Objev pyramidy Cahuachi v Nazce

40 fosilních pyramid v Nazce

Italský archeolog Giuseppe Orefici provádí poslední desetiletí odborný průzkum v Cahuachi. Místo obsahuje přes 40 kopců zakončených pyramidou. Obrovský architektonický komplex je velký 1,5 km2. Ve městě pyramid jsou široké terasy a kryté místnosti. Nové výzkumy naznačují, že 40 přírodních kopců bylo upraveno do tvaru pyramidy.

Stupňovité pyramidy v Peru

První archeologické práce potvrdily, že jde o skutečnou pyramidu s plochým vrcholem a přístupovým platem. Velkým překvapením byl objev staveb na vrcholu, kde mohlo bydlet až 25 lidí. Archeolog Swenson z Toronta říká: “ Celý komplex luxusních bytů mohl poskytnout přístřeší až 25 lidem. Objevil jsem mnoho měděných nástrojů, což svědčí o kontrole nad těžbou a výrobou strategických kovů. “

Pyramida Cahuachi  má deset teras a je orientovaná ke kosmickému severu. Terasy tvoří mnohatunové pravoúhlé megality.  Dávní architekti pravděpodobně použili fosilní materiál k výrobě konstrukčních prvků. Stejný výrobní postup můžeme vidět na obložení pyramidy Slunce v Bosně.

Energie vody

Náhorní plošina Nazca je dnes poušť bez vody. Voda je základ života. Je velmi pravděpodobné, že staré kultury ovládali umění jak získat a využít energii podzemních řek pro svůj prospěch. Pyramidy akumulovaly vodu do tělesa pyramidy. Většina pyramid je postavena nad ložisky kovových rud. Železo a proudící voda tvoří pozitivní energii pyramid.

Energie pyramid

Starověké národy nejenom v Nazce stavěly pyramidy terasováním a úpravou původního fosilního materiálu. V Nazce je víc jak 150 km2 písečných kopců a dun. V nížinách byly objeveny mohyly, ulice a čtvercová náměstí. Pro dnešní archeologii města v nížinách představují štědře dotovaný výzkum na desítky let. Ale je to klamný pohled, protože pyramida Cahuachi byla a dodnes je, slavnostní centrum a nejposvátnější místem poutníků v Nazce.

Pyramida Cahuachi v Nazce

Bosenská pyramida Slunce

Jiří Matějka


 Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Nebaví vás ležet na pláži a popíjet předplacené drinky? Chcete zažít víc? Pojeďte s námi.

 

 

Regenračné centrum