WM magazín 246-247 letní dvojčíslo

Tištěné číslo vychází 5.7.2022.2022. Časopis WM magazín vychází pro předplatitele v tisku každý měsíc. Tisk časopisu je financován z  předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme. Předplatné časopisu WM magazín →

WM magazín č. 246-247 obsah

64 stran

  • To je ta daň za demokracii?
  • Vliv magnetické pulsní terapie na průběh nemoci
  • Belica – nejstarší neolitická stavba v Evropě
  • Posvátná prostituce v Sumeru
  • Vzdušné vitamíny a stromy
  • Tyto čtyři prvky jsou v lidském těle nejrozšířenější
  • Pohled do očí
  • Kamenné koule na Kubě
  • Přepálené oleje způsobují vysoký krevní tlak
  • Rakovina prostaty
  • Vitamin D v souvislostech
  • Obezita
  • Rostlinné bílkoviny
  • Kde sídlí paměť?
  • Nový pohled na Slovany
  • Radiokarbonová analýza
  • Země je mladší, než si dokážeme představit
  • Slunce – slunovrat a rovnodennost
  • Otec Měsíc a syn Slunce
  • Imhotepův převratný vynález

Časopis WM magazín č. 246-247  ke stažení →

To je ta daň za demokracii?

Těžko, přetěžko se v této nejisté době hledá alespoň elementární názorová shoda. Existuje snad jen
jedna jediná. A sice ta, že se něco musí změnit, že je mnoho věci a dějů nasměrováno jaksi nedobře. A pak je tady všudypřítomná obava z budoucnosti.

Vliv magnetické pulsní terapie na průběh nemoci

Ojedinělý test časopisu WM magazín, který prokázal prospěšné účinky magnetické pulsní terapie MPG30 na průběh nemoci. Testoval jsem aktuální hodnoty orgánových funkcí při zahlenění horních dutin dýchacích s mírně zvýšenou tělesnou teplotou 37,6 °C, druhý test byl proveden po dvoudenní pulsní magnetoterapii přístrojem MPG30. Náš ojedinělý test prokázal příznivé účinky pulsní magnetoterapie MPG30 na jakýkoliv živý organizmus. → Magnetický pulser MPG30 – WM magazin Eshop

Obsah článku: Průběh testu a měření. Srozumitelné výsledky. Výsledek testu orgánové kondice. Imunitní sytém – podrobný výsledek vybraného testu.

Belica – nejstarší neolitická stavba v Evropě

Pohled na svět, kde je evropská civilizace založena na řeckém a římském dovádění, se pomalu stává převládajícím. Nový pohled na svět mění archeologie, protože kámen nemůže lhát na rozdíl od padělaných písemných dokumentů. Oficiální časová osa prvních vynálezů, jako je zemědělství, metalurgie a písmo, kterou se naše děti vyučují na školách, se ukazuje jako nesprávná. Expedice časopisu WM magazín O unikátním archeologickém objevu jsem se dozvěděl pouhou náhodou v roce 2021. V létě se uskutečnila první expedice časopisu WM magazín do Belice. Cesta to byla vzrušující a nesnadná, ještě složitější bylo najít místo bývalých vykopávek.

Obsah článku: Senzační objev poblíž Jagodiny. Expedice časopisu WM magazín. Geometrické svatyně. Největší pokladna prehistorických uměleckých děl na světě. Písmo na figurkách z Belice. Smutný konec senzačního objevu.

Posvátná prostituce v Sumeru

Posvátná prostituce, chrámová prostituce nebo kultovní prostituce a náboženská prostituce jsou obecné
pojmy, které popisují sexuální rituál sestávající z pohlavního styku nebo jiné sexuální aktivity prováděné v rámci náboženského uctívání. Velká bohyně Venüs byla nositelkou všeho živého, zodpovědná za úrodnost země. Skrze ni přišel nový život a sexualita byla jedním z tajemství stvoření. Sexualita byla uctívána a zbožňována způsobem, který dnes těžko pochopíme.

Obsah článku: Gilgamesh. Posvátná prostituce. Slovo „Prostitude“. Posvátné manželství.

Vzdušné vitamíny a stromy

Panuje všeobecné přesvědčení, že sednout si u stromu je prospěšné pro organismus. Co se týká vzdušných vitamínů (záporných iontů), zdá se, že to není tak docela pravda. Provedl jsem srozumitelné měření, které dokazuje, že koncentrace prospěných vzdušných záporných iontů je u kmene stromů velmi nízká, stejná, jako když sedíte v kanceláři u počítače. Také ve městech a wellness záporné ionty nehledejte.

Tyto čtyři prvky jsou v lidském těle nejrozšířenější

Kyslík je těžký. V tomto vzorku kyslík představuje 65 % až 67 % hmotnosti lidského těla. To není příliš překvapivé, protože jsme tvořeni asi 60 % vodou. Kyslík je také nezbytný pro výrobu energie
a metabolismus a další chemické procesy …

Pohled do očí

Italský psycholog zveřejnil výsledky své studie, pro kterou provedl úžasný experiment. To odhalilo, že
dívat se člověku do očí po dobu deseti minut při slabém osvětlení způsobuje halucinace, podobné těm, které způsobuje LSD.

