WM magazín č.04/2024

Tištěné číslo vychází 24.4.2024. Časopis WM magazín vychází pro předplatitele v tisku každý měsíc. Tisk časopisu je financován z  předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme.

Předplatné →

WM magazín č. 04/2024 – obsah

40 stran

  • Mrtví lékaři nelžou
  • Cholesterolová lež
  • Jak ovládat cholesterol
  • Podvod s nedostatkem draslíku
  • Vzniká zemní plyn nebiologickou cestou?
  • Věda se prohnila až na hranici podvodu
  • Balkánský Orion – úvod
  • Stárnutí

Časopis WM magazín č. 04/2024 ke stažení v našem eshopu: eshop-wm.cz  zde →

Mrtví lékaři nelžou

Zkrácený přepis přednášky, kterou přednesl Dr. Joe Wallach. MVDr. MUDr. Dr. Wallach byl v roce 1991 navržen na Nobelovu cenu. V článku se dozvíte o příčinách řady nemocí, příčinách předčasného stárnutí a způsobech, jak obojímu předcházet.

Obsah článku: Važ si čerstvé stravy. Genetický potenciál lidského těla. První je vyhnout se životním hloupostem, já tomu říkám životním minám“. Za druhé: musíte pro své zdraví začít něco dělat. Žaludeční vředy. Investujte do svého zdraví. Dalším mýtem je rakovina. Ledvinové kameny. Alzheimerova choroba. Projevy nedostatku minerálů. Jak dostat potřebné živiny do těla? Nedostatek vápníku. Vysoký krevní tlak. Nespavost. Ledvinové kameny a ostruhy. Cukrovka. Druhy minerálů. Anorganické minerály. Chelátované minerály. Koloidní minerály. Voda a dlouhověkost.

Cholesterolová lež

My lékaři se vším naším vzděláním, znalostmi a autoritou si často vybudujeme dost velké ego, které nám pak ztěžuje přiznat, že jsme se mýlili. Takže tady to je. Otevřeně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s pětadvaceti lety praxe jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty.

Obsah článku: Příčinou jsou záněty. Co je příčinou zánětů. Jak vede snězení obyčejné koblihy k tvorbě zánětu a onemocnění? Jak záněty odstranit. Epidemie zánětů tepen.

Jak ovládat cholesterol

Proč nezačít ještě dnes se snižováním „drog“ předepisovaných na regulaci cholesterolu? Před svým lékařem budete asi vypadat jako neodpovědný a bláznivý pacient, ale to je přesně to, co dnes děláte. Váš lékař kardiolog vám bude tvrdit, že děláte obrovskou chybu, pokud přestanete brát léky na cholesterol.

Ze všeho nejvíc mám rád propečenou topinku posypanou lžící skořice (půlkou lžíce). Jen to prosím neříkejte svému obvodnímu lékaři, měl by vás za blázna. Skutečnost je však taková – studie potvrdili, že právě takové množství skořice snižuje špatný cholesterol až o 20 % .

Podvod s nedostatkem draslíku

Podvod s nedostatkem draslíku zabíjí a mrzačí milióny lidí. Úmyslné zanedbání přísunu draslíku vyvolává u člověka zhoubná onemocnění a vydává ho napospas stovkám vysoce lukrativních „léčebných kúr“. Při nedostatku vitamínů tělesný systém může některé minerály použít, ale při nedostatku minerálů nejsou vitamíny samy o sobě k ničemu.

Obsah článku: Přehlížený draslík. Proč tak snadno onemocníme. Zastrašování. Kyselina solná v žaludku. Yanomami z Jižní Ameriky. Téměř všechny nemoci. Syntetická hnojiva, biochemie a začátek konce. Téměř všechny „nemoci“ jimiž dnes trpíme mohou být opřeny o dveře draslíkového deficitu. Tlak na lékaře. Skutečnost je taková, že hodnota naší stravy se enormně změnila. Jednoduchá fakta. Zkušenosti z podávání draslíku. Předávkování běžnou solí. To, co se zde říká o minerálech je nové a naprosto překvapující.

