Slunce 47 a vakcinace

Zřejmě to nebude taková hrůza, co byla, ale rozhodně nás nečeká v zimě návrat k normálu. Na našem území v tento čas působí sluneční UVB (desinfekční) záření, proto čísla nakažených od dubna klesají. Politici se bijí v prsa, že za pokles nakažených může plošná vakcinace obyvatel, ale mýlí se. Pravdou je, že koronavirus nemá v lásce sluneční UVB záření, které má zásadní vliv na ústup pandemie, ať jste nebo nejste očkovaní.

Vliv očkování se přeceňuje

Chile má proočkovanost populace podobně jako Maďarsko. Mimo to, loni při „chilském masakru“ prodělalo Covid více lidí jak v Maďarsku, proto se dá čekat více protilátek než v Maďarsku. Jenže současný vývoj v Chile je zcela opačný bez rozdílu, jestli jsou lidé očkovaní, nebo neočkovaní.

V Maďarsku začal mizet Covid s příchodem UVB záření. V Chile i přes masívní očkování nákaza překvapivě roste a začala růst s odchodem UVB záření (v Chile začali očkovat mezi prvními na světě). Byť je vidět, že očkování a prodělání nemoci má v Chile jistý vliv na počet nakažených a mrtvých, ale bohužel to vypadá, že se vliv očkování přeceňuje a protilátky nevydrží dlouho. Je tu ještě možnost, že na stav v Chile má vliv rezistence nových mutací na stávající očkování.

Budeme vývoj dále sledovat, ale čísla z Chile skutečně naznačují pro obyvatele Evropy neočekávanou „studenou sprchu“, která se s příchodem podzimu, a hlavně zimy a jara, patrně znova objeví.

Očkování v létě je téměř k ničemu

Pfizer nám před časem oznámil, že dvě dávky očkování nebudou stačit a bude potřeba třetí. Pfizer potvrdil, co vidíme v Chile. Pfizer si evidentně všiml, že někteří lidé nejsou rezistentní patrně už po třech měsících od druhé dávky. Čísla z Chile takový předpoklad jen potvrzují.

Očkování na chřipku vydrží také pouze pár měsíců a někdy je účinné z méně jak 50 % a téměř na úrovni placeba. Jeví se moudrým se psychicky připravit na pesimističtější scénáře a doporučuji se naočkovat (kdo chce) až s příchodem podzimu, a ne nyní v létě, kdy je to téměř k ničemu.

Názory odborníků

Poprvé jsem popsal vliv Slunce 47 na ústup pandemie v časopise WM magazín č. 220 / 2020. Dnes jsem poslouchal jednu z mnoha debat s odborníky lékaři. „Desinfekční UVB sluneční záření pokládáme za významné pro ústup pandemie, ale nemůžeme se na něj spolehnout…“

Co může být ve vesmíru spolehlivější, než pohyb Země a Slunce, které vychází každý den po tisíce či miliony let? Když přijde jako každý rok podzimní a jarní chřipková epidemie, nic s tím velice nikdo neudělá. Chřipka se musí pár dní vyležet. Loni jsme chřipku pojmenovali Covid, který stačilo taky doma vyležet. S příchodem Slunce 47 se jako mávnutím kouzelnou hůlkou začaly počty případů snižovat.

Jen pro zajímavost: Na světě je evidováno 175 391 296 případů, z toho se uzdravilo 158 936 574 lidí, drtivá většina jen tím, že byli doma a léčili se čajem s paralenem. Zemřelo celkem 3 782 998 pacientů. Názor si udělejte sami.

Co je Slunce 47

Slunce se vyhoupne 47 stupňů nad horizont v různých zeměpisných šířkách v jiný den a čas. V tyto dny dochází k přirozené dezinfekci prostředí. Takto osluněné viry a bakterie jsou přirozeně zničeny UVB zářením přicházejícího ze Slunce 47 (jak jsem ho nazval). UVB záření dovede Covid-19 zabíjet přímým dopadem na osluněný vir.

První dny bude Slunce 47 svítit pouze několik minut denně, ale jeho působení se bude prodlužovat až na 6 hodin v den letního slunovratu 21.6. Pak bude vliv UVB záření postupně slábnout.

Česko: UVB záření Slunce 47 poprvé dopadá např. ve Zlíně dne 4.4 a působí pouze několik minut. V den letního slunovratu 21.6 působí a desinfikuje od 09.55 do 15.42 hodin. Poslední UVB záření např. v Praze působí dne 3.9.

Chile: V Chile dopadá první prospěšné UVB záření Slunce 47 začátkem října a odchází koncem března.

Jiří Matějka a Ignác

https://www.wmmagazin.cz/slunce-47-nam-pomuze-porazit-koronavirus/
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=covid+vaccination+chile
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=covid+chile
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=vaccination+hungary
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=covid+hungary

Pokud vám časopis líbí, podpořte časopis předplatným →
Regenračné centrum