Neužitečné informace
Rakovinu vyvolává chronický stres, který je důsledkem nekontrolovaného toku často negativních informací. Je důležité využívat pouze informace, které skutečně potřebujete.
Varování bylo poprvé prezentováno na konferenci v Tomsku. Dr. Kzhyshkowska, z Institutu krevní transfůze a imunologie v Mannheimu, seznámila účastníky kongresu s vazbami mezi rakovinovými nádory a mikroprostředím. Faktorem pro vyvolání rakoviny je „nerozpoznaný chronický stres“. To může být důsledek nekontrolovaného toku informací poměrně často negativních, kterým čelí lidé v moderním světě každý den.
Lidé si nemyslí, že je nutné chránit se před informacemi, protože to nevidí jako hrozbu. Opak je pravdou. Toky neužitečných informací je nutné považovat za významný faktor, který může spustit onemocnění rakovinou, stejně tak, jako genetické predispozice, vliv patogenních organizmů, nebo vliv životního prostředí.
Ve skutečnosti je vliv informačního pole mnohem nebezpečnější, než ekologické faktory. Můžeme měřit a kontrolovat ekologické faktory – ale nevíme, co dělat s horami nadbytečných informací, které děsí, například velmocenské válečné hrátky – a nás znepokojují tím, jaké další hrozivé důsledky to může přinést.
Současné mediální Informační pole ovlivňuje psychiku lidí ve státě a dělá to „úspěšně“. Většina z nás nemůže a neumí odfiltrovat špatné a nepravdivé informace.
Lidé nechápou, jak škodlivé je to pro jejich zdraví
Osoba, která tráví spoustu času online nebo před televizorem si neuvědomuje, že to může být škodlivé. Obrovské množství informací, které jsou naprosto k ničemu pro danou osobu, stále zůstává v jeho podvědomí. Mozek se pokouší zpracovat objemy těchto informací, ale tělo se s nimi neumí vyrovnat. Lidé pak jednají chaoticky, věří a vnímají pouze toho, kdo jim jako první vysvětluje, co je důležité a ziskové.
Informační toky mají negativní vliv na nervovou soustavu a skrze ni pak dopad na imunitní systém, který se oslabuje. Imunitní a nervový systém jsou si podobné strukturou. Vytvářejí sítě, které vzájemně spolupracují. Jednoduše řečeno, oba systémy rozhodují, jestli člověk dostane rakovinu, nebo ne. Pokud budeme aktivně pomáhat a chránit imunitní i nervový systém, budeme mít šanci na dlouhý a zdravý život.
Pro zdraví národa a společnosti je důležité, aby vlády prostřednictvím médií sdílely informace, které člověk skutečně potřebuje k životu, zbavené „odpadu a šumu“.
Lidé se musí již od útlého věku naučit zpracovávat informace, tak, aby jim nezpůsobily přítěž. Ochrání si svůj nervový i imunitní systém.
Julia G. Kzhyshkowska ; Томский государственный университет