Terapie pulsním elektromagnetickým polem

Magnetické pole pro léčebné účely v historii

Magnetické pole pro léčebné účely je využíváno již stovky let. Je doloženo, že magnetoterapii využívali staří Římané i Řekové. Princip magnetoterapie byl oficiálně popsán E. Smithem již v roce 1869.

Pulsní magnetické pole pomáhá k rychlejší regeneraci

Všeobecně platí, že při průchodu elektrického proudu cívkou se indukuje magnetické pole. Vložíme-li do tohoto pole vodivý předmět, včetně tkáně, pak toto magnetické pole proniká skrz tuto exponovanou oblast a díky vodivému prostředí se indukuje slabý vířivý Farradyův elektrický proud.

Nejdůležitějším účinkem terapie pulsním magnetickým polem je rozšíření cév (vazodilatace) exponované oblasti. Když se céva roztahuje (dilatuje), krevní tok se zvyšuje v důsledku snižování cévní rezistence a zároveň klesá krevní tlak. Zlepšené prokrvení způsobí celou řadu sekundárních prospěšných efektů a pomáhající nastartovat samouzdravovací procesy v organismu.

Podle studie prezentované dánskými výzkumníky je terapie elektromagnetickým polem efektivní formou léčby. V metodě, kterou testovali zjistili, že „magnetické pulsy vysílané skrze postižené tkáně spouštějí proudy a stimulují buněčnou obnovu. Magnetické pulsy nastartují rychlou regeneraci.“

Pro pulsní magnetickou terapii můžete využít přístroj MPG30.

Snížení spotřeby léků u Bechtěrevovy choroby

Hlavní účinky pulsního magnetického pole

 • Rozšíření cév – prokrvení tkáně
 • Zmírnění bolesti
 • Protizánětlivé působení, chronické problémy
 • Urychlení procesu hojení (čerstvé zlomeniny)
 • Potlačení otoků, edémů
 • Zhmožděniny a popáleniny
 • Odstranění svalového napětí
 • Tenisový loket, zamrzlé rameno
 • Posílení kostní tkáně (osteoporóza)
 • Zlepšení buněčného metabolismu
 • Prostatitida
 • Prevence diabetické nohy
 • Pozitivní vliv na imunitní sytém

Problém s nedostatečným prokrvením

Základním efektem pulsní magnetoterapie je zlepšené prokrvení. Tento jev má velký význam při prevenci např. diabetické nohy, což bylo dokázáno klinickou studií z roku 2003 (Dr. Cecilia, Austrálie a fyzioterapeut Sammy L. z Hongkongu). Při terapii magnetickými pulsy sledovali průtok krve končetinami a výsledné hodnoty, po 30 minutovém působení, ukázaly dvojnásobný průtok krve. Zajímavostí je, že tento efekt přetrval několik hodin po vypnutí přístroje. Pokud je jednou z komplikací diabetu nedostatečné zásobení dolní končetiny krví, pak může pulsní magnetoterapie, tento problém do určité míry řešit (syndrom diabetické nohy, bércové vředy, proleženiny apod.).

Magnetické pulsy nastartují regeneraci

Výzkumníci zjistili, že sportovci mohou touto metodou rychleji zmírnit svalové bolesti a vrátit se dříve do obvyklého tréninkového režimu. „Byli jsme schopni demonstrovat, že opožděné svalové bolesti u maratónských běžců mohou být zmírněny terapií pulsním magnetickým polem.”

Opožděná svalová bolest je forma bolesti, která se obvykle objevuje několik hodin poté co určité svaly podstoupily velkou zátěž. Zpomalení pohybu způsobuje ve svalových buňkách mikro trhlinky. V trhlinkách se rozvíjí zánětlivá reakce. Společně s tekutinou vzniká otok což způsobí, že sval otéká. Pokud není bolestivý problém odstraněný, pak odpadové produkty z těchto trhlin za 12-24 hodin zasáhnou nervové buňky, což vede k typické bolesti při natažení svalu.

