Zdravá místa 2 – Evina jeskyně a Jedovnický potok

Evina jeskyně a vývěry Jedovnického potoka

Již několik let se zajímám o tzv. vzdušné vitamíny a měřím je. Záporné ionty jsou velkým přínosem pro vše živé. Mimo mnoho známých a zdokumentovaných příznivých účinků, posílí hlavně vaši imunitu. Koncentrace iontů se měří na 1 cm3 (i-/cm3 ) vzduchu který denně dýcháte. Vyzkoušejte a navštivte toto Zdravé místo Již desetiminutový pobyt v takovém prostředí je velkým přínosem pro lidské zdraví. Napište mi vaše zkušenosti.

Již desetiminutová procházka vás posílí …

Evina jeskyně a vývěry Jedovnického potoka najdete v údolí nedaleko staré huti u Adamova (Františčina huť). Evina jeskyně, což její původní název, se dnes jmenuje Jáchymka.

Každý měsíc navštěvuji podobná místa a měřím vzdušné záporné ionty. Po víc jak ročním měření mohu potvrdit, že místo v Josefovském údolí nedaleko Blanska, je zdravé pro lidský organizmus, zejména Evina jeskyně a vývěry Jedovnického potoka.

Evina jeskyně

Tří patrová jeskyně se nachází v údolí Křtinského potoka v Moravském krasu. Od nepaměti se nazývá Evina jeskyně. Dnešní název Jáchymka získala podle poustevníka Jáchyma, který zde pobýval v 19. století. Okrajovou částí jeskyně prochází turistická značená cesta. Jeskyně je volně přístupná na vlastní nebezpečí.

V Evině jeskyni jsem prováděl měření vzdušných iontů, záporných i kladných. Velmi důležitý je jejich poměr. Kdysi byla na naší planetě koncentrace prospěšných iontů jiná, v ovzduší bylo víc záporných iontů než kladných. Odborníci předpokládají, že poměr byl 1,45 a víc. Dnes je situace jiná, přirozeně prospěšné záporné ionty mizí díky znečištěnému ovzduší. Koeficient iontů v 21. století je 1,1–1,25.

Záporné ionty jsou prospěšné pro vše živé. Čím vyšší je koncentrace záporných iontů, tím příznivěji působí na lidské zdraví. Příklad hodnot iontů v prostředí, ve kterém se denně pohybujete (záporné / kladné ionty): kanceláře 70 / 1400 (k=0,05); průmyslové oblasti 50 / 300 (k=0,16); nákupní arkády 220 / 280 (k=0,78) … To jsou pro lidské zdraví dlouhodobě nepříznivé hodnoty.

V Evině jeskyni jsou chodby a dómy: vstupní portál, terasy, spojovací chodba, světelná chodba, Evina propast a světelný dóm. Měřil jsem každý kout. Z naměřených hodnot vyplývá, že v Evině jeskyni je velmi vysoká koncentrace zdraví prospěšných vzdušných záporných iontů pouze na jednom místě / několik stovek tisíc i-/cm3. Pokud chcete znát toto místo, přijďte na další setkání v Evině jeskyni, nebo odebírejte časopis WM magazín. .

Vývěry Jedovnického potoka

Poprvé jsem měřil tzv. vzdušné vitamíny kolem vývěrů Jedovnického potoka. Turisticky nejznámější místo je otvor ve skále, kudy vytéká podzemní voda. Zde je koncentrace vzdušných záporných iontů poměrně vysoká, až 130.000 i-/cm3. Nedaleko je skalní útes, na jehož úpatí vyvěrá voda. I zde je velmi vysoká koncentrace vzdušných vitamínů, mnohem vyšší než u tunelu do země.

Mokřad u vývěrů Jedovnického podzemního potoka a Evina jeskyně, jsou místa zdraví prospěšná. Můžete se zde procházet, posedět a strávit hodinu dýcháním zdravých vzdušných vitamínů. Tato přirozená terapie vám posílí imunitu mnohem víc než jakýkoliv vitamínový doplněk z lékárny, nebo od ranhojičů.

Zdravá místa jsem označil symboly hvězd od 1 až 3.

Vše o záporných iontech se dočtete zde → Termíny dalších setkáních na Zdravých místech najdete v časopise WM magazín.cz, nebo Nový cestovatel.cz.

Jiří Matějka

Pokud se vám články líbí, podpořte časopis WM magazín předplatným. Děkuji. J.M.

Regenračné centrum