Iontový test časopisu WM magazín na ostrově Rhodos
Mnoho z vás jezdí k různým mořím, kde vyhledáváte odpočinek a pohodu s myšlenkou, jak je polehávání na pláži prospěšné. Určitě to prospívá. Odpočinete si, dýcháte vzduch prosycený mořskou solí, neděláte nic, jste klidní a vyrovnaní. Tak to má být, pokud se nespálíte, nepřejíte, máte kocovinu z all-inkluzive večírků – nebo nemáte kolem sebe dostatek vzdušných vitamínů.
Vzdušné vitamíny (lehké vzdušné záporné ionty)
Záporné ionty jsou elektricky záporně nabité částice vzduchu. Představují významný prvek v působení na lidské zdraví a délku života. Záporné ionty se váží na škodlivé mikroorganismy a rozkládají je. Čím více záporných iontů, tím příznivější je prostředí pro vše živé. Náš test zjistil, že poleháváním na pláži pod deštníkem mnoho vzdušných vitamínů nenačerpáte. Je to stejné, jakoby jste polehávali u rybníku, na louce, nebo v lesích naší překrásné české přírody (kde bývá běžně 1.500–3.000 i-/cm3), a vyjde vás to stokrát levněji.
Záporné ionty na mořské pláží
Měřil jsem vzdušné vitamíny na plážích a útesech ostrova Rhodos. Ostrované se chlubí nejčistší přírodou, dokonce zde nebyl zaznamenaný jediný případ covid nákazy.
Na pláži jsme naměřili: 180–400 i-/cm3.
Pokud se posadíte do mořského příboje, hodnota se zvyšuje na cca: 1.880 i-/cm3.
Měření lehkých vzdušných kyslíkových iontů na pláži a v mořském příboji jsem prováděl několik dní po sobě, vždy se stejným výsledkem. Lehké kyslíkové ionty jsou účinné při léčbě vysokého krevního tlaku, artritidy, dny, zvonění v uších, nervových poruch, respiračních a zažívacích problémů, štítné žlázy a pokožky atd. (více o prospěšných účincích záporných iontů se dočtete zde →)
Z naměřených výsledků vyplývá, že pobyt na mořské pláži je ze zdravotního hlediska stejný, jako dovolená u vnitrozemských rybníků a řek.
Jsou u moře záporné ionty?
Z vlastní zkušenosti, podobně jako z japonských studií vyplývá, že hodnoty koncentrace záporných iontů u jakékoliv vodní hladiny jsou nízké. Vyšší hodnoty je možné naměřit, a pro své zdraví využívat, u sladké vody asi ve výšce 4 metry nad hladinou (na hrázi nad rybníkem), u mořské slané vody až od deseti metrů a výš (například na útesu). Na ostrově Rhodos jsem měřil „vzdušné vitamíny“ na mnoha útesech vysokých 10-20 metrů.
Koncentrace lehkých vzdušných záporných iontů cca 10 metrů na mořskou hladinou: 21.300 i-/cm3.
Mořský příboj pod útesy, nebo na pláži, způsobuje víření vody. Vířením vody vznikají kyslíkové záporné ionty. Z výsledků vyplývá, že je lepší chodit kolem moře než ležet na pláži. Vysoká hodnota „vzdušných vitamínů“ je velkým zdravotním přínosem pro vše živé na naší planetě.
Lidský organizmus má záporný náboj. Pobyt v prostředí s nízkou koncentrací záporných iontů, nebo vysokým podílem kladných iontů, je pro nás škodlivý. Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů.
Video – měření iontů na hranici příboje.
Dnešní domy, byty a kanceláře jsou postaveny a vybaveny z materiálů, které odčerpávají přirozené vzdušné záporné ionty. Pro zdraví prospěšnou se považuje koncentrace záporných iontů min. 1.000 i-/cm3. V kancelářích, ve školách, nebo v supermarketech, jsou hodnoty 150 i-/cm3. U PC 90, v autě cca 150 i-/cm3 (proto za volantem usínáme).
Orientační tabulka: www.iontovydum.info
V dalších číslech časopisu WM magazín najdete:
Výsledky iontového měření okrasné vodní oázy.
Výsledky měření hotelového pokoje s klimatizací.
Výsledky iontového měření přímořského hotelového komplexu.
Výsledky iontového testu starověké vodní lázně.
Návod, jak si postavit funkční iontový vodopád.
Výsledky měření prvního iontového domu na Blanensku, půl roku po dokončení.
Podpořte časopis WM magazín předplatným, který vychází tiskem pouze pro předplatitele. Předplatné zde →. V elektronické verzi je dostupný pro všechny lidi na naší planetě E-předplatné zde →
Článek vyšel v časopise WM magazín č. 248
Celý článek najdete v časopise WM magazín č. 248
Děkuji. Jiří Matějka, šéfredaktor.