
Analýza materiálu z bosenské pyramidy provedená v Česku
V uplynulém období jsem připravil sérii přednášek Dr. Osmamgiche v Praze, Brně a v Bratislavě. Během tří denního turné jsme se setkali se zajímavými lidmi. Na přednášce v Brně byla poprvé zveřejněna analýza dovezených vzorků z pyramidy Slunce a Měsíce. Vzorky jsme pod dohledem Dr. Osmanagiče odebrali a nechali provést odbornou analýzu v Česku. Výsledek analýzy je: použitý materiál není přírodního původu, není je to keramika jak ji známe.
Z výsledků je patrné, že se nejedná o vypalovanou keramiku. Podle současné vědy vzniká keramika při teplotě 1000 ºC, kdy hlína prochází trvalou přeměnou. Taková keramika se pak již při styku s vodou nerozmočí, pokud ji budeme vyrábět metodou vypalování v pecích. Ale jak mohly být vypalovány v pecích bloky na pyramidě Slunce v Bosně? To není určitě přijatelná myšlenka.
Je zřejmé, že bloky bosenských pyramid nevznikly vypalováním za vysokých teplot, jak předpokládá dnešní archeologická věda.
„Betonové“ bloky, kterými je obložena pyramida Slunce, byly vyrobeny metodou geopolymerizace. Geopolymery nevznikají při teplotách 1000 ºC, tak jako keramika – jenže k tomu nepotřebujete takový „žár“. Geopolymery stačí pouze zahřívat. K tomuto tématu se vrátíme v některých dalších číslech časopisu WM magazín.
Nejasný výsledek?
Vzorky byly podrobeny v odborné laboratoři v jenom českém lomu, druhá analýze byla provedena na pracovišti v Praze, kde vzorky zkoumali všemi dostupnými nejmodernějšími metodami. A výsledek?
Výsledkem analýz bylo: Materiál z bosenských pyramid byl vyroben uměle, nebo vznikl přírodně. Odborná věda neumí dodnes rozpoznat a určit stáří jakékoliv sochy, nebo nalezeného prastarého artefaktu. Znám postup výroby geopolymeru, betonu bez použití moderního cementu, vyzkoušel jsem to.
Jiří Matějka
Záznam z předání analýzy Dr. Osmanagichovi najdete zde: