Slunce 47 – obrat v Itálii

Od konce března se situace v Itálii zlepšuje

Jiří Matějka 

Celkem 14 681 obětí hlásí Itálie. Během posledních 24 hodin přibylo 766 mrtvých. Nakažených hlásí úřady skoro 120 tisíc, nově infikovaných však nyní přibývá menším tempem než v předchozím týdnu. Nyní mělo na nemoc Covid-19 pozitivní test 4585 lidí, zatímco koncem března se denní přírůstek infikovaných pohyboval kolem 6000. Situace se zvolna zlepšuje i v Lombardii, která je šířením koronaviru postižená nejvíce. Nyní tam ohlásili 351 úmrtí a 1455 nově prokázaných případů nákazy. O den dříve bylo mrtvých 367 a nakažených 1292. Výrazněji nyní stoupá i počet vyléčených (3.4.2020). Zdroj.

Italští epidemiologové předpokládají, že jihoevropská země, která je co do počtu obětí koronaviru nejhůře zasaženým státem světa, už má vrchol pandemie za sebou. Počty nově nakažených a mrtvých by se nyní podle jejich předpokladů měly držet zhruba ve stejné výši a postupně začít klesat. Nastává čas naděje …

5.4.2020 – Po Itálii hlásí pokles i ve Španělsku → zde

Pokud se vám článek lidí, podpořte časopis WM magazín předplatným, Časopis WM magazín vychází měsíčně v tištěné a elektronické verzi. 

Slunce 47 stupňů nad horizontem nám pomáhá porazit koronavirus

UVB záření je část záření přicházejícího ze slunce, které je v pozici 47 stupňů nad horizontem. V našich zeměpisných šířkách k tomu dochází právě v tyto dny. Nový koronavirus nemá v lásce sluneční UVB záření, proto můžeme pozorovat postupné klesání nakažených v Itálii. Slunce 47 postupuje dál k severu, dnes (3.4.2020) bylo poprvé na několik minut například v Bratislavě. S dalšími dny bude sluneční uvb 47 záření delší.

Sledoval jsem postup Slunce 47 v Itálii, od hlavního města Řím

První sluneční uvb záření Slunce 47 začínalo přibližně v tyto dny:

 • Řím – 17.3.2020
 • Florencie – 22.3.2020
 • Bologna – 24.3.2020
 • Mantova – 25.3.2020
 • Milana, Bergamo – 1.4.2020
 • Bratislava – 3.4.2020 …

Od konce března se situace v Itálii zlepšuje. Podobný trend určitě nastane v Česku a na Slovensku. Máme šanci, věřím tomu.

Přátelé z Itálie, kteří četli můj článek Slunce 47, mi posílají fotky z „opalování 47“, jak to nazvali. Přišla také první fotka od Anny z Dunajské Lužné … Děkuji všem.

Poprosím, posílejte fotky Slunce 47 z vašich míst – email jirimatejka@wmmagazin.cz, nebo na FB https://www.facebook.com/wm.magazin

Slunce 47 je dobrý pomocník

Sluneční uvb záření 47 je pro nás dobrý pomocník, ale potřebuje naši pomoc. Je dobré, že byla vládami učiněna opatření, která omezují šíření nákazy z člověka na člověka. Dodržujte je.

Účinek uvb záření nepůsobí ihned, jak by se mohlo zdát.  Je mnoho nakažených, kteří se musí doléčit, určitě je mnoho dalších nakažených a neví se o nich – na to je potřeba další čas.

Tam kde paprsky nedosáhnou, vir nezničí. V budovách, továrnách, kancelářích, supermarketech, v pasívních domech s rekuperací, v metru apod. je stín, nebo zasklení, kde blahodárné uvb záření nepůsobí.

Od konce března 2020 se každým dnem prodlužuje doba účinků uvb slunečního záření na našem území. Maximum nastane v den letního slunovratu. Využijme tuto šanci v klidu a s pokorou – neztraťme ji předčasnými oslavami. Slunce 47 je dobrý pomocník, ale bez respektu a spolupráce, koronavirus neporazíme.

Existuje mnoho konspirací, které vyvolávají paniku a pochybnosti. Nikdo neví jak to ve skutečnosti může být. Dnes se pokusme společně uzdravit, porazit možná umělý či zmutovaný virus, a co bude dál, záleží jen na nás …

Moje první cesta, až to pomine, bude leháro na pláži v Itálii … Potkáme se tam ?

Upozornění: Na Slunci 47 se doporučuje pobyt max. 10-15 minut. Načerpáte vitamin D, záření desinfikuje oblečení a předměty. Při delším pobytu hrozí popáleniny kůže. Po dobu pobytu se nenatírejte opalovacím krémem.

Článek s vysvětlením, jak působí uvb záření Slunce 47 najdete zde:  http://www.wmmagazin.cz/slunce-47-nam-pomuze-porazit-koronavirus/

Úvaha na závěr

Odborníci předpokládají, že primární přenos viru probíhá v atmosféře. Dnes řešíme neméně důležitý sekundární přenos – přenos z člověka na člověka. Používejte doporučené ochranné prostředky, ale neopomíjejme atmosférický přenos. Pokud bude zase vítr, nebo uragán, zavřete se pro jistotu doma:)

Tento nový poznatek sdílejte všem. A pokud se vám článek lidí, podpořte časopis WM magazín předplatným, nebo darem (CZ8701000000276258700247) či poděkováním :). Časopis WM magazín vychází měsíčně v tištěné a elektronické verzi. Děkuji. JM.

Regenračné centrum

4 Comments

 1. Dobrý den pane Matejko,
  Děkuji za zajímavé a důležité informace. Přeji hodně zdraví a síly do dalších dnů. S úctou P.J.

 2. Viry obecně nemají rády UV záření.
  https://biztweet.cz/article/4582-chrante-sebe-i-sve-zamestnance-koronavirus-nema-rad-uv-zareni
  Abych nedělal reklamu dejte si do internetového vyhledávače „UV zářivka výbojka černé světlo“
  Je to tzv. párty světlo – používá se na diskotékách a pod. Poškození zraku celkem nehrozí.

  Pokud vlastníte staré horské slunce, tak máte zdroj UVC.
  Nebo si můžete pořídit tzv. germicidní zářivku.
  Rozměry, patice, výkony jsou shodné s běžnými zářivkami

  UVC je účinnější, ale tady už hrozí poškození zraku (ochranné brýle nebo opustit místnost).

  UVA 400 nm – 315 nm
  UVB 315 nm – 280 nm
  UVC pod 280 nm
  VJ

  • UVC a UVB záření je velký rozdíl. UVC z lamp sice sterilizuje, ale v jeho dosahu nemá být nic živého. Takže sterilizuje pouze předměty a prostor. Zatímco UVB záření působí na buňky (blahodárně při krátkodobém pobytu), takže sterilizuje viry na lidech a dodává vitamin B3. To agresivní uvc lampy neumí.

Komentáře nejsou povoleny.