WM magazín č. 177


Časopis WM magazín vychází v tisku každý měsíc. Časopis najdete v dobrých novinových stáncích. WM magazín vychází navíc v elektronické verzi ke stažení. Předplatné tištěné verze →   WM magazín ke stažení v pdf →


WM magazín č. 177

Italská Gíza, pyramidy v Itálii

Jsou to první pyramidy objevené v Itálii a jejich rozměry jsou vskutku působivé; nejvyšší pyramida je 150 metrů vysoká. Jak ukázaly nedávné vykopávky, jedná se o kamenné stavby. Dnes jsou již zcela pokryty zeminou a vegetací a vypadají jako kopce. Reportáž z první cesty časopisu WM magazín na italské pyramidy.

Balkánský Orion, nový projekt

Domnívám se, že historie lidstva, byla vyjadřována v kosmickém kódu symbolicky spojeném – stejně jako samy pyramidy – s věčným pohybem oblohy a hvězd. Pokud chceme pochopit způsob myšlení zaniklých civilizací, musíme hledět na oblohu stejně jako oni. Vydejme se společně hledat obraz nebe na Evropském kontinentě. Úvod nového seriálu na pokračování s podtitulem „Naše fantastická minulost“.

Mléčná dráha v legendách

Když porovnáme historické a nejnovější poznatky můžeme dojít k zajímavému hypotetickému závěru. Disk Mléčné dráhy, před mnoha tisíci lety téměř neviditelný, se k nám postupně přibližuje – jakoby chtěl znovu rozetnout oblohu ohnivým plamenem. Podle nejnovějších výzkumů může nastat i obrácená varianta s obdobně katastrofickým scénářem.

Je Země živá bytost?

Pokud je Země živou bytostí, jaké místo na ní zaujímají lidé? Jsou jejím mozkem, který svému tělu – Gaie – zprostředkuje poznání okolního světa? Proto nás tak zajímá vesmír? Protože znalosti o něm potřebuje Matka Země?

Znamení zvěrokruhu se posunula

Hvězdy zvěrokruhu představují informaci a návod k překonání obtíží, vytváření zdravých vztahů, zlepšují charakter a mnohem víc. Tato znalost nám byla předávána ze starověku. Dnes jsou hvězdy jinde. Pokud jste se někdy dali do řeči s nějakým astrologem, který věděl, co dělá, možná vás překvapilo, že data pro zvěrokruh v roce vašeho narození neodpovídala tomu, co vidíte v kolonce Horoskop v novinách nebo na netu.

Největší kamenná koule na světě

V březnu 2016 byla v Zavidoviči objevena největší kamenná koule na světě. Tato senzační zpráva obletěla celý svět.Na území dnešní Bosny existovali starověké civilizace, mnohem starší než předkládá konvenční pohled na historii lidstva. Dnes zde byla objevena největší kamenná koule na světě.

Maso je časovaná bomba

Je maso bezpečné? Maso, které jsme si přinesli ze supermarketu, se hemží multirezistentními bakteriemi. Jaký vliv má maso z velkochovů na naše zdraví? Jde o pandemii! Problém se týká všech zemí, ve kterých se maso zpracovává a spotřebovává. Je to šokující? Nebo vás to nepřekvapuje?

Jsme cílem bezdrátové genocidy

V současné době je elektrosmog, vytvářený lidmi, podstatným ohrožením veřejného zdraví. Záření je o to
záludnější, že je nedokážeme našimi běžnými smysly rozpoznat. Člověk reaguje už na nejmenší vysokofrekvenční impulzy, od síly 0,1 mikrowattů/m2, kdy je měřitelná změna v metabolismu vápníku v mozkových buňkách.

Přání žít déle a nikdy neumřít

Odvěkou touhou lidského pokolení je přání žít déle než je průměr, zdravě, a pokud možno, nikdy neumřít.
Od dob starověkého Egypta, Bible, přes středověk až po moderní dobu se dějiny jen hemží teoriemi o možnostech zastavení stárnutí. Vždy to byl a stále je to výhodný obchod.

