23-06 Měření iontů v Evině jeskyni

Kontrolní měření záporných iontů v Evině jeskyni

Jiří Matějka

Evina jeskyně

Tří patrová jeskyně se nachází v údolí Křtinského potoka v Moravském krasu. Od nepaměti se nazývá Evina jeskyně. Dnešní název „Jáchymka“ získala podle poustevníka Jáchyma, který zde pobýval v 19. století. Okrajovou částí jeskyně prochází turistická značená cesta. Jeskyně je volně přístupná na vlastní nebezpečí (Evina jeskyně: 49.3086200N, 16.6857381E).

Při archeologickém výzkumu bylo objeveno několik fosilních kostí dávných tvorů. Ještě nedávno se staré kosti vynášely a běžně používaly rozemleté na hnojení polí. V jeskyni se těžil také trus netopýrů. Díky usilovné činnosti našich předků dnes můžeme chodit do mnoha jeskyní, které by jinak zůstaly neobjevené.

Koncentrace iontů před vstupem do jeskyně 59.400 i-/cm3

Měření vzdušných záporných iontů

Od roku 2019 v jeskyni pravidelně měřím koncentraci vzdušných záporných iontů. Hodnoty jsou v každém ročním období vysoké a stabilní. Nejvyšší koncentrace je na horní terase, kde se hodnota pohybuje 5–7 milionů záporných iontů na 1 cm3 vzduchu (i-/cm3). Tato hodnota je mimořádná a zatím neznám žádnou jinou jeskyni u nás s takovou koncentrací.

Záporné ionty

Záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole.

Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů.

Záporné ionty jsou prospěšné pro vše živé. Čím vyšší je počet záporných iontů, tím příznivěji působí na lidské zdraví. Příklad hodnot iontů v prostředí, ve kterém se denně pohybujete (záporné / kladné ionty): kanceláře 70 i-/cm3.; průmyslové oblasti 50 i-/cm3.; nákupní arkády 180 i-/cm3.; obytné plochy i-/cm3.200… To jsou pro lidské zdraví velmi nízké hodnoty.

Iontová terapie

Doporučuji v jeskyni pobýt alespoň 40 minut a v klidu dýchat prospěšné ionty. Nejvyšší koncentrace je na horní terase. Do Eviny jeskyně dnes chodí desítky lidí téměř každý den využívat unikátní přírodní ionty, které uzdravují tělo i duši.

Vše o měření v Evině jeskyni najdete zde → www.wmmagazin.cz/category/evina-jeskyne


Pojeďte s námi. Nové cesty a expedice najdete zde. Pro informace a objednávky pište, nebo volejte: info@novycestovatel.cz, Tel: +420 777 770 609 (608)

Pokud chcete podpořit projekt bosenských pyramid, pojeďte s námi d Bosny, nebo nás podpořte předplatným časopisu.

Regenračné centrum