3. setkáni v Evině jeskyni

Setkání v Evině jeskyni v Moravském krasu

27–28.12.2019 se uskutečnilo již třetí setkání v Evině jeskyni. V pátek a v sobotu dopoledne jsem  provedl měření vzdušných vitamínů, ionizačního záření a životní energie každého účastníka. K měření používám profesionální přístroje. Na závěr setkání proběhla hudební terapie v místě horní terasy.

Tří patrová jeskyně byla vytvořena vodami Křtinského potoka, který protéká údolím, ve kterém se jeskyně nachází. Byly zde nalezeny stopy pravěkého člověka. Od nepaměti se nazývá Evina jeskyně. Dnešní název získala podle poustevníka Jáchyma, který zde pobýval v 19. století. Okrajovou částí jeskyně prochází modře turistická značená cesta. Jeskyně je volně přístupná na vlastní nebezpečí (49.3086200N, 16.6857381E).

Odborná měření a výklad

V pátek večer a v sobotu dopoledne se uskutečnilo již 3. setkání v Evině jeskyni. Seznámil jsem účastníky s historií projektu časopisu WM magazín – měření tzv. vzdušných vitamínů v Česko-slovenském podzemí, objevu záporných iontů, způsobem měření a jejich účincích na lidský organizmus. Provedl jsem také měření životní energie před vstupem do jeskyně, v jeskyni a po návratu z jeskyně.

Měření vzdušných vitamínů

Měření záporných iontů v Evině jeskyní provádím pravidelně každý měsíc. První měření se uskutečnilo v říjnu 2019. Cílem je zjistit jaký vliv na koncentraci záporných iontů v jeskyni májí klimatické vlivy a roční období. Z naměřených hodnot vyplývá, že v Evině jeskyni je vysoká koncentrace zdraví prospěšných vzdušných záporných iontů, zejména v místě horní terasy.

Záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole. Čím vyšší je počet záporných iontů, tím příznivěji působí na lidské zdraví. Příklad hodnot iontů v prostředí, ve kterém se denně pohybujete (záporné / kladné ionty): kanceláře 70 / 1400; průmyslové oblasti 50 / 300; nákupní arkády 220 / 280; obytné plochy 200 / 180… To jsou pro lidské zdraví nepříznivé hodnoty. http://www.wmmagazin.cz/2584-2/

Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů.

Iontová terapie

Doporučená délka pobytu v prostředí s vysokou koncentrací záporných iontů je 10 až 45 minut. Důležité je znát hodnoty ionizačního záření, které by nemělo být vyšší, než dovoluje hygienická norma (max. 0,18 µSv/h). Pokud je hodnota ionizačního záření vyšší, nedoporučuje se delší, nebo opakovaný pobyt.

V Evině jeskyni není ionizační záření téměř žádné (0,03-0,08 µSv/h). Stejné hodnoty jsem měřil například na plážích středozemního moře v Chorvatsku, kde každým rokem jezdí tisíce rodin s dětmi.

Rychlý ozdravný proces: Pobyt v prostředí s vysokými hodnotami tzv. vzdušných vitamínů je prospěšný pro vše živé. Již po 10 minutách dochází ke spontánní aktivaci imunitního sytému, který vyvolá v těle ozdravný proces a rychlou detoxikací. Detoxikace se podle mých sdílených zkušeností projeví téměř nezvladatelnou únavou (usínáte), v horším případě vznikem pupínků na břiše a na zádech (pupínky zmizí do tří dnů). V obou případech jde o první signál reakce organizmu na případnou zdravotní nepohodu (běžné nachlazení, stres, psychické zatížení, chronické zápaly, nebo vážnější problémy …).

Rychlá detoxikace organizmu (způsobená pobytem v prostředí s vysokým obsahem vzdušných vitamínů), může být první skutečná reakce organizmu na váš aktuální zdravotní stav.

Nárůst vitality: Ve většině případů, po pobytu v prostředí s vysokým obsahem záporných iontů, dochází k rychlému nárůstu vitality a životní energie. Vzdušné vitamíny tříbí mysl, zlepšují psychickou a fyzickou kondici.

