Bosenské údolí pyramid

V Bosně je největší a nejstarší pyramidový komplex na světě. Údolí kolem řeky Fojnica dostalo název Bosenské údolí pyramid. Jsou zde pyramidy, podzemní tunely a mohyly.

Objev prvních pyramid ohlásil Dr. S. Osmanagich, ředitel Nadace „Archeologický park Bosenská pyramida Slunce“ v roce 2005. V roce 2008 objev uznala vědecká konference. Město Visoko se nachází třicet kilometrů severozápadně od Sarajeva. Leží na soutoku dvou řek, Bosny a Fojnica. Údolí kolem řeky Fojnica dostalo název Bosenské údolí pyramid.

Do údolí pyramid jezdím pravidelně od roku 2006. Sledoval jsem první archeologické vykopávky a objevy. Posledních pár let jezdím do Bosny s přáteli a čtenáři časopisu WM magazín Skryté skutečnosti několikrát ročně. Co můžete v Bosenském údolí pyramid vidět?

Pyramidy v Bosně a zajímavá historická místa

Bosenská pyramida Slunce (Visočica)
Bosenská pyramida Měsíce (Plješevica)
Bosenská pyramida Draka (Buci)
Chrám matky Země (Krstac)
Bosenská pyramida Lásky (Cemerac)
Mohyla Vratnica (Toprakalija, Gornja Vratnica)
Mohyla Dolovi (nepřístupná)
Podzemní labyrint Ravne (2,5 km od pyramidy Slunce)
Archeologické Muzeum Nadace (u vstupu do Ravne)
Archeologický park Ravne 2
Vortex, střed Fibonacciho energetické spirály (Bosenské údolí pyramid)
Podzemní tunel KTK (1 km od pyramidy Slunce, pro veřejnost nepřístupný)
Mile Arnautoviči (korunovace Bosenských králů pod pyramidou Slunce)
Caperiš Hydronymum (Goruša, živá voda, průzkum časopisu WM Skryté skutečnosti probíhá, neveřejné, první zprávu z objevu najdete v časopise č. 183)
Obelisk v Bakiči (hodinu jízdy autem od Visoka, zveřejněno v časopise WM skryté skutečnosti 167/168)
Olovo, nejstarší poutní místo v Evropě (nové, hodinu jízdy autem z Visoka, pouze pro naše čtenáře a cestovatele)
Rytiny pyramid a Nilského kříže (nový nález, pouze pro naše čtenáře a cestovatele)

Pyramidy byly v roce 2005 pojmenovány jmény, kterým rozumí lidé z celého světa. Nejnovější zprávy hovoří o nálezu dalších dvou pyramid. Průzkumné práce neziskové Nadace BPS pokračují. Na Balkáně můžete najít artefakty, které mohou změnit dějiny lidstva.

Dr. S. Osmanagich, objevitel pyramid v Bosně

Poprvé jsem navštívil Bosenské údolí pyramid v roce 2006. O pár let později jsem se seznámil s Dr. Osmanagichem. Objevitel a ředitel Nadace hovoří:

„Jmenuji se Sam Semir Osmanagič, jsem profesorem na Americké univerzitě v Bosně a Hercegovině jako profesor antropologie. Můj doktorát je zaměřen na mayskou kulturu, jsem členem Ruské akademie přírodních věd v Moskvě.

Posledních 25 let zkoumám pyramidy po celém světě. Ve střední Americe to byl Honduras, Quatemala, Salvador, Mexiko, ale taky Peru, Bolívie, Kanárské ostrovy, Egypt, Čína, Súdán a samozřejmě Evropa.

Na jaře roku 2005 jsem poprvé navštívil bosenské městečko Visoko, které má 20 tisíc obyvatel a leží severozápadně od hlavního města Sarajeva.

Při návštěvě místního muzea ve Visoku mě zaujal mě kopec pravidelného tvaru. Jeho čtyři strany mají trojúhelníkový tvar, stejné stěny s rohy a hranami. Orientace jedné ze stran je na sever, další na jih, západ a východ. Vím, že příroda neumí vyrobit kopce se čtyřmi stěnami trojúhelníkového tvaru, navíc s perfektní orientací. Věděl jsem, že toto byla uměle vytvořená stavba.

Založili jsme neziskovou Nadaci nazvanou Archeologický park – bosenská pyramida Slunce“.

V Bosně jsme udělali první průkopnické kroky, které za 20 nebo 30 let budou objevovat jiní v Egyptě, Číně, Mexiku nebo v Peru. Půjdou v našich stopách. Bosna je zemí divů a zázraků“.

Osmanagich poprvé v Česku a na Slovensku

V roce 2014 jsme pozval S. Osmanagiche poprvé do Česka a na Slovensko. První přednášky o bosenských pyramidách se uskutečnily v Praze, Brně a v Bratislavě. Přednášky měly velký úspěch a od té doby jezdí do Bosny stále víc lidí a zájmových skupin. Druhou přednášku Léčivá síla bosenských pyramid jsme organizovali v únoru 2016 v Praze, a pak v prosinci 2016 v Ostravě a v Košicích.

Cesty a expedice do Bosny

Časopis WM magazín Skryté skutečnosti jezdí do Visoka od roku 2006. Na popud čtenářů vznikl v roce 2015 klub přátel cestování Nový cestovatel z.s. Pořádáme cesty a expedice nejenom za historií lidstva (aktuální cesty). Na všech cestách s Novým cestovatele bude s vámi Jirka a Tom.

Pokud chcete podpořit projekt bosenských pyramid, pojeďte s námi d Bosny, nebo nás podpořte předplatným časopisu.

Děkuji a těším se na vás

Jiří Matějka, vydavatel časopisu WM magazín Skryté skutečnosti a předseda klubu Nový cestovatel z.s.; Tel: +420 777 770 609

Regenračné centrum