Stopy Slovanů najdeme na celém světě
Tříčlenná pákistánsko-česká expedice narazila na problémy někde mezi 6 700 a 6 900 m na Rakaposhi (7 788 m) a požádala o záchranu. Vrtulník pákistánské armády ve středu ráno převezl do bezpečí české horolezce Jakuba Vlčka a Petra Macka, kteří s kolegou z Pákistánu v minulých dnech nedokázali dokončit sestup z hory Rakapoši. Duch hory je zřejmě ochránil…
Zajímavý je název hory RAKAPOŠ, který je původem zřejmě Slovanský.
Další přehlížené nálezy
V celé Evropě, v Jižní Americe, v Egyptě, v Číně, dokonce i v Japonsku, nebo v severní Africe, existují kamenné stély a monumenty se záhadným písmem. Zdá se, že „záhadné písmo“ je neznámé a údajně nerozluštitelné pouze historikům. Přitom slovanské národy tomuto písmu dodnes rozumí.
Jako jeden z mnoha příkladů uvádím překlad kamenné stély ze Švédska, který nebyl dodnes oficiální vědou přeložen. Domnívám se, že i bez komentáře rozumíte tomu, co dávní pisatelé chtěli světu sdělit.
K obrázku kamenné stély si dovolím nabídnout překlad – náhodou jsem se na něj dnes odpoledne díval, před lety přeložený (2007), tak dávám sem: Vikingové používali (vousaté) Slovany jako kronikáře, než se sami runové nápisy naučili psát a číst. Znaky si však přizpůsobili svému jazyku, takže nejposlednější nápisy již nejsou slovanské. Ale toto písmo na kamenné stéle je skutečně Slovanské. Dokonalost podobných textů je v tom, že dávají stejné sdělení čteno obousměrně. To znamená, že překlad je správný:)
Tématu Slované se věnuji již několik let a zajímavé články, objevy a studie nejsou všechny zveřejněny na webu – najdete je pouze v tištěném časopise. V dalších číslech časopisu WM magazín, který vychází každý měsíc v tisku, uvedu jiné příklady…
Jiří Matějka
Pokud vám časopis líbí, podpořte časopis předplatným → Děkuji. Jiří Matějka.