Brouci a bosenské pyramidy v Litomyšli

Děkuji všem, kteří přišli na mou přednášku o pyramidách v Bosně a prospěšných záporných iontech. Přednáška proběhla v sobotu a v neděli (4-5.11.2023) na zámku v Litomyšli.

Posluchače jsem seznámil s historií bosenských pyramid, které objevil v roce 2005 Dr. S. Osmanagich. První moje cesta do údolí pyramid byla v roce 2006, kdy nám ředitel nadace „Bosenská pyramida Slunce“ ukázal, vysvětlil nejnovější sondy a objevy. Od té doby pravidelně navštěvuji údolí pyramid několikrát ročně.

Na přednášce v Litomyšli získali posluchači nejnovější informace o pyramidách a průzkumu podzemního labyrintu pod pyramidou Slunce. Po přednášce jsme se setkali v historické restauraci pod klášterem…

Objevy v bosenském údolí pyramid jsou nejaktivnější otevřený archeologický projekt na světě.

Těším se na vás na dalších cestách s časopisem WM magazín nejenom na pyramidy v Bosně.

TAJEMNÝ KABINET PROFESORA BENEŠE

Ve volném čase mezi přednáškami jsem navštívil unikátní výstavu významného českého neurochirurga Dr. Vladimíra Beneše. Od dětství se věnuje chytání brouků v mnoha zemích. Jeho sbírka dnes obsahuje přibližně 25 000 exemplářů a nyní ji můžete vidět v Litomyšli. Vystavené exempláře jsou světový unikát. Na výstavě jsem si uvědomil jak je život bohatý a rozmanitý.

Nedovedu si vůbec představit, ani tomu nevěřím, že by dokázalo několik jedinců ovládnout život na zemi, sjednotit pod jednou vlajkou, nebo ho dokonce zničit. Prostě to není ani možné.

Návštěvu výstavy Dr. Vladimíra Beneše v Litomyšli určitě doporučuji každému.

Městská galerie Litomyšl. TAJEMNÝ KABINET PROFESORA BENEŠE, na které je prezentována velkolepá entomologická sbírka neurochirurga Vladimíra Beneše. Výstava Tajemný kabinet profesora Beneše potrvá od 28. 10. 2023 do 18. 2. 2024. Místo konání: Dům U Rytířů, Smetanovo nám. 110, Litomyšl.

Jiří Matějka

Regenračné centrum