Pyramida Pálava
Společný průzkum kopce velká Slunečná u Dolních Dunajovic, proběhl v sobotu 3. 11. 2018. Kdysi pouhý kopec vytvaroval v šedesátých letech minulého století do podoby stupňovité pyramidy místní rodák, Dominik Pecka. Stačilo mu na to pouhých 10 let a jeden buldozer. Dokonalé stupně a terasy modeloval po pracovní době, ve svém osobním volnu. Jeho zásluhou vznikl nový kopec ve tvaru pyramidy, který jsem pojmenoval Pyramida Pálava.
Dunajovické kopce
Dunajovické kopce jsou tvořeny kopci: Malá Slunečná (275 m), Růžová hora (282 m) a Velká Slunečná (283 m). Oblast Pálavy je geologicky velmi zajímavá. Mezi Dunajovickými a Pálavskými kopci je 600 metrů hluboká trhlina, dnes je zanesena pískem.
Pyramida Pálava
Na vrchol Pyramidy Pálava se dostanete po překonání deseti teras, které vedou po obvodu kopce. Terasy mají sklon 52°, stejně jako Velká pyramida v Gíze. Tento ostrý úhel je pro stavitele nevýhodný. Pokusy o rekonstrukci Velké pyramidy skončily neúspěchem, stavby se zhroutily. Je zajímavé, že sklon stran 52° byl použitý pouze u tří pyramidy v Gíze a na pyramidě Pálava. Nedovedu si představit, jak to Dominik Pecka z Dolních Dunajovic dokázal. Jaký měl skutečný motiv a cíl?
Dominik Pecka je popisován jako vynálezce a také jako místní podivín. V tehdejších textech je uvedeno, že kopce terasoval pro nové vinice. Po deseti letech práce se ale zjistilo, že vinice na terasách neporostou. Místo úrodných vinic dnes máme pyramidu Pálava. Dominik nebyl podivín, moc dobře věděl, co dělá…
Orientace pyramidy Pálava je směrem na jihovýchod s odchylkou 15°. Na vrcholu pyramidy Pálava je dokonale vodorovná plošina 60 x 70 m. Součástí pyramidy Pálava je jihovýchodní plato 100 x 50 metrů. Když stojíte na vrcholu a vidíte pod sebou dokonale vytvarované plato, můžete si připadat, že jste v Peru. Zavřete oči a představte si, že promlouváte k tisícovému zástupu tam dole…
Na vrcholovém platu jsme hledali energetické body. Existují zde dvě místa, kde proudí energie. Jedno z nich je na „leyline“, přímce spojující Růžovou horu se Svatým kopečkem nad Mikulovem.
Růžová hora
Na vrcholu Růžové hory roste černý topol. Strom je jediný v širokém okolí, vidíme ho ze všech stran a slouží jako dobrý orientační bod. Pod Růžovou horou je podzemní vodní pramen, který vede pod pyramidou Pálava dál do místního potoka. Dunajovické kopce jsou významným zdrojem podzemní vody.
Na vrcholu Růžové hory jsem měřil hodnoty vzdušných, zdraví prospěšných, záporných iontů. Naměřili jsme vysoké hodnoty: u stromu -16.780 a kousek dál -105.200 záporných iontů/cm3. Čím víc je záporných iontů ve vzduchu, tím lépe pro vše živé. Například, před obrazovkou PC je pouhých 90, v učebnách 100, v autě asi 130 a ve volné přírodě bývá 1.500 záporných iontů/cm3.
Měření na vrcholu pyramidy Pálava
Na vrcholu pyramidy Pálava jsem prováděl další měření iontů v ovzduší. Naměřené hodnoty byly opět vysoké, pohybovaly se cca -330.000 záporných iontů /cm3. Stejné měření jsme uskutečnili také na jihovýchodním platu, kde byla hodnota -180.000. Na podélné ose vedené středem pyramidy Pálava existuje jedno zajímavé místo, kde jsme naměřili velmi vysokou hodnotu, které se blíží k hranici 2 miliony. Tak vysoké hodnoty se běžně v přírodě nevyskytují. Je nutné provést další měření s různými klimatickými podmínkami. Dnes byla mlha a jemně mrholilo.
Nadčasový projekt
Objevili jsme několik bloků z pískovce, které byly pod nánosem a pocházejí z doby terasování Velké Slunečné. Z našeho průzkumu je zřejmé, že pyramida Pálava má kamennou strukturu, podzemní dutiny, nebo chodby, a proudící podzemní řeku. Terasy na Velké Slunečné jsou dílem nadčasové vize jednoho člověka, který žil v šedesátých letech na Pálavě. Pokud vás to zajímá, přijeďte na setkání pod pyramidou Pálava.
Pokud vás téma pyramidy Pálava zaujalo, přijďte na další setkání, nebo napište dojmy, zážitky a postřehy z vlastní návštěvy. Děkuji
Těším se na vás Jiří Matějka
Email: jirimatejka@wmmagazincz