WM magazín č. 11-12/2023 (263-264)

Tištěné číslo vychází 12.12.2023. Časopis WM magazín vychází pro předplatitele v tisku každý měsíc. Tisk časopisu je financován z  předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme. Předplatné časopisu WM magazín →

WM magazín č. 11-12/2023 – obsah

64 stran

 • Jak funguje svět – II.
 • Co nechtějí, abychom věděli
 • Příznaky krevní sraženiny a prevence
 • Nikdo už není zdravý
 • Bosenské pyramidy a Jiří Matějka v Nitře, v Kováčové a Litomyšli
 • Vzdušné ionty dělají úžasné věci
 • Záporné ionty, minerály a zdravé bydlení
 • Kota Zulu 664 a iontový tunel + publikace ke stažení
 • Pravotočivá spirála 160 cm
 • Megalitická mohyla ve Vratnici
 • Původní výška bájné pyramidy Rtanj – první informace pouze pro čtenáře WM magazínu
 • Obr z doby ledové a „jetstream“
 • Blíží se zima …
 • Seriál o zdraví: Vitamíny skupiny B

Časopis WM magazín č. 251-252  ke stažení →

Jak funguje svět – II.

Jak doopravdy funguje náš svět? V druhém pokračování si vysvětlíme: proč se Země rozpíná, skutečná velikost první Země, přirozené přesuny planet, celosvětová potopa, kde se vzalo najednou tolik vody, byl Noe skutečně starý 500 let, jak vznikly planety, planety se zvětšují, Mars zanikne, reaktor uvnitř Země roste, Měsíc vylétl ze Země, Země byla dříve na oběžné dráze Venuše, na naší oběžné dráze byl Mars, byla to civilizace z Marsu, která varovala Noa, pyramidy a stopy bohů na Zemi, proč žili dinosauři a obři, jsme bohové a musíme se začít starat o budoucnost lidstva.

Obsah článku: Země se zvětšuje. Velikost Země. Magnetické pole a síla přitažlivosti planet. Dráhy planet. Přeskok planet a biblická potopa. Jak vznikají a zanikají planety. Reaktor uvnitř Země roste. Měsíc vylétl ze Země. Země byla dříve na oběžné dráze Venuše. Je na čase převzít roli Bohů.

Co nechtějí, abychom věděli

Zásadní věc pro uzdravování máme všichni! Český lékař: Největší tajemství medicíny jsem našel až po dvaceti letech praxe. Jak je možné, že ze dvou pacientů se stejnou diagnózou se dva zotaví a jiní dva, zdánlivě v lepším stavu, nakonec zemřou? Jak je možné, že přes neustálý technologický pokrok je naše zdravotnictví, a s ním i zdraví většiny z nás, ve stále horším stavu? Jak poznat „šarlatána” od skutečného léčitele?

Obsah článku: Důležité je zůstat zdravý. To největší tajemství medicíny. Něco nás svedlo na scestí. Placebo, nebo prášky? Úžasná zpráva pro všechny lidi. Jak funguje změna v lidském těle. Účelové lži o pilulkách. Nejúčinnější lék. Jak to, že ještě není revoluce? Metody alternativní medicíny skutečně fungují.

Příznaky krevní sraženiny: Jak poznat, že nějakou máte a prevence

Riziko vzniku trombózy se zvyšuje s věkem (po čtyřicítce). U dětí, které jsou zdravé, je trombóza stav vzácný, pokud riziko existuje, pak obvykle souvisí s jiným onemocněním. Podle posledních zpráv mohou krevní sraženiny vznikat i po očkování. Pořezali jste se někdy při holení? Když k tomu dojde, krevní sraženina rychle zastaví krvácení, a když odvede svou práci, obvykle se rozpadne. Někdy se však věci mohou pokazit.

Obsah článku: Paže, nohy. Srdce. Plíce. Mozek. Břicho. Ledviny. Prevence trombózy. Multifunkční generátor BG3.

Nikdo už není zdravý

V jednom známém lékařském vtipu se říká, že zdraví lidé jsou prostě jen ti, kteří ještě neprošli důkladným lékařským vyšetřením. Za zvýšenými náklady ve zdravotnictví, může zbytečný screening. Přehnaná diagnostická vyšetření, mezi něž patří rentgeny nebo rozbory krve, vždy odhalí něco špatného. Takové prohlídky je možné nazývat různě: jako „defenzivní medicínu“, která má být ochranou před soudními žalobami, nebo jako nepotřebnou proceduru, plnící kapsu lékaře, či pacientem vyžádané vyšetření (protože si dělá starosti). Ale odborníci odhadují, že takovýto druh vyšetření představuje významný finanční zisk.