Vzniká zemní plyn nebiologickou cestou?

Moderní pohled na složení vrchní vrstvy zemské kůry je následující. Není pochyb o tom, že se v hlubokých vrstvách planety nachází nejjednodušší forma uhlovodíků – metan (CH4). Náš experiment byl prostý. Chtěli jsme zjistit, zda se metan může, za podmínek podobným těm, které máme ve svrchní vrstvě zemské kůry v hloubce asi 150 km, měnit na složitější a těžší uhlovodíky.

Obsah článku: Jaké byly ohlasy po publikaci vašich výsledků? A jak se pak změní na ropu? Je tedy možné, že veškerá ropa na světě vznikla jen nebiologickým chemickým procesem? Takže veškeré dnešní takzvané poznatky o vzniku ropy stojí jen na tvrzeních? Ropa není fosilního původu. Je pravdou, že některá ropná pole se znovu plní? Ropa stoupá vzhůru trhlinami? Musíme se starat o planetu, ale nemusíme si dělat starosti o energetické zásoby ve formě ropy a zemního plynu.

Věda se prohnila až na hranici podvodu

Jak můžeme sledovat v médiích, iracionalita ve vědě, možná kvůli zvýšeným nárokům, se stala v každém ohledu extrémní. Veřejnost z toho vnímá jen velmi málo. Příkladem, který se stal předmětem veřejného zájmu, je záležitost s kysličníkem uhličitým. Zvolený přístup vykazující naprosté opovržení vědeckou objektivitou má charakter přímého podvodu; tuto „vědu“ už nelze vnímat jinak, než jako formu podivného náboženství zavrhujícího veškeré osvědčené vědecké standardy.

Obsah článku: Standardní úskoky úplatné vědy. Teplo, síla, pan Joule a slepí následníci. Další podivnosti.

Balkánský Orion – úvod

Celý svět, který leží dole, byl uspořádán a naplněn věcmi, které jsou nahoře. Domnívám se, že historie lidstva, zaznamenaná na papyrech a deskách, byla vyjadřována v kosmickém kódu symbolicky spojeném – stejně jako samy pyramidy – s věčným pohybem oblohy a hvězd. Pokud chceme pochopit způsob myšlení zaniklých civilizací, musíme hledět na oblohu stejně jako oni.

Obsah článku: Obraz nebe na Zemi. Pyramidy v Gíze, hvězdná řeka a souhvězdí Orion. Pyramidy v Gíze a hvězdy. Tři hvězdy pásu Oriona. Orion v legendách a mýtech. Nález u Dunaje. Stará Mezopotámie. Indie. Řecko. Stavby podle Oriona. Ztracená pyramida v Mexiku. Italská Gíza. Jižní Amerika – Peru. Univerzální hvězdný projekt.

Stárnutí

Odvěkou touhou lidského pokolení je přání žít déle než je průměr, zdravě, a pokud možno, nikdy neumřít. Od dob starověkého Egypta, Bible, přes středověk až po moderní dobu se dějiny jen hemží teoriemi o možnostech zastavení stárnutí. Vždy to byl a stále je to výhodný obchod. O procesu stárnutí víme stále příliš málo, neboť nemáme k dispozici dostatečný počet starých lidí, těšících se dobrému zdraví.

Obsah článku: Stárnutí je fyziologický proces. Falešná propagace prostředků proti stárnutí. Neuroendokrinní teorie stárnutí. Terapie substitucí ženských hormonů. Teorie volných radikálů. Makromolekulární příčná vazba stárnutí. Karnosin – nový dipeptid proti stárnutí. Biologický základ stárnutí – klinické důkazy. Metylace S-Adenosylmethioninu (SAMe) a dlouhověkost. Účinek přípravku s obsahem peptidu epifýzy. Úloha růstového hormonu ve stárnutí. Skoncování se zabijákem číslo jedna – chronický zánět a autoimunita.

Časopis WM magazín č. 04/2024 ke stažení v našem eshopu: eshop-wm.cz  zde →

Předplatné tištěné verze časopisu WM magazín →

Regenračné centrum