Zdravá místa 1 – Sklené Teplice

Měření vzdušných vitamínů ve Sklených Teplicích

Jiří Matějka

Přirozené posílení imunity pro každého, bez chemie, vakcín a vitamínových doplňků. Za pobyt v přírodním prostředí nemusíte nikomu nic platit. Jen musíte vědět kam jít …

Provedl jsem další měření vzdušných záporných iontů, tentokrát ve Sklených Teplicích na Slovensku. Pro posílení imunity doporučuji, pokud je to možné, co nejčastěji využívat přírodní vzdušné vitamíny v parku, nebo podobných místech.

Sklené Teplice jsou jedny z nejstarších lázní na Slovensku. Využívají léčivou termální vodu, která blahodárně působí zejména na onemocnění pohybového systému a nervového ústrojí. Mimo léčivé účinky termálních vod můžete využít doposud nikde nepopsaný účinek přírodních vzdušných iontů.

Vzdušné ionty jsou velkým přínosem pro lidské zdraví a významně posilují imunitu. Více o prospěšných iontech se dočtete například zde → http://www.wmmagazin.cz/category/vzdusne-vitaminy/

Měření vzdušných vitamínů 

Jeden den jsme měřili koncentraci vzdušných iontů v centrálním parku, u veřejných pramenů, na parkovišti a silnici. V parku je poměrně vysoká koncentrace 3.260 iontů/cm3, což znamená velmi čisté prostředí.

U veřejného pramene, nedaleko od jeskyně Parenica, je koncentrace až 7.700 iontů/cm3. Zde je dobré posedět delší dobu a dýchat ionty. Kombinace popíjení léčivé vody z pramene a dýchání iontů je nenahraditelným přínosem pro lidský organizmus. Pro srovnání – v bytě, domě, nebo v kanceláři je max. 400-600 záporných iontů, a to je málo …

Na severu je veřejný pramen, kde jsem naměřil 3.530 záporných iontů/cm3.

Na okraji parku je parkoviště, kde jsem naměřil velmi nízké hodnoty vzdušných vitamínů – 160 iontů/cm3. Každá stavební úprava, beton s ocelovou výztuží a betonová zámková dlažba snižují (eliminují) prospěšné záporné ionty.

Výsledek měření ve Sklených Teplicích

Důležitý je poměr kladných a záporných iontů v ovzduší. V dřívějších dobách byl tento poměr 1,4, a je odborníky považován za velmi příznivý pro vše živé. Dnes, zejména ve městech a průmyslových aglomeracích, je poměr 1, nebo méně, což je pro lidský organizmus nepříznivá hodnota. Proto jsme často nemocní a nervózní. Dlouhodobý pobyt v prostředí s vysokým poměrem kladných iontů způsobuje zdravotní problémy a menší odolnost stresu, bakteriím a virům.

Ve Sklených Teplicích je poměr kladných a záporných iontů 1,52, což představuje zdravotně velmi prospěšné prostředí. Taková místa doporučuji navštěvovat co nejčastěji.

Pokud chcete znát koncentraci záporných iontů u vás doma, v rekreačním domě, nebo v lázních, napište: jirimatejka@wmmagazin.cz, nebo Tel: +420 777 770 609. http://www.wmmagazin.cz/stavebni-poradce/

Pokud vám článek líbí, podpořte časopis předplatným →. Děkuji. Jiří Matějka.

Regenračné centrum