Pyramida Draka a posvátná geometrie

Bosenská pyramida Draka a posvátná geometrie

Tři největší pyramidy v bosenském údolí tvoří rovnostranný trojúhelník. Je to pyramida Slunce, Měsíce a Draka. Katastrální úřad města Visoko prováděl GPS měření a zjistil, že všechny úhly jsou symetrické (60 stupňů) a vzdálenosti mezi třemi kopci stejné (cca 2,2 km) s méně než 2% chybou. To je důkaz, že jde o umělé stavby.

Noční průzkum úpatí pyramidy 

Po prohlídce bosenského údolí pyramid jsme navečer navštívili zajímavou lokalitu Dragon’s Nest, na jihozápadním úbočí pyramidy Draka. Majitel prováděl sondy, kde v hloubce cca 5 metrů narazil na krystalické podloží. Na místě pak vybudoval kamenný kruh posetý krystaly.

Kamenný kruh navštěvují mnozí návštěvníci bosenských pyramid. Citliví lidé zde vnímají silnou energii pyramidy a krystalů. Dlouho jsme seděli u kamenů a v nočním tichu vnímali každý své pocity. Bohužel, tentokrát jsem neměl žádné přístroje, snad někdy příště provedu odborné měření kamenného kruhu.

Na pozemku je postaveno několik chatek a apartmánů, které jsme měli možnost si prohlédnout. Ochutnali jsme místní pálenku Rakiji a poslouchali jeho příběh. Sead, majitel, je velmi pracovitý, každý rok nabízí něco nového pro své hosty. Ubytování pod pyramidou Draka je dobrá alternativa pro průzkum bosenského údolí pyramid.

Tento způsob ubytování je vhodnější pro soukromé pobyty, nebo menší skupiny s dopravou vlastními auty.

Kontakt na ubytování: Dragon’s Nest, Ramadanovci 71300, Bosna a Hercegovina, +38761986343. Orientační cena ubytování za nocleh je 12.5 €, se snídaní a večeří 30 €.

Mapa a foto najdete zde →

Výstup na vrchol

Původní název kopce s nadmořskou výškou cca 600 m je Buci. Vrchol pyramidy není často navštěvovaný z důvodu soukromých pozemků. Na jižní stěně je dnes neudržovaná sonda, kde jsou vidět kamenné vrstvy a bloky stejné jako na pyramidě Měsíce. Na vrcholu pyramidy Draka stojí starý vojenský vysílač, který se nepodařilo spolehlivě využít. Signály byly rušeny neznámou silou, proto nebyl nikdy zprovozněný.

Ideální pohled na pyramidu Draka, která není vcelku vidět, je z vrcholu pyramidy Měsíce.

V bosenském údolí pyramid můžete vidět tato zajímavá místa:

Bosenská pyramida Slunce (Visočica)
Bosenská pyramida Měsíce (Plješevica)
Bosenská pyramida Draka (Buci)
Chrám matky Země (Krstac)
Bosenská pyramida Lásky (Cemerac)
Mohyla Vratnica (Toprakalija, Gornja Vratnica)
Mohyla Dolovi (nepřístupná)
Podzemní labyrint Ravne (2,5 km od pyramidy Slunce)
Archeologické Muzeum Nadace (u vstupu do Ravne)
Archeologický park Ravne 2
Vortex, střed energetické spirály (Bosenské údolí pyramid)
Podzemní tunel KTK (1 km od pyramidy Slunce, pro veřejnost nepřístupný)
Mile Arnautoviči (korunovace Bosenských králů pod pyramidou Slunce)
Caperiš Hydronymum (Goruša, živá voda, průzkum časopisu WM Skryté skutečnosti probíhá, neveřejné, zprávu z objevu najdete v časopise WM magazín č. 248)
Obelisk v Bakiči (hodinu jízdy autem od Visoka, zveřejněno v časopise WM Magazín č. 183)
Olovo, nejstarší poutní místo v Evropě (nové, hodinu jízdy autem z Visoka, pouze pro naše čtenáře a cestovatele s Novým cestovatelem.cz)
Rytiny pyramid a Nilského kříže (nový nález, pouze pro naše čtenáře a cestovatele s Novým cestovatelem.cz)

Pyramidy byly v roce 2005 pojmenovány jmény, kterým rozumí lidé z celého světa. Nejnovější zprávy hovoří o nálezu dalších dvou pyramid.

Pokud chcete podpořit projekt bosenských pyramid, pojeďte do Bosny, nebo nás podpořte předplatným časopisu.

Regenračné centrum