WM magazín – retro 162/163

Důležité články ze starších čísel časopisu WM magazín ke stažení zdarma.

Oficiální geologické datování je k ničemu

Napříč geologickými vrstvami, které se údajně usazovaly miliony let, nacházíme nezpochybnitelné důkazy, že to nemusí být pravda. Příkladem může být například výbuch sopky St. Helens v roce 1980. Za sedm dní vznikly vrstvy a usazeniny, které vědci v pohodě datují jako vzniklé před desítkami až stovkami miliony lety. Článek „Sedm divů kolem hory St. Helens“ najdete v časopise WM magazín, v letním dvojčísle 162/163, které si můžete stáhnout zdarma zde→ WM magazín, letní dvojčíslo 162/163

Velká hra na miliony let

Nedávno jsem zkoumal jeskyni ukrytou v thajském pralese. Měl jsem možnost jít s průvodcem nakonec unikátní jeskyně, až do hloubky 200 metrů. Na stěně tunelu je podivný otisk, připomínající velkou lidskou postavu. Místní ji nazývají „Madonna“. Na tom by nebylo snad až tak nic divného, kdyby otisk neprobíhal přes vrstvy pískovce, které se údajně plynule usazovaly stovky milionů let.

Podobný příklad existuje v ostravském regionu, kde v uhelných slojích, údajně starých 300 milionů let, existuje fosilie svisle zapuštěného stromu. Strom vede přes milionové vrstvy? Foto nemám. Kdyby někdo měl informace, nebo fotku stromů nebo jiných anomálií, pošlete ji.

Děkuji. Jiří Matějka, šéfredaktor a vydavatel časopisu WM magazín

Budeme rádi, když nás podpoříte zakoupením předplatného časopisu WM magazín, nebo jakoukoliv částkou na účet 27-6258700247/0100, případně PayPal: jirimatejka@wmmagazin.cz.

Regenračné centrum