WM magazín č. 178


Časopis WM magazín vychází v tisku každý měsíc. Časopis najdete v dobrých novinových stáncích. WM magazín vychází navíc v elektronické verzi ke stažení. Předplatné tištěné verze →   WM magazín ke stažení v pdf →


WM magazín č. 178

Rtanj, první pyramida v Srbsku

Bájná hora Rtanj vykazuje magnetické a gravitační odchylky, proto nad oblastí nelétají letadla. Srbská hora Rtanj je obestřená tajemstvím, která jsou vzpomínána ve starých legendách. Podle místních starousedlíků je to první a největší pyramida na světě. Rtanj se stal předlohou pro pozdější pyramidální stavby ve Visoku, v Egyptě, v Mexiku a jinde. Před desítkami let navštívil horu slavný spisovatel Arthur C. Clark, který ji nazval energetickým pupkem světa.

Ztracená Noemova archa

Letecký snímek z roku 1960 odhalil pravidelnou strukturu připomínající obrovskou loď. Vysoko v horách, ve výšce cca 2100 metrů, asi 20 kilometrů jižně od vrcholku Araratu, spatřil pilot vojenského letounu obrys připomínající 500 stop dlouhou „biblickou“ loď. Po tomto objevu se vydala na místo výprava, které se účastnili i američtí vědci. Mezi trhlinami a lávovými poli objevili čistou travnatou plochu ve tvaru lodě s vystouplými okraji.

Vitamíny – malé molekuly s velkým účinkem

Vitamíny nemůžeme ničím nahradit, jsou nezastupitelné. Podporují metabolické procesy, přeměňují potravu na energii a urychlují biologické funkce. Jsou součástí naší krve, kůže a kostí, ale také procesu, který zbavuje tělo škodlivých látek. Naše buňky potřebují neustále vitamíny a vyžadují je nejen jednou týdně, ale denně, a to každou hodinu, minutu, sekundu. Když jsme unaveni, nemocní anebo nešťastní, trpíme většinou nedostatkem vitamínů. Jsou to organické sloučeniny, které se nacházejí v malém množství v rostlinné a živočišné stravě a pro náš život jsou nepostradatelné. Ve většině případů si vitamíny tělo nedokáže vyrobit (až na vitamín D3).

Elixír mládí

„Každé jaro jsem míval alergické potíže, někdy se to vleklo i přes celé léto. Bránil jsem se tomu léky na alergii, a nakonec jsem na léčbu různých komplikací dostal antibiotika. Ale pořád jsem se z toho nemohl dostat. Tak jsem si jednou ráno vzal svůj preparát a vitamín C, bral jsem co půl hodiny jeden vitamín, celkem asi 22 gramů za den. Druhý den mi bylo lépe, vzal jsem si postupně 2 gramů céčka, a pak ještě několik dnů po šesti gramech a alergie (a doprovodné záněty) byla pryč!

Návod na výrobu elixíru si můžete stáhnout zde →

Proč jsou Amiši zdravější

Komunity Amišů představují model skutečně zdravého životního stylu bez stresu, od kterých se máme co učit. Většina Američanů e posmívá jejich způsobu života a zároveň ignoruje podstatu tradic Amišů. Tito lidé však bývají mnohem zdravější než zbytek moderní společnosti. Způsob života bez aut nebo televizorů je pro nás těžké pochopit. Nepokládáme za příliš praktické ani pěstování vlastních potravin. To je ale to nejdůležitější v modelu života v komunitách Amišů.

Pojďme si zahrát na doktora!

Konvenční medicína, tak jak je praktikována dnes, je ve skutečnosti jen předstíraná. Lékaři a výrobci léků jen předstírají, že pacientům navrací zdraví tím, že jim dávají léky. Lékařské časopisy předstírají, že otiskují pouze přesné a vědecky podložené výsledky výzkumů. Zdá se to být nemožné? Jak mohou všichni lékaři předstírat? Podívejme se na to blíže.

Tajemné symboly západní medicíny

Západní medicína používá symbol Caduceus: jde o okřídlenou hůl, kterou obtáčí dva hadi. Najdete jej jako heraldickou ozdobu nad lékařskými texty, v certifikátech lékařských škol, na medicínských webových stránkách a dokonce i v nemocnicích a na lékařských budovách. Co však tento symbol přesně znamená? Rozhodl jsem se provést menší průzkum, který by odhalil některá fakta.

Čemu skeptici skutečně věří?

Skeptici jsou ti nejméně informovaní lidé na celé planetě. Jsou to lidé, které je nejsnadnější oblbnout. Ve světě medicíny si „skeptikové“ nárokují, že jsou výhradními ochránci intelektuální pravdy. Každý, kdo se opováží s nimi nesouhlasit, je prostě jen šarlatán, jak tvrdívají. Stručně řečeno, skeptici jsou naklonění vakcínám, mamografům, farmaceutickým produktům a chemoterapii. Jsou oponenty výživových doplňků, bylinné terapie, chiropraxe, masážní terapie, energetické medicíny, homeopatie, modlitby a léčivého doteku. e toho ale ještě mnohem více, co byste měli vědět o „skepticích“.

Snížení krevního cholesterolu

Zvýšení krevního cholesterolu se datuje od r. 1910, kdy přišlo do mlýnů strojní zařízení, které z mouky odstraňuje většinu minerálů a vitamínů. Nedostatek cholinu, inositolu a vitamínu B6 spolu s vitamínem A, E způsobují zvýšení hladiny cholesterolu.

Vitamin C a infarkt

Proč infarkt nesouvisí s cholesterolem a zanesenými arteriemi, a jak mu můžete předejít. Infarkty nemají nic společného s hladinami cholesterolu v krvi. Lékařský výzkum nevyprodukoval jedinou studii naznačující, že jedinci s vysokými hodnotami cholesterolu trpí infarkty více než lidé s nízkými hladinami cholesterolu. Jediné co opravdu dokázali, je prodávat léky na snižování jeho hladiny za miliardy dolarů.

Objev Noemovy archy zůstává tajemstvím

Výzkumníci vstoupili do temné jeskyně na západní straně hory, ve výšce 4.000 metrů, kde objevili dřevěné stěny a trámy uvězněné sopečné hornině a ledu. Postupně se celá struktura formuje, podle badatelů jde o Noemovu archu. Odebrali vzorky ze sedmi objevených sekcí. Nejzajímavějším vzorkem bylo zkamenělé dřevo bez uhlíkových emisí, které datovali do období před 4.800 lety.

Doporučení pro sex po padesátce

1. Berte si do postele brýle, abyste si ověřili, kdo je skutečně přítomen. 2 Dejte si budík na každé 3 minuty, aby zajistil vaše neusnutí…12 Nakonec si datum i s letopočtem zaznamenejte červeně do svého chorobopisu, aby váš ošetřující lékař měl přehled, jestli se to nezhoršuje.


Pokud vás informace v časopise WM magazín oslovily, podpořte nás předplatným, nebo dobrovolným příspěvkem na účet IBAN: CZ95 0100 0000 8622 9400 0207 / v.s. 1111. Děkujeme.

WM magazín č. 178 ke stažení →

Regenračné centrum