstojnosti. Je hezké být zase člověkem …
Zmanipulované vládní tabulky a grafy
Jsem zpět v Česku a nestačím se divit, co nového naše vláda na nás chystá – další omezení, zákazy, karantény po návratu ze zahraničí a vyhrožování, že bude ještě hůř. Čísla mrtvých údajně stoupají a pandemický pes štěká jak utržený z řetězu. Jak je možné, že jinde nejsou žádná omezení a u nás (v ČR, nebo na Slovensku) probíhá doslova covidový armagedon?
Podíval jsem na denně aktualizované celosvětové statistiky „Hlášené případy a úmrtí Covid-19 podle zemí“. V tabulce najdete údaje o nakažených, úmrtí, počtech provedených testů apod. Byl jsem docela překvapený – z čísel v Česku, na Slovensku a v Bosně.
Počty úmrtí v Česku se nijak neliší od smrtnosti v Bosně (0,16 % a 0,14 % z celkového počtu obyvatel). Na Slovensku je smrtnost dokonce mnohem nižší 0,09 %. Přesto v těchto zemích vlády vyžadují různá mimořádná opatření a povinná testování. V Česku a na Slovensku je nouzový stav, zatímco Bosna je bez omezení.
Testování obyvatel je „legalizovaný“ byznys
Zajímavé je porovnat počty provedených testů v jednotlivých zemích. Počet provedených testů se liší, přesto výsledky nakažených a úmrtnosti zůstávají procentuálně stejné. V Česku bylo provedeno 588.775 testů na 1 milion obyvatel, což je 59 z celkového počtu obyvatel % (to je celkem 6.312.121 testů). V Bosně bylo provedeno 184.638 testů na 1 milion obyvatel. Přesto jsou počty úmrtí na Covid-19 srovnatelné. Připomenu: V Česku je nouzový stav a strach, v Bosně je život bez omezení.
Zajímavá, až alarmující, je situace na Slovensku, kde počet úmrtí z celkového počtu obyvatel je 0,09 %. Ikdyž je zde covidové nebezpečí téměř zanedbatelné, počet provedených tesů je vysoký – 33 % z celkového počtu obyvatel (celkem 1.788.560 provedených testů). Přesto je běžný život na Slovensku omezený nouzovým stavem a zákazy.
Ze statistik a grafů vyplývá, že neexistuje žádné skutečné ohrožení. Tvrzení a vládní prohlášení nemají reálný základ. V ministerských tabulkách se nikdo nevyzná, autor chce být utajen. Za jeden rok se vyměnilo několik ministrů zdravotnictví, a tak žádný soudce nikdy nikomu nedokáže případný nekalý úmysl. Domnívám se, že to je skutečný důvod proč se tak děje.
Počty provedených testů neznamenají, že se vlády snaží potlačit pandemii, ale jde o snahu prodat jich co nejvíc. Statistiky jsou důkazem. Pandemie Covid-19 byla využita pro osobní finanční prospěch, slyšel jsem v kuloárech, že je to „kšeft století“…. Již fakt, že jeden test stojí 6.000 a víc Kč.
3/4 výnosů z testování jde do vlastní kapsy…
Pokud se vám články líbí, podpořte časopis WM magazín předplatným. Děkuji. J.M.