Další setkání na pyramidě Pálava
Velká Slunečná má orientaci jako nejstarší stavby světa. Terasy mají sklon 52 stupňů, stejně jako Velká pyramida v Gíze. Kopec byl uměle upraven do tvaru pyramidy připomínající stupňovitou pyramidu, proto jsem ji nazval pyramida Pálava.
Dokonalé terasy pyramidy Pálava jsou dílem jednoho člověka, který všechen svůj volný čas věnoval na uskutečnění své nadčasové vize. Terasy velké pyramidy Pálava vznikaly v šedesátých letech minulého století.
Pyramida Pálava
Na vrchol pyramidy Pálava, které je v nadmořské výšce 283 metrů, se dostanete přes deset teras. Vrcholové plato tvoří nepravidelný obdélník s rozměry 60 x 70 metrů. Terasy po obvodě pyramidy jsou široké víc jak 5 metrů, s převýšením 5 metrů.
Součástí pyramidy Pálava je velké plato (264 m. n. m.). Orientace pyramidy a plata je směrem na jihovýchod. Když stojíte na vrcholu a vidíte pod sebou velké dokonale vytvarované plato s rozměry 100 x 50 metrů, můžete si připadat, že jste v Peru. Zavřete oči a představte si, že promlouváte k tisícovému zástupu tam dole…
Osa Velké Slunečné a přístupové plato směřují jihovýchodním směrem s odchylkou cca 7–15 stupňů. Orientace nejstarších staveb ke světovým stranám, například pyramidy v Teotihuacanu, kyklopské zdi v Řecku, mohyly v Srbsku a Bosenský Daorseon, vykazují podobnou „božskou odchylku“ od současných světových stran.
Podzemní prostory
Měření bioenergie
Měřili jsme bioenergii všech účastníků, před výstupem, na vrcholu a po sestupu z pyramidy. Všechny hodnoty byly v tento den velmi vysoké (80 %), než je běžný průměr (60-70 %).
Při odborném měření bioenergie používám profesionální přístroj navržený podle fyzika Wilsona Reicha (1947). Přístroj reaguje na živé věci. Na stupnici jsou vidět procentuální hodnoty bioenergie živých tvorů (i mrtvých…), rostlin, vody, potravin, minerálů apod. Přístroj dokáže spolehlivě změřit aktuální stav bioenergie s viditelným a srozumitelným výsledkem.
Tušení souvislostí
Velká Slunečná je kopec, který stojí za povšimnutí. Stál v dobách, kdy moře zaplavilo pálavskou propadlinu, byl svědkem historických událostí, vzniku i znovuobjevení věstonické Venuše. Stojí zde dnes, upravený do podoby stupňovité pyramidy.
Časopis WM magazín ve spolupráci s klubem cestovatelů Nový cestovatel provádí aktivní průzkum Dunajovických kopců na Pálavě.
Pokud vás téma zajímá, navštivte pyramidu Pálava, nebo přijďte na některá další setkání, kde se dozvíte víc informací.
Jiří Matějka
Pokud vám časopis WM magazín líbí, podpořte časopis předplatným →. Děkuji. Jiří Matějka.