Elita hodlá kontrolovat, co budeme jíst

Codex Alimentarius

Codex Alimentarius znamená ohrožení práva svobodné volby, zastavme to. Úředníci nám  budou nařizovat co smíme jíst.

Codex Alimentarius (CA) vytvořily v roce 1963 dvě organizace Spojených národů: FAO (Organizace pro potraviny a zemědělství) a WHO (Světová zdravotnická organizace).
V rámci CA se vytvářejí potravinářské standardy, směrnice a kódy pro praxi s cílem:

* chránit zdraví spotřebitelů,
* zajistit poctivé obchodování s potravinami,
* prosazovat koordinaci potravinářských standardů u mezinárodních vládních i nevládních organizací.

Tolik oficiální propaganda. Pravda je ale jiná – Codex Alimentarius může znamenat největší pohromu pro potravinářství a zdravotnictví, jakou svět kdy zažil, a pokud se tomu včas nepostavíme bude tento plán v roce 2011 realizován. Tento kodex a jeho předpisy ovlivňují naše právo na výběr toho, co chceme či nechceme jíst už od roku 1962. Roku 1994 US Kongres naštěstí přijal zákon o potravinových doplňcích, zdravotnictví a vzdělávání (DSHEA), který po nějakou dobu ochránil definici vitamínů, minerálů a bylin jako potravin.

S Codex Alimentarius úzce souvisí i praxe okolo geneticky modifikovaných organizmů (GMO) a „světa podle Monsanto“. V USA a podle tohoto kodexu nevyžadují produkty s GMO žádné označení, takže je nemožné zjistit, co vlastně jíme. Bez dozoru Kongresu dojde k posunu směrem k politice Kanady a Mexika kde už se na doplňky nepohlíží jako na potraviny, ale jsou považovány za léčiva.  V případě uzákonění Codex Alimentarius bude zákon DSHEA postaven doslova na hlavu a potravinové doplňky zařazeny mezi drogy a jedovaté látky.

Norsko, Švýcarsko, Rusko, Japonsko, země Evropské unie a většina afrických zemí s USA po 18 let bezúspěšně bojují kvůli povinnému označování produktů s GMO. Za skutečnost, že v USA jsou potraviny s GMO mylně považovány za rovnocenné ostatním, tedy těm, které tyto příměsi neobsahují, vděčíme výhradně prezidentskému příkazu (Executive Order) prezidenta George H. Bushe z roku 1992.

Kodex bude prosazen třeba i hlavněmi zbraní

FDA využije svých zplnomocnění a postaví mimo zákon mnohem více než jen syrové mandle a tryptofan. Na potravinářské sdružení v Ohiu byla nedávno členy USDA provedena razie v gestapáckém stylu jen proto, že „bez obchodní licence“ odprodali něco přes tucet vajec jakémusi iniciativnímu tajnému agentu.

Stará se FDA o blaho spotřebitelů? … nepravděpodobné

Polovina ze 198 nových léků schválených FDA v letech 1976 až 1985 musela být stažena nebo jinak označena, protože působily neočekávané vedlejší účinky. Nikdo z FDA se samozřejmě nikdy ani nepokusil sáhnout na aspartam Donalda Rumsfelda, prodávaný pod obchodními názvy Equal a NutraSweet. Aspartamu – smrtícímu karcinogenu a neurotoxinu vyráběnému z fekálních bakterií E-coli – se takřka nemůžeme vyhnout, protože je přidáván téměř do všeho, co pijeme a jíme.

Celou tuto historii dělá ještě mnohem zajímavější zjištění, že za Codex Alimentarius a návrhy, které hodlají drasticky omezit naše svobodné rozhodování ohledně zdravotní péče, stojí notoricky známý koncern I.G. Farben z dob nacistického Německa.

Vedoucí oddělení potravinových programů při OSN, Catherine Bertini, v roce 1995 parafrázovala slavné Kissingerovo prohlášení: „Potraviny znamenají moc. Použijeme jich k změně režimu.“

Slyšíte pojem „Codex Alimentarius“ vůbec poprvé? Nedivte se, protože tento kodex pod názvem nebudícím zvědavost je „veřejným tajemstvím“. Informace jsou k dispozici, chcete-li je ovšem hledat. Korporacemi kontrolovaná média vám o tom samozřejmě nic nepoví – a pak už bude pozdě.

Monsanto, Big Pharma, Chema a Agra přesvědčily většinu ostatních společností, že pro ně „tento kodex nepředstavuje žádný problém“, a že jeho realizace ve skutečnosti jen posílí jejich tržní podíl.

Kdo tedy přišel s touto věcí na světlo?

Byli to John C. Hammell od International Advocates for Health Freedom a Ian Crane.  Ian přednáší a píše o US hegemonii a programu kontroly nad globálními zdroji v rukou NWO.
Říká: „Zkoumal jsem Codex Alimentarius asi dvanáct měsíců a velice mne děsí takřka úplný nedostatek povědomí (či spíše nezájem veřejnosti), co se týče dosazení této zkázonosné komise s celosvětovou působností. Překvapuje to zejména u těch, kteří budou tímto restriktivním zákonodárstvím nejvíc postiženi.“

Všeobecný nedostatek veřejné pozornosti snad nejlépe ilustruje malé množství návštěv na jeho webové stránce.

Ian varuje před „zhoubnými účinky legislativy, které lidé budou ochotni věřit bez stínu podezření“. Tato věc ale ve skutečnosti kryje spiknutí hlavních potravinářských a farmaceutických společností, které by rády viděly, aby se návrhy zakotvené v kodexu staly součástí mezinárodního práva.

Codex Alimentarius znamená ohrožení našeho práva svobodné volby, zastavme to. Obvykle nepatřím k těm, kteří doporučují nějaké kampaně. Ale Codex Alimentarius je něco jiného.

Nepohodlnou pravdou pro naše zvolené představitele, jejich rodiny a personál totiž je, že úplně stejně jako my musí jíst a brát vitamíny a doplňky… Takže jim posílejte emaily, faxujte a telefonujte. Toto je jedna z mála podobných kampaní, která by mohla mít úspěch.

Schyluje se k velké rebelii?

Zákon DSHEA, který držel FDA zpátky, prošel Kongresem proto, že kongresmani dostali milióny a milióny dopisů, v nichž se lidé dožadovali svobodné volby, co se týče přístupu k vlastnímu zdraví.

Myslíte, že se tomu později vyhnete nakupováním organických potravin? Ne tak, jak si myslíte, protože v USA je v současné době povoleno až 10% znečištění organických potravin GMO (nejvíc na světě, většinou se toleruje 0,1%).

Můžete rovněž podpořit místní samostatné rolníky a zahradníky, kteří odmítají používat manipulovaných osiv. A samozřejmě, založit si zahrádku a pěstovat vlastní potraviny. Poněvadž, víte co? Nemohou nám bránit v pěstování vlastních potravin.
Tedy alespoň prozatím…

http://www.dailynewscaster.com

 

Regenračné centrum