WM magazín č. 256 (4-2023)

Tištěné číslo vyšlo 25.4.2023. Časopis WM magazín vychází pro předplatitele v tisku každý měsíc. Tisk časopisu je financován z  předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme.

Předplatné časopisu WM magazín → Tel: +420 777 770 609; jirimatejka@wmmagazin.cz

WM magazín č. 256 obsah (4-2023)

40. stran

 • Normální chůze vám může prodloužit život
 • Terapie pulsním elektromagnetickým polem
 • Válka o vakcíny: Zapomenutá historie
 • Genový fantóm
 • Praotec Čech, Slované a sopka Krakatoa
 • Lež o mikroorganismech
 • Fosilie, které odhalují pravdu
 • Nejlepší reforma školství: Zrušení?
 • Zkamenělý obr na Moravě
 • Slovanské rituály, předmanželský sex a genové vlny
 • Zamyšlení nad evolučním způsobem myšlení
 • Vibroterapie patami

Normální chůze vám může prodloužit život (1. strany)

Studie zjistily, že chůze může prodloužit váš život a chůze po jídle může udržet všechny druhy chronických metabolických poruch na uzdě. Chůze má pro tělo nesmírné zdravotní výhody, Studie z let 2003–2006, jejíž výsledky byly zveřejněny teprve nedávno, ukazuje, že lidé, kteří denně udělají 8000 kroků, mají o 51 % nižší riziko předčasného umírání než ti, kteří denně ušli 4000 kroků. Začněte hned, žijte déle.

Terapie pulsním elektromagnetickým polem (2. strany)

Magnetické pole pro léčebné účely je využíváno již stovky let. Je doloženo, že magnetoterapii využívali staří Římané i Řekové. Princip magnetoterapie byl oficiálně popsán E. Smithem již v roce 1869. Podle studie prezentované dánskými výzkumníky je terapie elektromagnetickým polem efektivní formou léčby. V metodě, kterou testovali zjistili, že „magnetické pulsy vysílané skrze postižené tkáně spouštějí proudy a stimulují buněčnou obnovu. Magnetické pulsy nastartují rychlou regeneraci.“ Pro pulsní magnetickou terapii můžete využít přístroj MPG30. Hlavní účinky pulsního magnetického pole:

 • Rozšíření cév – prokrvení tkáně
 • Zmírnění bolesti
 • Protizánětlivé působení, chronické problémy
 • Urychlení procesu hojení (čerstvé zlomeniny)
 • Potlačení otoků, edémů
 • Zhmožděniny a popáleniny
 • Odstranění svalového napětí
 • Tenisový loket, zamrzlé rameno
 • Posílení kostní tkáně (osteoporóza)
 • Zlepšení buněčného metabolismu
 • Prostatitida
 • Prevence diabetické nohy
 • Pozitivní vliv na imunitní sytém

Válka o vakcíny: Zapomenutá historie (2. strany)

Diskuse okolo očkování se zaměřují převážně na znepokojení rodičů a aktivistů a prezentují různé zastánce očkování, kteří s blahosklonným chápavým úsměvem naznačují, že i když to rodiče a aktivisté asi myslí dobře, jsou tito hlupáčci přesto na omylu. Ve všech takových diskusích jsou ale velmi často opomíjena jistá nepříliš známá fakta. Zde se pochopitelně otevírá velká otázka: co doopravdy způsobilo vymýcení všech obávaných infekčních onemocnění, jestliže je nezahnala vakcinace?

Genový fantóm (3. strany)

Základy živých organismů, které existují díky DNA. Vědec Pjotr Garjajev byl nominován na Nobelovu cenu, kterou mohl získat za svou práci o DNA za objevení nejmocnější rezervy v každém lidském organismu. Jeho experimenty zmátly některé z nejlepších světových vědců a on sám zůstává záhadou.

Obsah článku: Jak vzniká nový život. Duše a tělo. Existence duše. Zneužití. Experimenty s DNA.

Praotec Čech, Slované a sopka Krakatoa (3,5 strany)

Pověst o praotci Čechovi známe všichni. V českém historickém povědomí figuruje jako jakási nezávazná pohádka od Aloise Jiráska, které není třeba příliš věřit. Byla jí indonéská Krakatoa, která vybuchla přesně v únoru 535 a vyhnala sloup prachu do výše dvaceti mil, tedy třiceti dvou kilometrů. Celá zeměkoule se zatemnila a exploze byla slyšitelná až v Číně, kde toto „hřmění“ zpoza obzoru písemně zaznamenali. Pro všechny civilizace (i v Evropě) to znamenalo neuvěřitelné dilema. Nic nerostlo, nic se nedalo vypěstovat a lidé mohli přežít pouze ze zásob, lovu nebo rybolovu. I to však nešlo na dlouho. Vypuká chaos, hlad a bída…

Obsah článku: Upravená legenda. Kdo byl praotec Čech?. Kosmas psal ústavu nového státu. Od roku 535 n. l. deset let nevyšlo Slunce. Hlad a bída v zemi nikoho. Oteplení v roce 542 n. l. Vše začalo kolem roku 500.

