Návod na výrobu betonu starý 5000 let

Bloky Velké pyramidy v Gíze byly odlévány

Generace školáků na celém světě si představovaly a představují obrovské skupiny egyptských otroků, kteří lámou a opracovávají kameny, dopravují je na stavbu a vláčejí až na vrcholky pyramid. Velká pyramida sestává z 2,5 milionu bloků, z nichž většina má hmotnost 2 tuny a po jednom by mohly být přesouvány minimálně 60 muži. Některé bloky v pyramidě jsou však až sedmdesátitunové a nebyly zabudovány u její základny, ale až ve výšce 40 metrů. Takový blok by muselo posouvat na dva tisíce mužů…

Pros. Joseph Davidovits se domnívá, že pyramidy byly postaveny mnohem jednodušším způsobem. Nyní si můžete vyrobit takový blok podle 5000 let starého návodu.

  1. Měkký vápenec

Pro stavbu stupňové pyramidy umístil architekt „výrobní lomy“ v místním nalezišti měkkého vápence (limestone), vzdáleném asi kilometr od staveniště. Zde byly produkovány milióny potřebných bloků. Měkký vápenec je snadno zpracovatelný drcením nebo rozpouštěním ve vodě.

Podél Nilu byly vyhloubeny mělké pracovní kanály (reakční jámy), skýtající ideální podmínky k výrobě velkého množství „vápenného bláta“. Dělníci mísili měkkou horninu s vodou tak dlouho, až se vápenec oddělil a jíl a fosilní skořápky se usadily na dně vany.

  1. Natron, uhličitan sodný

Další substancí přidávanou do směsi byla natronová sůl (uhličitan sodný). Tato velmi reaktivní substance vyvolávající zkamenění a byla mimo jiné užívána i k mumifikaci organické tkáně. Uhličitan sodný se nachází ve velkém množství v poušti Wadi-El-Natron¨….. Celý článek najdete v časopise WM magazín č. 250 → http://www.wmmagazin.cz/wm-magazin-c-250/

 

Regenračné centrum