Faktor, který může zhoršovat zdravotní stav

Odčerpání důležitých složek výživy z těla bývá častým projevem u téměř všech medikací. Skutečnost je taková, že mezi 50 nejčastěji předepisovanými léky jich více než 80% souvisí s nutričním deficitem vyvolaným dlouhodobým užíváním. Tento problém je ovšem ještě závažnější než by se zdálo, protože náprava takového stavu nebývá snadná.

Antidepresiva jsou téměř neúčinná

Studie, publikovaná v časopise the Journal of the American Medical Association došla ke zjištění, že léky proti depresi, obsahující účinné látky paroxetine a imipramine, nepomáhají pacientům s mírnou, střední a dokonce ani s těžkou depresí o nic více než neaktivní placebo.

Dědek kořenář – brambora

Je-li brambora jen součástí příloh a nedominuje v zeleninách na talíři, je rozhodně doporučeníhodná,
protože v procesu trávení zlepší podmínky pro ostatní hůře rozložitelnou potravu a vlákninu v žaludku. Zkušení bylinkáři oceňují zvláštní schopnost šťávy ze syrové brambory nahradit chybějící ochranný hlen na trávicích sliznicích a zabránit tak jejich poškození.

Globální oteplování, nebo jen horký vzduch?

Změna klimatu přestala být vědeckou skutečností. Stala se z ní klíčová politická otázka, užívaná jako klacek všemi stranami. V důsledku toho může být smýšlení mnohých lidí o tomto problému, včetně vědců a politiků, docela mimo… Zde jsou názory několika expertů a vizionářů k tomuto kontroverznímu tématu.

Stromy, noví obyvatelé Arktidy

Tento článek je sice obsahově takřka bezcenný, ale velmi nutný jako ilustrace absurdního stavu, do nějž pomalu kloužeme. Postupující zalesnění Arktidy je jedním z příkladů naší bezmoci vůči přírodě, která dělá co chce, kdy chce a jak chce, bez ohledu na naše potřeby nebo požadavky.

Přišly mystické kreatury žijící pod zemským povrchem z kosmu?

Věříte v existenci džinů, žijících hluboko pod povrchem Země? Než mu někdo dal obrázek ohnivého džina
vyrážejícího zpod povrchu ředitele UFO centra v uzbeckém Taškentu, Sergěje Azadova, by jakživ nenapadlo, že takoví džinové opravdu existují.

Teď už to víme, nejsme odtud!

Skutečnost, že Mléčná dráha je na obloze v šikmém úhlu astronomy vždy mátla. Kdybychom k ní patřili měli bychom být orientováni k její ekliptice, s planetami uspořádanými okolo našeho Slunce v téměř stejném úhlu, jako má naše Slunce vůči rovině Mléčné dráhy. Tento zvláštní úhel nejspíš naznačuje, že naše Slunce ovlivňuje nějaký další systém. Díky údajům získaným Two Micron All Sky Survey dnes už víme, co to je.

Úmrtí na rakovinu prsu bývá nižší v oblastech, kde nejsou mamografy

Studie, provedená v Dánsku, došla k závěru, že prosazování masového screeningu pomocí mamografů snížilo v Kodani počet úmrtí na rakovinu prsu o neuvěřitelných 25%. To zní, jakoby pravidelná vyšetření na mamografu skutečně zachraňovalo životy – že ano? Není to ale tak! Skutečnost je naopak taková, že počty úmrtí na rakovinu prsu byly nižší v oblastech, kde ženy nepodstupovaly tyto screeningové testy.

Většina rakovin prostaty nejsou nebezpečné

Pouze zhruba jedna z deseti rakovin prostaty odhalených screeningem představuje ohrožení lidského života – to uvádí jedna z nových analýz. Léčba této nemoci sebou může přinášet závažné vedlejší účinky, ke kterým patří i vznik impotence a inkontinence.


Pokud vás informace v časopise WM magazín oslovily, podpořte nás předplatným, nebo dobrovolným příspěvkem na účet: IBAN: CZ95 0100 0000 8622 9400 0207 / v.s. 1111. Děkujeme.

WM magazín č. 177 ke stažení →

Regenračné centrum