Kamenné koule na Kubě

Na přelomu 16. a 17. století popisuje kamenné koule, které našel nedaleko kubánského města „Bajámo“. „Je tam údolí mezi dvěma kopci, které je plné kulatých valounů. Místní lidé vykopávají další kamenné koule ze země, ale i na povrchu je jich stále ještě dost. Velmi dobře se prodávají v15 mil vzdáleném Santiagu.“ Španělé dobyvatelé popisují velké území mezi dvěma horami (kopci), kde je velké množství kamenných koulí o hmotnosti až sto kg. Místní lidé o nich nic nevědí, přesto se nám podařilo najít několik indicií a získat fotografii jedné z nich.

Obsah článku: Po stopách Kryštofa Kolumba. Odkud pochází název Kuba? Kamenné koule z Bayama.

Přepálené oleje způsobují vysoký krevní tlak

Přepálené oleje a doporučené potraviny. Vazivo nám likvidují přepalované oleje. A to jsou věci, které v knížkách nenajdete. Oleje se přepalují při 125 stupních. Kdežto sádlo se přepaluje až při 180 stupních. Kdyby se všichni vrátili do dob našich předků a zvlášť těch, kteří se dožili vysokého věku, zjistí, proč tu byli tak dlouho – vařili na sádle. Oleje, které se mají používat za studena, jsou drahé a smažit se na nich nemá. Oni ale na flašku napíšou, že se na nich může smažit.

Rakovina prostaty

Mám tušení, že většina lidí přesně neví, co je prostata, přestože se o její rakovině běžně hovoří. Prostata je mužský reprodukční orgán, u zdravého muže velký asi jako vlašský ořech. Tvoří tekutinu pomáhající spermiím oplodnit ženské vajíčko. Veliké observační studie, stejně jako u jiných druhů nádorů, v případě rakoviny prostaty ukázaly souvislost s živočišnou stravou, zejména takovou, která je z velké části založená na mléčných výrobcích.

Obsah článku: Mohou za to mléčné výrobky. Jak to funguje? Mléčné výrobky a rakovina prostaty. Nadějná budoucnost.

Vitamin D v souvislostech

Vitamin D vznikající v kůži následně putuje do jater, kde se enzymaticky mění na metabolit, který je hlavní zásobní formou vitaminu D v těle (koncentruje se hlavně v játrech, ale i v tukové tkáni člověka). V současné době existuje několik studií, které prokázaly, že při dlouhodobě snížené koncentraci 1,25 D se zvyšuje riziko vzniku nemocí. Pokud konzumujeme příliš mnoho vápníku, snižuje se aktivita enzymu v ledvinách a následně i koncentrace 1,25 D. Konzumace mléka je stejně důležitým rizikovým činitelem.

Obezita

Možná jste letmo zahlédli ohromující statistiku obezity, a to nejen u Američanů. Možná jste si
jednoduše všimli, že ještě před několika lety bylo v místních obchodech s potravinami méně lidí s nadváhou. V těchto dnech je prostě těžké přehlédnout, jak nás nezdravá váha trápí. Dva ze tří
dospělých trpí nadváhou a třetina dospělé populace je obézní. Tato čísla jsou vysoká a zlověstnou rychlostí narůstají.

Obsah článku: Děti. Důsledky v dospělosti. Špatný společenský systém. Řešení problému obezity. Fyzická aktivita. Prospěšné hubnutí. Cesta z obezity správným směrem.

Rostlinné bílkoviny

Rád bych předložil některá fakta ohledně rostlinné bílkoviny, která velkou měrou ovlivnila můj pohled na tuto problematiku a můj jídelníček.

Obsah článku: Esenciální aminokyseliny. Je člověk krysa?. Dostatek kalorií = dostatek bílkovin. Když rosteme jako z vody. Co říká o nedostatku bílkovin medicína? Stoletá pravda o množství bílkovin. Kombinování potravin? Nadbytek bílkovin? Močíme vápník. Ledvinové kameny. Síru najdeš v sýru. Když člověk umře hlady. Svaly na rostlinné stravě. Když nemám maso, mám hlad. Co si počít?

Kde sídlí paměť?

Většina lidí předpokládá, že své vzpomínky nosíme uschovány „někde uvnitř hlavy“. Ale vědci ani po
desítkách let výzkumu nejsou schopni vysvětlit, proč neexistuje žádná část mozku, která by měla na starosti jejich ukládání. Je možné, aby naše vzpomínky ve skutečnosti přebývaly kdesi v prostoru, mimo
naši fyzickou konstrukci?

