WM magazín č. 05/2024

Tištěné číslo vyšlo 14.5.2024. Časopis WM magazín vychází pro předplatitele v tisku každý měsíc. Tisk časopisu je financován z  předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme.

Předplatné →

WM magazín č. 05/2024 – obsah

40 stran

 • Počátek všeho hledejme na Balkáně
 • Biochemická monstra
 • Mýty o přírodních potravinách
 • Bosenská pyramida Slunce je stále aktivní
 • Lež o mikrorganismech
 • Vzdušné vitamíny – Evina jeskyně
 • Léčivá síla královského Visoka
 • Konec mýtům o virech a chřipce
 • Co nevyléčí hlad, nevyléčí žádný lék
 • Mléko je jed
 • Vyhněte se umrtvování zubů
 • 10 zvyků nešťastných lidí

Časopis WM magazín č. 05/2024 ke stažení v našem eshopu: eshop-wm.cz  zde →

Počátek všeho hledejme na Balkáně

Počátek všeho hledejme na jihu Evropy. Nyní máme vzácnou příležitost dotknout se stop našich předků. Z několika dostupných objevů a informací můžeme seskládat mozaiku. Mozaiku, která dělá z Balkánu archeologický šperk.

Obsah: Vinča a její kultura. Poloha Vinči nebyla zvolena náhodně. Doba ledová bez ledu. Jak to bylo s dobou ledovou? Doba měděná o tisíc let dříve. Objev prvního písma? Význam písma. Opomíjené nálezy. Mezinárodní archeologický kongres v Sarajevu (1894). Co mají společného Minojci na Krétě s civilizací Vinča? Dunajská, nebo slovanská civilizace?

Biochemická monstra

Nezdravé jídlo je návykové. Potraviny s vysokým obsahem tuku a cukru vyvolávají v mozku podobné změny jako opiáty.

Obsah: Tučné jídlo je návykové jako opium. Některé pokrmy mohou vyvolat závislost jako opiáty. Opiový efekt. Vytvořili jsme biochemická monstra. Reklama zaměřená na děti.

Mýty o přírodních potravinách

Mnoho rostlinných látek, které považujeme za užitečné a zdravé, protože jsou přírodní, jsou ve skutečnosti chemickými zbraněmi rostlin.

Obsah: Jídlo bez chemie neexistuje. Chemie v přírodních potravinách. Kofein. Vanilin. Hořčice. Květ okurky, mandle a pecky. Pomeranč. Glutamát sodný se neliší od přírodních. Nebojte se E-ček. Přírodní jablka plná E-ček. Brusinky a benzoát sodný. Parabeny. Dusitan sodný, klobásky, kaviár a banány. Sladidla. O přírodních potravinách nevíme nic. Pravda o jídle.

Bosenská pyramida Slunce je stále aktivní

Časopis WM magazín provedl odborné měření na vrcholu bosenské pyramidy Slunce. 10 let od prvního měření jsme zjistili, že pyramida Slunce je stále aktivní. Pyramida Slunce, s výškou 220 metrů a délkou stran víc jak 360 metrů, je největší na světě. Strany jsou obloženy uměle vyrobenými bloky, což ukazuje na přítomnost neznámé civilizace.

Obsah: Měření časopisu WM magazín. Bod 1: Konstantní energetický paprsek 28 kHz. Bod 2: Pulsní energie 35 kHz. Pyramidy jsou zdrojem energie. Zajímavost na konec – napětí 4,5 V.

Lež o mikroorganismech

Naučili nás bát se z mikroorganismů, patogenů, virů nebo bakterií, které do nás pronikají zvenčí. Takový je totiž Pasteurův model nákazy. Tento model následně vytváří závislost na lécích, které by nás měly ochraňovat před útočícími mikroby – každý z nich má svou vlastní podobu a má způsobovat konkrétní nemoc.

Obsah: Vnitřní terén. Polymorfie. Mikroby nemají význam – za všechno může vnitřní terén.

Vzdušné vitamíny – Evina jeskyně

Nový seriál časopisu WM magazín. Dva roky měřím tzv. „vzdušné vitamíny“ v Česko-slovenském podzemí. Dnes uvidíte výsledky měření Eviny jeskyně, které bylo velkým překvapením. Záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole. Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit
dostatečným množstvím záporných iontů

Obsah: Evina jeskyně. Regenerační účinky Eviny jeskyně.

Léčivá síla královského Visoka

Archeologické výzkumy prokázaly, že údolí kolem města Visoko bylo centrem bosenských králů. První královské listiny byly sepsány právě zde. Zdejší údolí tvořilo královské město Visoko, Stari grad na vrcholu hory Vysočica, obchodní centrum Podvisoki,  Moštre a Mile – kde byli korunováni a pohřbíváni první bosenští králové. Mile je vzpomínáno také jako místo zázračných uzdravení – místo s živou vodou.

