Kamenná koule v Bosně – Ponikva

Další objev kamenných koulí v Bosně – Ponikva

V obci Ponikva poblíž Vareše ve střední Bosně se nachází kamenná koule. Objevil ji Radovan Puskić v potoku Javornički v roce 1970 pod kořeny padlého borovice, asi 3 km od místa, kde dnes stojí.

Žulová kamenná koule má průměr 140 centimetrů a její hmotnost je 4 tuny. Kamenná koule stojí na podstavci před jeho domem, kde se také nachází restaurace s názvem Kugla.

Kamenné koule na naší planetě

Kamenné koule můžeme najít na celé naší planetě, v údolích, nebo na vrcholcích hor. Někde jsou z pískovce, vápence, tufové, uhličitanové, ojediněle z mramoru, nebo žulové. Vznik kamenných koulí není dodnes spolehlivě objasněn. Některé teorie tvrdí, že jsou dílem lidských rukou, nebo mimozemšťanů, kteří navštívili Zem před mnoha tisíci lety. Odborníci tvrdí, že jde o přirozenou odlučnost hornin. Vznikly kamenné koule přírodním procesem, nebo je skutečně vyrobily lidé?

Odborná analýza kamenných koulí

Byly provedeny odborné analýzy kamenných koulí a hornin, ve kterých byly koule objeveny. Výsledky potvrzují, že kamenné koule mají jiné složení než okolní hornina. Například, kamenné koule v Zavidoviči (Bosna), obsahují navíc 9 stopových prvků vzácných minerálů. Odlišné složení je možná důvod, proč jsou pevnější a nepodléhají přirozené erozi.

Energie kamenných koulí

Provedl jsem zajímavý test s aurou. Aura se dá vyfotit speciálním Kirlianovým přístrojem. Na první fotce je vidět moje aura přirozená aura, Na druhé fotce je moje aura, když jsem si do klína položil dvě kamenné koule. Rozdíl je jasně vidět. Kamenné koule požité při testu jsou původní, nejde o kopii, ani o moderní napodobeniny.

Energie uložená v kamenných koulích na naší planetě má svůj nezpochybnitelný původ. Kde všude můžete najít kamenné koule a jak vznikly se dočtete v mé knize Naše fantastická minulost.

Popis stovek lokalit s objevy kamenných koulí a vysvětlení jak mohly vzniknout najdete v knize Naše fantastická minulost → knihu si můžete objednat zde

Vše o kamenných koulích najdete zde →

Regenračné centrum