Nový pohled na Slovany

Na konferenci bylo odmítnuto notorické tvrzení, že Slované získali písmo až v 9. století našeho věku zásluhou cyrilometodějské mise. K takovému závěru se dospělo na základě lingvistických a archeologických výzkumů a také solidní analýzou dochovaných řeckých, židovských, egyptských a římských textů, z nichž vyplývá, že slovanské písemnictví a kultura zanechaly své stopy v Evropě, Asii, Africe už od nejstarších dob předcházejících i řeckou a římskou civilizaci.

Radiokarbonová analýza

Dokonale zkamenělé datování. Datování pomocí radioaktivního izotopu uhlíku 14C probíhá většinou takto. Archeolog odešle artefakt do laboratoře s představou o jeho stáří. Laboratoř se přizpůsobí a provede požadované datování, potvrzující datum navržené archeologem. Všichni jsou šťastní, laboratoř vydělá peníze za provedení nákladného testu, archeolog sklidí vavříny za svůj nový objev. Vestavěný nízký stupeň přesnosti této metody umožňuje ukuchtit vědecky vypadající a zákazníkem očekávaný výsledek. Široká veřejnost si neuvědomí, že byla opět vědecky oklamána. Archeologické artefakty obvykle nejsou posílány do laboratoří na radiokarbonový test proto, aby bylo zjištěno jejich skutečné stáří, ale k pouhé certifikaci stáří předem navrženého historiky.

Země je mladší, než si dokážeme představit

Trvalo miliony let, než se vytvořily velké části zemské kůry, nebo snad horniny vznikly jako jakési rychle tvrdnoucí betonové směsi, jako produkty z vypáleného jílu anebo kaolinu a různých minerálů? Ať je to jak chce, všem zastáncům evoluce musí běhat mráz po zádech, když jsou konfrontováni s prokázanou přítomností izolovaných izotopů polonia v hornině, neboť z toho lze vyvozovat, že Země je podstatně mladší, než se všeobecně předpokládalo, možná dokonce hodně mladá.

Obsah článku: Rychlé tvrdnutí sedimentových hornin. Přirozená geopolymerizace. Zkamenělé stopy. Rychle tuhnoucí nové kontinenty a pevniny. Stáří Země.

Slunce – slunovrat a rovnodennost

Postup roku nebylo snadné na obloze přímo pozorovat. Změny pohybu Slunce nejsou ze dne na den zřetelné. S odstupem mnoha dnů však není problém všimnout si, že se pomalu mění místo východu a západu Slunce na obzoru. Jednoduchým, i když zdlouhavým způsobem, jak sledovat změny v pohybu slunečního kotouče, je fixovat jeho postavení těsně nad obzorem při východech či západech. Využívaly se význačné body na horizontu či různé pomůcky – záměrné dřevěné kůly či trvanlivější vysoké kameny označující pozici Slunce na horizontu.

Obsah článku: Slunovrat a délka roku. Zimní slunovrat. Rovnodennost. Půlení cesty Slunce. Půlení poloviny roku. Sledování stínu, gnómon. Spojnice východu a západu. Světové strany. Jarní rovnodennost. Slunce a mezníky roku. Zatmění Slunce. Bůh Slunce.

Otec Měsíc a syn Slunce

Možná nás překvapí, že mnohé starověké kultury považovaly Měsíc za důležitější nebeské těleso, než Slunce. Slunce bylo dobře pozorovatelné jen při svém východu a západu. Ve dne oslňovalo pozorovatele svým jasem nebo bylo skryto mraky. Pohled na Lunu byl v noci úchvatný a nikdo její stříbrně svítící kotouč či tajuplný srpek nemohl přehlédnout. Měsíc mohl být, na rozdíl od Slunce, někdy pozorován během obou částí kalendářního dne, nejen v noci ale i ve dne. Ne všechny pradávné kultury spojovaly Slunce s hlavním zdrojem světla. U Měsíce to však bylo jiné.

Obsah článku: Fáze Měsíce. Lunární týden. Lunární měsíc. Metonický cyklus. Pohyb Měsíce. Změny během měsíce. Změny během roku. Nízký a vysoký Měsíc. Cesta po obloze a fáze. Měsíc a Slunce. Slapové síly.

Imhotepův převratný vynález

Hieroglyfické texty podávají zprávu o zapomenuté technologii výroby umělého kamene. Profesor Joseph Davidovits vysvětluje fascinující teorii, která jej proslavila po celém světě. Dokazuje v ní, že egyptské pyramidy byly postaveny za použití neaglomerovaného kamene (z přírodního vápence, z nějž se zhotoví určitý druh betonu) a nikoliv pomocí obrovských opracovaných balvanů přemisťovaných na křehkých rampách. Autorovi dává za pravdu archeologie, hieroglyfické texty i náboženské a historické aspekty.

Obsah článku: Hieroglyfické texty. Vynález umělého kamene: Manéthónův text. Cihly různých rozměrů. Imhotepův vynález. Výroba cihel potřebuje hodně vody. Obrázkový seriál na vysvětlení teorie.

Časopis WM magazín č. 246-247  ke stažení →

Pokud vám časopis WM magazín líbí, podpořte časopis předplatným →. Děkuji. Jiří Matějka.

 

Regenračné centrum