Obsah: Výzkum časopisu WM magazín. Podivná rekonstrukce. Původní stavba je mnohem starší. Tušení souvislostí. Léčivé bahno a živá voda. Jazyková hádanka. Jaký je původ názvu Caperiš hydronymum? Pyramidy ve Visoku jsou starší než legendy.

Konec mýtům o virech a chřipce

Lék byl vyvinut před několika lety poté, co laboratorní zkoušky ukázaly, že jistá substance odvozená z čínského hvězdicového anýzu zpomaluje replikaci virů v laboratorní misce. Testy na lidech ukázaly, že zkracuje běžný průběh chřipky z pěti dnů až týdne na jeden a půl až dva a půl dne. Chřipce ovšem nezabrání, neléčí a ani nezmírňuje její efekty. Je přinejlepším utišující a ulehčí od bolestí, upravuje“ tedy jen symptomy, ale není lékem proti tomuto onemocnění.

Obsah: Co farmaceuti a úřady lékařům opomněli říct. Horečka. Řešení problému virových infekcí. Bakterie jsou živé buňky. Viry nejsou živé. Dělení buněk. Jak tělo využívá molekuly virálního typu dnk. Lidé nemohou dostat ptačí chřipku. Buňky používají dna k reprodukci, viry se mohou jen replikovat. Proč se jediný virus může jevit jakoby šlo o stovky různých druhů. Jak okamžitě zastavit proces replikace virů. Kde hledat více informací o replikaci virů.

Co nevyléčí hlad, nevyléčí žádný lék

Bývaly časy, kdy lékaři nebyli odměňováni podle počtu vykázaných výkonů pojišťovně, ale přímo nemocnými. Lékař byl motivován hledat co nejúčinnější a nejlevnější léčebnou metodu. Pravda, pacienti taky byli ochotni pro své uzdravení něco aktivně podniknout či vydržet, ne jen zhltnout pilulku.

Obsah: Vem si prášek. Půst o vodě. Citace z knihy MUDr. Partykové Hladovění pro zdraví. Půst, čistá voda a urinaterapie. Jídlo podporuje nemoci. Ranní a úplné hladovění. Příběh o hladovění. Strach z hladu není žert. Co nelze vyléčit hladověním, nelze vyléčit ničím. Hladovka v těhotenství. Lékařské předsudky a tlak farmaceutických firem. Hladovění jako náboženský kult. Chronické záněty a půst. V Česku je hladovění velké tabu.

Mléko je jed

Téměř všude, v reklamách, médiích, od tradičních lékařů – slyšíme o užitečnosti mléčných výrobků. Mluví o vitaminech, vápníku, stopových prvcích v nich obsažených. Ale je to tak? Troufám si říci, že mléčné výrobky poškozují vaše tělo! Pojmenuji alespoň 7 důvodů pro vyloučení mléčných výrobků z vaší stravy.

Obsah: 7. důvodů pro vyloučení mléčných výrobků

Vyhněte se umrtvování zubů

Většina zubařů považuje vytváření kořenových kanálků za běžný postup v zubním lékařství – jakousi lepší alternativu k odstranění vážně oslabeného zubu. Rostoucí počet lékařů, včetně zubařů, nicméně věří, že kořenové kanálky mohou způsobit nebo přinejmenším přispět ke vzniku velkého počtu onemocnění a degenerativních chorob.

Obsah: Bakterie v kořenových kanálcích. Otázka tedy zní: co s tím udělají pacienti, zodpovědné úřady a stomatologové? Zubaři se bojí ztráty příjmů. Jak velký je problém kolem kořenových kanálků? Příčina je prostá. To prostě není pravda. Odkud pocházejí patogeny. Proč bychom měli být znepokojeni? Vědci věří, že dosavadní nálezy opravňují další výzkum. Hodnocení 29 vzorků. Měla by o možném reálném nebezpečí toxinů z kořenových kanálků a kaveren být informovaná veřejnost, bez ohledu na finanční a jiné důsledky pro stomatology?

10 zvyků nešťastných lidí

Jakmile si tyto zlozvyky uvědomíte, můžete si být jistí, že se budete raději držet v souladu s níže uvedenými doporučeními.

Obsah: 1. Chronické stěžování. 2. Být nadměrně kritický – k sobě i k ostatním. 3. Život mimo své možnosti. 4. Negativní závislosti. 5. Neustálé litování minulosti. 6. Obavy z budoucnosti. 7. Život řízený strachem. 8. Drby a pomluvy. 9. Obava z odvahy. 10. Zveličování našich problémů.

Časopis WM magazín č. 05/2024 ke stažení v našem eshopu: eshop-wm.cz  zde →

Předplatné tištěné verze časopisu WM magazín →

 

Regenračné centrum