6. setkání v Evině jeskyni

Setkání v Evině jeskyni a měření záporných iontů

11–12. 9. 2020 se uskutečnilo setkání v Evině jeskyni. Evinu jeskyni (dnes Jáchymka) najdete v Moravském krasu. Setkání pořádal klub Nový cestovatel.cz s časopisem WM magazín.cz.

Tří patrová jeskyně byla vytvořena vodami Křtinského potoka, který protéká údolím, ve kterém se jeskyně nachází. Byly zde nalezeny stopy pravěkého člověka. Od nepaměti se nazývá Evina jeskyně. Dnešní název získala podle poustevníka Jáchyma, který zde pobýval v 19. století. Okrajovou částí jeskyně prochází modře turistická značená cesta. Jeskyně je volně přístupná na vlastní nebezpečí.

Záporné ionty v Evině jeskyni

Jiří Matějka seznámil účastníky s historií projektu časopisu WM magazín – měření „vzdušných vitamínů“ v Česko-slovenském podzemí, objevu záporných iontů, způsobem měření a jejich účincích na lidský organizmus. Cílem je zjistit jaký vliv má vysoká koncentrace záporných iontů na organizmus. Z naměřených hodnot vyplývá, že v Evině jeskyni je vysoká koncentrace zdraví prospěšných vzdušných záporných iontů.

Dnes je to jeden rok, kdy jsem provedl první měření vzdušných vitamínů v Evině jeskyni. Měření provádím každý měsíc a výsledky jsou dobré. Zejména na horních terasách, kde je stabilní vysoká koncentrace. Již desetiminutový pobyt v takovém prostředí je velkým přínosem pro lidský organizmus. Navíc, jeskyně je volně přístupná a může ji navštívit kdokoliv.

Kdy se objevily záporné ionty?

Jiří Matějka: Prospěšný vliv záporných iontů na zdraví jsou známý již 100 let, kdy vznikaly první přístroje na výrobu vzdušných záporných iontů. Byly téměř v každé domácnosti, jiná možnost, jak posílit imunitu v tu dobu nebyla. A fungovalo to.

Proč se o tom nemluví?

Jiří Matějka: Řeknu vám zajímavou věc. Kdyby lidé žili v prostředí s přirozenou koncentrací záporných iontů, tak by se ušetřilo až 30 % nákladů na zdravotnictví. To je reálný a podložený fakt. V bývalém Československu existoval projekt na úpravu bytů a domů, který měl zvýšit jejich koncentraci. Ale pak přišla změna.

Proč nebyl projekt dokončený, co se stalo?

Jiří Matějka: V roce 1989 došlo k velké změně společnosti. Plánované hospodářství bylo nahrazeno tržním. Hlavním cílem tržního podnikání je vyrobit zisk za každou cenu, proto byl tento unikátní projekt zastaven. Podobně se to stalo před 100 lety za oceánem, kdy vznikaly první velké farmaceutické firmy vyrábějící prášky na cokoliv, které pomocí pokřivených zákonů zakázaly jakékoliv alternativní terapie.

Pokud chcete zdravě bydlet, nemusíte mít nejmodernější materiály, rekuperace, klimatizace a dálkové ovladače na všechno. O tom život není. Co je vám platné, když ráno odjedete a večer se vrátíte uhoněný z práce do moderního bytu s klimatizací. Nespíte, bolí vás hlava, jste protivní a neklidní. A pak si vezmete prášek …

Existuje cesta, jak to napravit?

Jiří Matějka: Přirozené záporné ionty jsou kolem nás, mezi nebem a zemí. Je to prostředí, ve kterém dnes žijeme. Dnes je v běžném bytě koncentrace cca 600 záporných iontů / cm3, a to je málo. V minulosti jich bylo mnohem víc, v posledním století se díky znečištění ovzduší snižují. Každý mikroskopický prach vypuštěný z komínů továren neutralizuje záporné ionty. Pak zbývá víc kladných iontů a ty škodí.

Pokud chcete zdravě bydlet, nemusíte mít nejmodernější materiály, rekuperace, klimatizace a dálkové ovladače na všechno. O tom život není. Co je vám platné, když ráno odjedete a večer se vrátíte uhoněný z práce do moderního bytu s klimatizací. Nespíte, bolí vás hlava, jste protivní a neklidní. A pak si vezmete prášek …

Pokrok a průmyslovou éru nelze zastavit. Ale lze využít nové poznatky a možnosti. Dům, nebo byt je možné upravit minimálně tak, jako je prostředí venku. Kolem domu bývá mnohem vyšší koncentrace vzdušných vitamínů, než v obýváků či ložnici.

Kde si můžeme přečíst víc o vašem výzkumu?

Jiří Matějka: Jsem stavební odborník a vlivu záporných iontů na zdraví se zabývám již několik let. Cesta ke zdravému bydlení není složitá. V každém čísle časopisu WM magazín zveřejňuji nové poznatky a souvislosti. V tomto roce vzniká nová stavba, kde budu aplikovat nové poznatky a postupy, jak zachovat koncentraci záporných iontů uvnitř domu alespoň tokovou, jaká je venku. Kolem novostavby je běžná koncentrace -2.000 záporných iontů / cm3.

Doporučuji předplatit si časopis WM magazín, který vychází každý měsíc.

Měření bioenergie

Provedl jsem měření životní energie všech účastníků před vstupem do jeskyně, v jeskyni a po návratu z jeskyně. Pro odborné měření používám profesionální přístroj navržený fyzikem Wilsonem Reichem (1947). Přístroj reaguje na živé věci. Na stupnici jsou vidět procentuální hodnoty bioenergie živých organizmů (i mrtvých…), rostlin, vody, potravin, minerálů apod. Přístroj dokáže spolehlivě změřit aktuální stav vaší bioenergie s viditelným a srozumitelným výsledkem.

Jestli chcete vědět jaký vliv má na vaše zdraví pobyt v Evině jeskyni, přijďte na další setkání. Informace najdete vždy na webových stránkách časopisu WM magazín.cz a Nový cestovatel.cz.

Měření orgánové kondice

Na setkáních s časopisem WM magazín vždy měřím na požádání speciálním zařízením orgánovou kondici. Výsledky jsou zajímavé. Lékař, který se zúčastnil průzkumu prohlásil: „Takový přístroj by měl mít každý obvodní lékař na stole. Výsledky z 80 % odpovídají skutečnému stavu pacienta …“  Náhled na výsledky měření orgánové kondice: http://wmmagazin.cz/stahni/mereni-nahled-vysledky.pdf

Vše o vzdušných vitamínech najdete zde →

– redakce –

Regenračné centrum