WM magazín č. 182


Časopis WM magazín vychází v tisku každý měsíc. Časopis najdete v dobrých novinových stáncích. WM magazín vychází navíc v elektronické verzi ke stažení. Předplatné WM magazín tištěná verze › Předplatné WM magazín ke stažení ›WM magazín č. 182

Paraziti a harmonické frekvence

Paraziti a jak se do nás dostanou. Hlavní cestou je jídlo a voda. Infikováno je víc jak 50% zdrojů vody a jídla, zejména v organické stravě, ;protože se hnojí zvířecími výkaly. Většina prostředků denní hygieny, mýdla, šampony, krémy a čistící prostředky obsahují rozpouštědla. Nejpoužívanější je benzen a propylalkohol. Tyto prostředky způsobují rychlý růst mikroskopických vajíček v našem těle.

Pralesy na Sahaře

Kam zmizela první nejstarší civilizace světa? Nejdůležitější egyptský dokument je uložen v Itálii, v Turínském muzeu. Sumerský královský seznam obsahuje seznam 300 vládců. První bohové z nebes se objevili na Zemi před víc jak 271.000 lety. Turínský královský papyrus, jako jediný ze známých královských seznamů neměl kultovní význam, ale byl vytvořen jako chronologický seznam.

Geometrické obrazce na kameni

Obrovský kus skály zůstává stále záhadou. Pravidelné formace otisknuté na skále vyvolávají debaty
mezi odborníky po celém světě. Jde o geologický útvar, nebo starověký artefakt? Ti, kteří kámen viděli na vlastní oči, zůstávají bezradní nad jeho tvarem a složením. Změť geometrických vzorů je hladká, je těžké si představit, že jde o přirozený původ.

Mobilní telefony a oxidativní stres

Nové studie popsaly detailně princip, k čemu dochází vlivem působení signálu při telefonování. Tento mechanizmus je pozorován také při datových přenosech, WiFi a podobně. Proteinové buněčné změny, které nastávají vlivem působení umělých elektromagnetických polí, způsobují oxidativní stres a zvýšení hladiny stresových hormonů.

Když se lékaři pletou

Když si lékaři pletou příčinu s následkem. Není tomu dlouho, co jsem byl svědkem „léčení“ jedné mladší ženy, která bohužel zemřela na údajnou rakovinu prsu diagnostikovanou školní medicínou, tedy tou, která je nám běžně k dispozici.

Křemelina

Pozitivní vliv křemíku na lidský organismus: posiluje imunitní systém; chrání před nebezpečnými volnými radikály (antioxidant); podporuje hojení ran; má protizánětlivé účinky, působí preventivně proti vzniku srdečních onemocnění; podílí se na stavbě kostí; je důležitý pro krásu vlasů, nehtů a pokožky; ozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1; kontroluje přenos nervových impulsů; je prevencí steoporózy; chrání před Alzheimerovou chorobou.

O stárnutí

Neztrácejme ze zřetele smysl života. Nejsou to choroby, ty máme občas každý. Není to nemohoucnost, protože i to se občas stává a přejde. Není to slabost, protože i s tou se musíme občas potýkat a většinou nám nezbývá než vítězit. Je to nucená pasivita, ztráta budoucnosti, ztráta těšení se na cokoliv, protože v člověku už není opodstatněná či reálná naděje, že se očekávaného dožije.

Zrození nové fyziky

O Teslovi se, pokud vím, nezmiňuje žádná standardní učebnice historie fyziky, třebaže jeho myšlenky vedly k Nobelovým cenám. Na přelomu století ohlásil, že zachytil kosmické paprsky vyzařující ze Slunce, jejichž rychlost „značně překonává rychlost světla“. V posledním desetiletí života opakovaně tvrdil, že těchto kosmických paprsků lze využít k produkci elektrické energie.

Podivné rýhy na ostrově Gotland

Na malém ostrůvku Gotland ležícím mezi Švédskem a Litevskem byly objeveny stovky kamenů s podivně přesnými rýhami. K dnešnímu dni jich vědci a badatelé napočítali 3600. Z toho 700 přesných rýh je vyryto na vápencových, zbytek pak na různých kamenech.

Živá a mrtvá voda

Bylo by velkým omylem nazývat naše starověrecké slovanské předky pohany (pagan) a papouškovat uměle podstrčené fabulace o divošském klanění se ohni, stromům, studánkám a oddávání se sexuálním orgiím u potoků a pramenů řek. Slovo pohan a záměrně odvozené „pohanět“ (možná i hanbit se) bylo účelově použito k navození představ o divokých barbarech, žijících ještě ve větvích stromů.

Sléz – rady dědka kořenáře

Sléz obsahuje vysoký podíl slizových látek, které se podílejí na ochraně sliznic trávicí trubice, dýchadel i ostatních. Léčivost slézu je podpořena také přítomností vyváženého množství tříslovin, silic a dalších účinných látek.

Bosenské pyramidy v zimě

V lednu navštívila česko-slovenská skupina podzemní labyrint Ravne a archeologický park Ravne2. Teploty se pohybovaly pod bodem mrazu, hluboký sníh pokryl pyramidy a celé bosenské údolí u Visoka. Labyrint Ravne je otevřený celoročně.

Codex Alimentarius, co musíme jíst

Codex Alimentarius (dále jen Kodex) vznikl v roce 1962 za účelem umožnit OSN kontrolovat mezinárodní obchod s potravinami. Původní záměry možná mohly být nesobecké, ale brzy byl převzat korporacemi, především výrobci farmaceutických drog, pesticidů, biotechnologie a chemickým průmyslem, kteří jej využívají k prosazení vlastních zájmů.


Pokud vás informace v časopise WM magazín oslovily, podpořte nás předplatným, nebo dobrovolným příspěvkem na účet IBAN: CZ95 0100 0000 8622 9400 0207 / v.s. 1111. Děkujeme.

Regenračné centrum