Vzdušné vitamíny 3 – Zbrašovské aragonitové jeskyně

Vzdušné vitamíny v podzemí III. – Zbrašovské aragonitové jeskyně

Nový seriál časopisu WM magazín. Dva roky měřím tzv. „vzdušné vitamíny“ v Česko-slovenském podzemí. V časopise uvidíte výsledky měření z Teplic nad Bečvou. Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů. Ale pozor! Ne v každé jeskyni jsou pro zdraví příznivé vzdušné vitamíny.

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Nedaleko jeskyní se nachází nejhlubší zatopená propast světa a nejhlubší propast ČR, „Hranická propast“.

V jeskyni jsem měřil vzdušné záporné ionty, které nazývám tzv. vzdušné vitamíny, v chodbách a dómech. Výsledky měření jsou zajímavé. Výsledky měření jsou uvedeny v tabulce. Z naměřených hodnot vyplývá, že ve Zbrašovské aragonitové jeskyni …  Celý článek s výsledky najdete WM magazín č. 214

OBSAH ČLÁNKU: Zbrašovské aragonitové jeskyně * Oxid uhličitý * Uhlíková stopa u Hranic na Moravě * Tady není něco v pořádku, tady něco smrdí …

Seriál Vzdušné vitamíny v Československém podzemí – dosud vyšlo:
WM magazín č. 212 – Supí jeskyně a jeskyně nad Švýcárnou (ČR)
WM magazín č. 213 – Evina jeskyně (ČR)
WM magazín č. 214 – Zbrašovské aragonitové jeskyně (ČR)

V dalších číslech zveřejním výzkum a měření: Belianská jeskyně, jeskyně Driny, Bystrianská jeskyně, Balcarka a mnoho dalších známých jeskyň.

Jiří Matějka

Regenračné centrum