Studie ukazují, že rozšířené praktiky, jako strečink před a po výkonu nemají žádný efekt. Dokonce, dobře aplikovaná masáž zpomaluje hojení místo aby ho urychlovala. Také léčba teplem přináší jen částečné pozitivní výsledky v ústupu bolestí a v regeneraci svalových vláken. V této první kontrolované studii, výzkumníci ukázali, že terapie pulsním elektromagnetickým polem může být velkou úlevou na svalové bolesti, které se objevují u aktivních sportovců. Například atleti exponovaní elektromagnetickými pulsy dokázali běžet v průměru 61 minut, zatímco ti v kontrolní skupině pouze 27 minut, tedy o polovinu méně.

Po terapiích vznikají odpadní produkty

Nejdůležitějším účinkem terapie pulsním magnetickým polem je zlepšené prokrvení a rychlá obnova poškozených buněk. Při obnově buněk vznikají odpadní produkty, ty se ukládají v těle a způsobují bolest, otoky apod. Odpadní produkty jsou mrtvé buňky, které je dobré co nejdříve z organizmu odstranit.

Krev je nejdůležitější tekutina, kterou ve svém těle máme. Hlavní funkcí krve je dopravovat živiny a základní prvky do tkaniva (glukóza, kyslík, minerální látky, výživu, teplo) a odvádět odpadní produkty, například kyselinu mléčnou, nebo kysličník uhličitý. Cokoliv naše tělo vykonává, pohyb, myšlení, vnitřní biologické procesy v buňce, metabolismus, dýchání či strava, to vše produkuje odpadní látky. Do 5 minut je naše krev schopna roznést po celém těle jakoukoliv látku.

Na obrázku vidíte, jak má vypadat krev, když je tělo v pořádku. To znamená bez odpadních produktů, toxinů, krevních mykóz, plísní, virů apod. Na dalším obrázku vidíte krev, ve které jsou cizorodé látky a odpadní produkty, které tam nemají být. Pro odstranění cizorodých látek se doporučuje aktivní pohyb. Můžete běhat, plavat, jezdit na kole, nebo cvičit, ale pokud vaše tělo nefunguje tak jak má, a je zatíženo odpadními produkty, ani aktivní pohyb není výhrou.

Jak z krve odstranit cizorodé látky?

Rad, jak zlikvidovat odpadní produkty, toxiny, nebo mrtvé buňky z organizmu, je na internetu mnoho. Jednou z osvědčených možností, jak cizorodé látky rychle eliminovat jsou harmonické mikroproudy. Výzkum profesora Henry Lai z University of Washington v roce 2002 ukázal, že mikroproudy, dokonce i minimální, mohou být účinné. Fyzik Gary Wade publikoval několik článků detailně popisujících působení mikroproudů při likvidaci patogenů v těle.

Pro vyčistění krve, můžete použít přístroj generátor BG3, který vyrábí jemné mikroproudy. Ať už neutralizují patogeny mikroproudy, nebo silné magnetické pulsy, výsledek dává našemu imunitnímu systému šanci se regenerovat, obnovit poškozené buňky a odstranit cizorodé látky z organizmu.

http://www.wmmagazin.cz/stahni/generator-bg3-pulser-mpg30-letacek.pdf

Kombinace obou přístrojů MPG30 a BG3, určených pro ošetřování, rehabilitaci a stimulaci magnetickým polem v domácím prostředí, je dobrá volba. Je na každém rozhodnout, co chce vyzkoušet. Je také důležité si pamatovat, že terapie jsou určeny k povzbuzení těla, aby se léčilo samo. Přitom to, co účinkuje u jedné osoby, nemusí být řešením pro jinou osobu.

Jiří Matějka

Přístroje BG3 a MPG30 je možné objednat zde →, nebo napište emailem jirimatejka@wmmagazin.cz. Pokud máte předplatné časopisu WM magazín, nabízím vám výhodnější ceny.

Pokud vám časopis WM magazín líbí, podpořte časopis předplatným →. Děkuji. Jiří Matějka.

Regenračné centrum