Lež o mikroorganismech (2. strany)

Naučili nás bát se mikroorganismů, patogenů, virů nebo bakterií, které do nás pronikají zvenčí. Takový je totiž Pasteurův model nákazy. Tento model následně vytváří závislost na lécích, které by nás měly ochraňovat před útočícími mikroby – každý z nich má svou vlastní podobu a má způsobovat konkrétní nemoc. Odkud vlastně pochází všechny nové nákazy, aby nás neustále pronásledovaly? A proč všechny vakcíny nebo antibiotika nakonec selhávají, aby navíc ještě způsobovaly vznik nových superbakterií? Všechny tyto otázky lze vysvětlit, pokud pochopíme teorii o vnitřním terénu a polymorfii (vnitřním terénem se rozumí náš imunitní systém).

Obsah článku: Vnitřní terén. Polymorfie. Mikroby nemají význam – za všechno může vnitřní terén.

Fosilie, které odhalují pravdu (3. strany)

Fosilie, artefakty, mamuti, velryba a lodě, nalezené pří těžbě uhlí, navždy změní váš pohled na svět. Věda tvrdí, že všechno ví. Vědci znají, jak vznikla Země i vesmír, nebo kdy vznikl první člověk. Pravda o minulosti je poskládaná jak lego, jenže stavebnice je velmi povrchní, bez jasných důkazů. Představte si situaci, co by se stalo, kdyby jedna kostka představovala skutečný materiální důkaz. Historická konstrukce by se rozsypala, a je zřejmé, že zdánlivě prastaré geologické struktury jsou často mladší, než si myslíme.

Obsah článku: Otisk velryby mění pohled na historii. Další nemožné objevy. Kostry mamutů. Fosilie stromů. Zkamenělá lodní flotila. Panonské moře podle oficiální vědy. Panonské moře a nová geologie. Panonské moře vyschlo před 5000 lety.

Nejlepší reforma školství: Zrušení? (2. strany)

Chceme-li ve společnosti něco skutečně změnit, musíme začít vzděláváním mladé generace, neboť starého psa novým kouskům nenaučíš – musíme začít od reformy školství. Protože demokracií bylo dosaženo maximálního vrcholu možného lidského vývoje, všechny její reformy pouze oscilují kolem iluze úspěšného směřování k světlým zítřkům, blahobytu, svobodě a vítězství. Nezaujatý člověk by řekl, že jedinou správnou reformou školství, je jeho zrušení, a diví se, že to pořád nikoho ještě nenapadlo.

Zkamenělý obr na Moravě (4. strany)

Před pár lety jsem objevil v moravském údolí kamenné řady, otisky stop a „zkamenělou obří čelist se zuby“. Podle velikosti zubů byl zkamenělý humanoid 24 x větší než dnešní člověk. Mohli být bájní obři vysocí téměř 40 metrů? Možná ano. Pokud se jedná o humanoida, který byl vysoký asi 36 metrů, pak musí někde být jeho lebka. Na zkamenělé čelisti je stará rytina. Nápis je erodovaný, sotva čitelný, ale jde přečíst. Opsal jsem znaky a dlouhý čas je porovnával se znaky v slovníku starých písem od pana Kováře. V tomto čísle jsem poprvé zveřejnil souřadnice objevu… těším se na vaše dojmy a fotky.

Obsah článku: První zimní průzkum. Otisky stop na skále. Zuzančina studánka. Objev zkamenělé čelisti obra. Zkamenělá obří lebka. Starý nápis na obří čelisti. Proč si myslím, že znaky na obří lebce umím přečíst? Jak to bylo s obrem? Dávný vzkaz?

Slovanské rituály, předmanželský sex a genové vlny (3. strany)

Strukturu všech obřadů, vztahujících se k přechodovým obdobím lidského života, tvořil trojí okruh rituálů: odlučovací, pomezní a přijímací. Ať už se jednalo o početí dítěte, narození, svatbu či smrt, ve všech případech představovaly zmíněné rituály podmínku, nezbytnou ke správnému, vyváženému fungování společnosti a světa vůbec.

Obsah článku: Mýty a rituály. Smrt a posmrtný život. 40. denní pohřební rituál. Genový fantom a pohřební rituály. Genový fantom a předmanželský sex. Odkud pochází tradice a mýty Slovanů?

Zamyšlení nad evolučním způsobem myšlení (10. stran)

Způsobů myšlení je víc. Například pozitivní způsob myšlení vidí skleničku poloplnou, negativní poloprázdnou. Stejný předmět, ale závěry se mohou lišit v závislosti na úhlu pohledu. Cílem této úvahy je prozkoumat vliv evolučního způsobu myšlení na různé druhy lidské činnosti ze širšího pohledu. Zdá se, že evoluční způsob myšlení charakterizují přinejmenším čtyři rysy.

Obsah článku: Šém. Evoluční způsob myšlení. Kořeny víry. Evoluční myšlení a víra. Informace, úhlavní nepřítel evoluce. Vliv evolučního způsobu myšlení na lidskou činnost. Náboženství. Ekonomika. Zemědělství, rasové problémy, extremismus, terorizmus, nacionalizmus, korupce, sprejeři, drogy, fotbalové zápasy, romská otázka,
kriminalita a další.

Vibroterapie patami (2. strany)

Existuje mnoho jednoduchých, a přitom geniálních řešení, ale oficiální medicína jim není nakloněna. Například efektivně působící vibrogymnastika akademika Alexandra Mikulina je schopna zbavit svaly přebytku kyseliny mléčné a zlepšit krevní oběh.

Pokud vám časopis WM magazín líbí, podpořte nás předplatným →. Děkuji.

šéfredaktor

Regenračné centrum