Slované v Turecku

Slované v Göbekli Tepe

Göbekli Tepe (Břichatý kopec) je archeologické naleziště v turecké provinci Şanlıurfa u města Urfa, nedaleko syrské hranice. Nacházejí se zde monumentální megalitické stavby s reliéfní výzdobou z 10.–9. tisíciletí př. n. l., jeden z nejstarších známých dokladů neolitické architektury, zbudovaný zřejmě ještě před neolitickými lidmi.

V Göbekli Tepe byla doposud objevena a odkryta část komplexu několika sérií kamenných kruhů či oválů o průměru 10 až 30 metrů, které tvoří velice precizně opracované 3 – 6 metrové vápencové pilíře ve tvaru T (Tauly= Menorka, Malta…), z nichž některé mají hmotnost až 20 tun. Ve středu kruhů je pak umístěn jeden vyšší centrální pilíř (někdy dva), což může podporovat hypotézu, že podepíral střechu. Na pilířích jsou pak vyobrazeny věrné reliéfy samců zvířat, ptáků, hmyzu a různých abstraktních symbolů (snad i piktogramů) a vzhledem k tomu, že každý pilíř je, a to včetně reliéfů, vytesán z jednoho kusu vápence, se tak jedná na svou dobu o technicky mimořádné provedení.

Absence písma

Je až s podivem, že se v tak dokonalém komplexu jako je Göbekli Tepe nenašel žádný písemný záznam. Je to snad záměr? Nebo nechtějí zveřejnit pravdu?

Opomíjený nález – kamínek pro štěstí

Přesto se jeden našel – na oblázku je rytina symbolů, které již dobře znám. Zatím nebyl přeložený, nikdo se o to nepokusil, protože v tu dobu „jak je přece jasné“, žádné písmo nemohlo existovat.

K překladu jsem použil znalosti a učení Ing. P. Kováře, který mi daroval unikátní praslovanský slovník.

Rytina nalezená v tureckém Göbekli Tepe (datovaná před 10.000 až 11.000 lety) je psána Slovanským písmem. OT I RĚ = od │ mi │ rě – řezba (rytina, psaní). Srozumitelné každému, kdo má Slovanský původ = ode mě kamínek z lásky, na památku, pro štěstí. Berte na vědomí unikátnost tohoto vzkazu – sílu slova = čteno zleva doprava, nebo naopak, stále jde o to samé důležité sdělení.

Pokud má někdo jiný výklad znaků, napište.

Zasypané Göbekli Tepe, nebo světová katastrofa?

O čem se málo píše je fakt, že tento unikátní megalitický komplex v Göbekli Tepe je dnes doslova vykopávaný ze země. Historici tvrdí, že byl uměle zasypaný. Jen si představte těch kubíků koleček… Pravděpodobnější však bude, že pahorek s unikátními megality byl zanesený pískem a bahnem při poslední katastrofě, které se udála asi před 5000 lety.

Poznámka na závěr: Kamínek s rytinou byl vykopaný…

Vše o Slovanech: → https://www.wmmagazin.cz/category/slovani/

Pokud vám časopis WM magazín líbí, podpořte nás předplatným →. Děkuji.


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Regenračné centrum