Měření životní energie v Evině jeskyni – vaše bioenergie

Naše těla jsou zásobárnou bioenergie, která se nazývá čchi, životní energie, orgonová energie, volná energie, nebo éterická energie, případně jinak. Ve všech případech jde o jednu a tu samou bioenergii. Pokud máte nízké procento bioenergie, může to být první signál vnitřní nepohody, nebo nemoci.

Pro odborné měření používám profesionální přístroj navržený fyzikem Wilsonem Reichem (1947). Přístroj reaguje na živé věci. Na stupnici jsou vidět procentuální hodnoty bioenergie živých tvorů (i mrtvých…), rostlin, vody, potravin, minerálů apod. Přístroj dokáže spolehlivě změřit aktuální stav vaší bioenergie s viditelným a srozumitelným výsledkem.

Na 3.setkání v Evině jeskyni jsem provedl měření bioenergie u každého účastníka před vstupem do jeskyně, ve Světelném dómu a po návratu z jeskyně. Hodnota životní energie je u každého člověka různá. Někteří ve zdraví žijí a pracují s nižší životní energií, jiní zase potřebují vyšší. Není důležité, s jakou hodnotou jste přišli na setkání v Evině jeskyni. Důležité je, jak se mění vaše bioenergie při pobytu v místech pro zdraví prospěšných – dnes například v Evině jeskyni.

Před vstupem do Eviny jeskyně jsem měřil hodnoty životní energie u každého účastníka. Druhé měření bylo ve Světelném dómu a poslední po výstupu z jeskyně.

První hodnoty bioenergie před vstupem do Eviny jeskyně byly u každého účastníka různé, běžné u všech lidí na naší planetě. Po pobytu v prostředí s vysokým obsahem vzdušných vitamínů se životní energie mění, narůstá, nebo klesá. Nárůst znamená zvýšení životní psychické a fyzické aktivity. Pokles životní energie je prvním signálem reakce imunitního systému na možný zdravotní nesoulad (z dnešního měření -6 až -9 %). Třetí měření bioenergie po pobytu v Evině jeskyni ukazuje zvýšení bioenergie u všech dobrovolníků (až 24 %), v jednom případě došlo k celkovému snížení (-3).

Z mých výsledků měření záporných iontů a životní energie vyplývá, že relaxační pobyt v místech s vysokou koncentrací, vzdušných vitamínů je prospěšný pro vše živé na naší planetě. Mé zkušenosti a ohlasy účastníků to dokazují.

4. setkání v Evině jeskyni

Další setkání v Evině jeskyni se uskuteční 30.1-1.2.2020. Sledujte nové informace v časopisu WM magazín a Nový cestovatel.  Seznámím vás, co jsou vzdušné vitamíny a bioenergie, uděláme první test s vodu a poprvé budu sdílet vaše zkušenosti z pobytu v Evině jeskyni. Mám v plánu uskutečnit první testy zjištění hladiny glukózy v krvi – hledám dobrovolníka(-ci), na výpomoc s odběrem. Napište.

Oprava schodů v Evině jeskyni – výzva

Evinu jeskyni navštěvuje mnoho turistů a příznivců, kteří zde hledají přirozeně prostředí bohaté na vzdušné vitamíny. Veřejná setkání pořádá klub cestovatelů Nový cestovatel.

Do Eviny jeskyně vede jeden vstup. Od vnitřních teras přes světelnou chodbu vede cesta do Světelného dómu po starých ocelových schodech. Konstrukce je již nestabilní. Na posledním setkání v Evině jeskyni jsem zveřejnil výzvu k opravě starých schodů. Jeden z účastníků se nabídl, že provede odbornou opravu.

Pokud se chcete podílet na opravě starých schodů v Evině jeskyni, můžete poslat částku v jakékoliv výši na účet Nového cestovatele. Získané peněžní prostředky budou použity na opravy. Výši získaných prostředků a náklady zveřejním na www.novycestovatel.cz

Číslo účtu Nový cestovatel: Fio Banka, 2000804200 / 2010, FIOBCZPPXXX, IBAN CZ1620100000002300804202, variabilní symbol 193011, do zprávy uveďte Evina-dar a jméno. Současně pošlete e-mailem jméno, adresu a výši částky(jirimatejka@wmmagazin.cz). Děkuji.

Těším se na vás

Jiří Matějka

Regenračné centrum