Obsah článku: Problémy, které dříve zůstávaly skryté. Mnoho nemocí zanedbatelných není. Epidemie diagnóz.

Bosenské pyramidy a Jiří Matějka v Nitře, v Kováčové a Litomyšli

V tomto roce dvakrát navštívil Dr. Osmanagich, objevitel pyramid v Bosně, Česko a Slovensko. V březnu 2023 jsem ho pozval do Černé Hory, a v listopadu byl účastníkem 1. mezinárodní konference v Nitře, kde jsem posluchače seznámil co jsou to zdravé záporné ionty, Kota zulu 664 a o pyramida na Pálava.

Obsah článku: Dr. S. Osmanagich – pyramida Sluce a podzemní chodby Ravne. Jiří Matějka – prospěšné záporné ionty. Jiří Matějka v lázních Kováčová. Jiří Matějka a bosenské pyramidy na zámku v Litomyšli. Brusnianske kamenné koule na Slovensku. Evina iontová jeskyně v Česku (dnes Jáchymka). Iontový tunel a Kota Zulu 664 na Slovensku. Zdravotní výhody „lehkých“ záporných iontů.

Vzdušné ionty dělají úžasné věci

Vědci se domnívají, že pomocí elektrických vzdušných nábojů, které dýcháme, lze výrazně zlepšit naši náladu, energii a zdraví. Většina odborníků souhlasí s tím, že ionty působí na naši schopnost absorbovat a využívat kyslík. Záporné ionty v krevním řečišti urychlují dodávku kyslíku do našich buněk a tkání, často nám dávají stejný euforický ráz, který získáváme z několika závanů přímého kyslíku. Přirozeně generované ionty vznikají za určitých podmínek tříštěním vodních kapek. Proto cítíme lehkost bytí poblíž vodopádů, u pramenů a potoků s čistou vodou, nebo v některých jeskyních. Již několik let měřím vzdušné kyslíkové záporné ionty v jeskyních a na různých místech. Ne každá jeskyně je bohatá na záporné ionty. V předchozích číslech časopisu WM magazín najdete některé známé i neznámé jeskyně, kde jsem prováděl měření „zdraví prospěšných lehkých záporných iontů.“ Doporučuji taková místa často navštěvovat.

Obsah článku: Neviditelné částice. Pozitivní účinek lehkých záporných iontů. Velká úleva. Účinný lék proti bolesti. Záporné ionty jsou dobré na alergii. Kouření cigaret, rakovina a záporné ionty. Změny nálady a nemoci. Klimatizace a ionizátory v budovách nejsou prospěšné. Přírodní záporné ionty. Nový projekt Iontový dům.

Záporné ionty, minerály a zdravé bydlení

Lidé kdysi žili v čisté přírodě a jeskyních s vysokou koncentrací tzv. vzdušných vitamínů než máme dnes. Pokud by se provedly potřebné úpravy zvyšující záporné ionty v domech, ušetřilo by se až 30 % nákladů na zdravotnictví.

Obsah článku: Lehké záporné ionty (vzdušné vitamíny). Test kamenů a krystalů v interiéru. Dnes si ukážeme, jestli minerály a kameny vytvářejí lehké vzdušné záporné ionty. Blanensko – Iontový dům.

Kota Zulu 664 a iontový tunel

První informace o pyramidě na Slovensku jsem obdržel v roce 2012. Od té doby každý měsíc navštěvuji tři pyramidální kopce a iontový tunel, a měřím v něm koncentraci prospěšných lehkých záporných iontů. Naměřené hodnoty v tunelu jsou velmi vysoké a stabilní. Dnes je uzavřený a v tento čas báňský úřad v Košicích doporučil jeho odstřel. V Košicích zřejmě rozhodovali lidé, kteří o iontovém tunelu nic neví.

Obsah článku: 1. Co je Kota zulu 664? 2. Orientace a výška Koty zulu 664. Skutečná výška Kóty zulu 664. 3. Voda z Koty zulu 664. 4. Tunel pod Kotou zulu 664. Proč jsem nazval štolu Iontový tunel? Vzdušné lehké kyslíkové záporné ionty. 5. Skutečná hodnota lehkých záporných iontů v Iontovém tunelu.

Publikace z historie objevu a výzkumů na Kotě zulu 64 ke stažení zdarma → http://wmmagazin.cz/stahni/Kota-zulu-664-2012-2018-t.zip

Pravotočivá spirála 160 cm

Na zahradě jsem připravil a osadil zemní pravotočivou spirálu s průměrem 160 cm, kterou mám v plánu využít pro testy, měření a pokusy. Přirozená bioenergie člověka je pravotočivá, tak jako točivost DNA. Život na zemi vznikl díky pravotočivé síle šroubovice DNA, která tvoří genetický základ bytosti člověka i dalších živých forem na Zemi.

Obsah článku: Co je šroubovice DNA. Energie života. Pravá a levá točivost organických látek. Dvě varianty vitaminu C a mléčných výrobků. Je možno zemřít kurdějemi uprostřed hromad levotočivé kyseliny askorbové. Energie malých a velkých spirál. Návod na stavbu spirály 160 cm. Nové testy a pokusy. Tři zemní spirály v parku Ravne2 (Bosna).

Megalitická mohyla ve Vratnici

Zdá se, že to, co dnes vidíme nad terénem, je jen vrchol kdysi uměle vytvořeného kuželovitého kopce. Jeho spodní část časem zanesla hlína splavená z okolních svahů důsledkem velké záplavy v období tání severských ledovců. Zbytek podivuhodné stavby je ukryt hluboko pod dnešní silnicí, v hloubce 29 metrů. K dnešnímu dni nebyly povoleny další archeologické výkopy. Proč?

Obsah článku: Geologický průzkum. Prehistorické betonové bloky. Energie mohyly ve Vratnici. Cesty a expedice do Bosny.

Původní výška bájné pyramidy Rtanj

Dnes máte možnost poprvé vidět a číst, jak pyramida Rtanj kdysi dávno skutečně vypadala.

Rtanj je místo, které navštěvují lidé z celého světa. Dobrodruzi zde hledají zbytky bájného zlatého města, jež se podle legend propadlo do hory, jiní pozitivní energii prospěšnou pro lepší zdraví a vitalitu. Jenže, až dodnes nikdo netušil, že bájná pyramida byla ve skutečnosti mnohem vyšší.

Obsah článku: Tušení souvislostí. Zde je stručný popis legend a současných výzkumů. Rtanjské Svetilište. Hledání důkazů o ztraceném městě. Fakta a důkazy. Skutečná výška pyramidy Rtanj. Skutečnou historii lidstva hledejme na Balkáně.

Obr z doby ledové a „jetstream“

Naftaři objevili na Sibiři 10 000 let staré pozůstatky mamuta– pokladnici klů, zubů a kostí.“ Co se skutečně v těchto severních končinách kdysi odehrálo? Mnoho podobných objevů mamutů se svaly, kůži, dokonce i s živou krví naznačují, že zemřeli náhle, mnozí ještě s nestrávenou potravou v žaludku. Snad jediné vysvětlení může být: rychlé umrznutí. Rychlé zamrznutí pravděpodobně způsobilo vychýlení „tryskového prouděn“ (jetstream).

Obsah článku: Severní polokoule Země náhle zamrzla. Může se to opakovat? Co způsobilo vychýlení tryskového proudění před tisíci lety? Před asi 5-6 tisíci lety se na Zemi něco odehrálo, s čím si odborníci dodnes neví rady.

Blíží se zima …

V chladných měsících bychom si měli především chránit oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo. Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku. Když jste nemocní, na citrón zapomeňte. Kyselost citrónu totiž energii, kterou chceme dostat na povrch, naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného, co bychom měli léčit jinak.

Seriál o zdraví: Vitamíny skupiny B

Naši dědové byli zdravější než my, protože jejich strava byla zdravější než naše. Místo cukru používali řepný sirup, ačkoliv obsahuje sacharózu na rozdíl od dnes používaného cukru čistého, řadu vitamínů a jiných hodnotných látek. Také půda nebyla chemicky hnojena, proto dávala plodiny, které byly pro člověka zdravější.

Obsah článku: Nedostatek vitamínu skupiny B. Těžký nedostatek vitamínu B. Antistresové vitamíny B. Kyselina para-aminobenzoová – PABA. Biotin. Inostitol (Inosit). Cholin. B12, kyselina listová, kyselina pantothenová, B6. Vitamín B6 pyridoxin. Niacin. Vitamín B2 (riboflavin). Vitamín B1 (thiamin). Vitaminy skupiny B v naší kuchyni. Mouka a chléb. Játra. Droždí. Návod na jogurt domácí výroby. Jogurt.

Pokud vás obsah měsíčníku WM magazín oslovil, podpořte nás předplatným. Děkuji.

Jiří Matějka, šéfredaktor a vydavatel

Regenračné centrum