WM magazín č. 258-259, letní dvojčíslo (6-7-2023)

Tištěné číslo vyšlo 5.7.2023. Časopis WM magazín vychází pro předplatitele v tisku každý měsíc. Tisk časopisu je financován z  předplatného. WM magazín vychází také v elektronické verzi. Pokud se vám články líbí, podpořte nás předplatným. Děkujeme.

Předplatné časopisu WM magazín → Tel: +420 777 770 609; jirimatejka@wmmagazin.cz

WM magazín č. 258-259 obsah, letní dvojčíslo (6-7-2023)

64 stran:

 • Evropská kultura je kultura Slovanská
 • Hysterie kolem CO2: jen omyl, nebo podvod?
 • Tajná mise na Měsíc v srpnu 1976 + video
 • Obelisk, dávný rovník a poutní místo v bosenských horách.
 • Neúplný seznam starších misí na Měsíci
 • Záhada zmrzlé mrtvoly mamuta.
 • Jak fungují generátory BG3 a MPG30?
 • Listové čaje
 • Megalitický kalendář v Moravských Karpatech.
 • Čekání na brzkou společenskou změnu je utopie
 • Maltské megalitické chrámy – II.

Evropská kultura je kultura Slovanská (6. stran)

Slovanské věci se nečtou! … takto si posteskl P. J. Šafařík, když na jeho dobu úžasné dílo, slovník tvořící dodnes základy mostu mezi češtinou a němčinou, nenacházel ve společnosti patřičnou odezvu. A od jisté doby naše demokratické uši neslyší nic jiného než „moderní“ písně v angličtině, jejichž textům nerozumí ani školení anglisté. Úroveň výuky jazyků úspěšně klesá už i pod úroveň tristní konverzace, v učebnicích dějepisu se pevně usadily romantické a postromantické mýty a bludy. Nejsložitější a nejtemnější etapy historie se přeskakují.

Obsah článku: Slovanské věci se nečtou. Území Slovanů. Tři druhy písemnictví Slovanů. Praslovanština je jedním z nejstarších jazyků na světě. Nové objevy jsou velmi seriózní, absolutně se vymykají z toho chápání dějin, na které jsme přivyklí. Ukrajina – okrajina Polska. Jsou Slované, tak slabí, že je vypudí kdokoli přijde? Překlad slovanského písma – A. Horák.

Hysterie kolem CO2: jen omyl, nebo podvod? (4. strany)

Zbytečná válka proti CO2. S klimatem, oxidem uhličitým a suchem je to jinak, než se tvrdí. Jak, to vysvětluje v rozhovoru český vědec Jan Pokorný. Je docentem, doktorem přírodních věd a kandidátem věd.

Obsah článku: Co tahle zjištění znamenají pro lidstvo? To se asi nedá zpochybnit. To jsem netušil. Chcete tím říct, že svět potřebuje o hodně víc lesů, aby se mohl vrátit k normálu? V Česku na tom s rozlohou lesů prý jsme relativně dobře? Nicméně za zásadní problém se považuje skleníkový efekt a skleníkové plyny, především CO2. CO2 tedy není hlavní nepřítel? Když se bude společnost nadále soustřeďovat na CO2, jako je tomu nyní, co se stane? Opravdu věříte tomu, že tenhle trend dá zvrátit? Umíte si vůbec nějak vysvětlit současnou jednostrannou, dogmatickou orientaci na CO2 jako hlavního viníka?

Tajná mise na Měsíc v srpnu 1976 + video (10.stran)

Měla mise za úkol detailním způsobem prozkoumat havarovaný objekt umělého původu včetně okolí a souřadnic? Objekt vykazuje rysy mimozemské technologie. Je možné, že tato kosmická mise byla prvním článkem, který spustil řetězec tajuplných událostí, jež měly na vždy zůstat utajené před veřejností? Proč je nutné skrývat UFO, proč dezinformace, proč to všechno zakládat pod koberec? Je to otázka ekonomiky. Všechny měny na Zemi jsou založeny na hodnotě zlata. To je důvod, proč zlato není minerál k úpravě, ale dokonalý, bezuhlíkový kov. To znamená, že je to nejběžnější látka ve vesmíru, která nemá větší hodnotu než kus plastu.

Obsah článku: Když vám budu tvrdit, že na Měsíci přistála tajná mise, budete mi věřit? Člověk, který zveřejnil video Rozhovor s členem tajné posádky Apollo 20. Temná strana Měsíce. Neuvěřitelné objevy. Přesné souřadnice. Odkaz na 2 dobové videa najdete v článku.

Neúplný seznam starších misí na Měsíci (2. strany)

Seznam mediálně známých misí na Měsíc od roku 1959 až do roku 1976.

Obelisk, dávný rovník a poutní místo v bosenských horách (8 stran)

Informace, které zde najdete, jsou zcela unikátní. Doposud nebyl proveden žádný odborný výzkum obelisku v Bakiči. WM magazín a Nový cestovatel z.s., byl první, kdo se pokusil zjistit fakta o tajemném monumentu v bosenských horách. Měření a souvislosti budou pro historiky zřejmě šokující a nepřijatelné. Přesto trvám na všem, co je zde uvedeno.

Obelisk v Olovu: krátký klip →    /   Obelisk v Olovu 3-6-9: krátký klip →

Obsah článku: Olovo – prastaré poutní místo. Kamenný obelisk v Bakiči. Expedice časopisu WM magazín do Olova. Severní strana obelisku. Jižní strana obelisku. Východní strana obelisku. Západní strana obelisku. Orientace ke světovým stranám. Zeměpisné souvislosti, prehistorický rovník. Linie obelisku  – směr severovýchod. Linie obelisku v Bakiči – směr jihozápad. Podzemní průzkum obelisku. Hieroglyfy na obelisku. Symbol spirály. Symbol koule. Symbol zvířete – vyhynulý dinosaurus? Symbol hvězdy.

Záhada zmrzlé mrtvoly mamuta

Příčina doby ledové zůstává pro vědce hlavního proudu stále záhadou. Také zmrzlá mrtvá těla mamutů nalezená na Sibiři po staletí vyvolávají záhady. Mrtvá těla byla nalezena s kůží, vlasy a neporušenými vnitřními orgány včetně srdce s krví uvnitř. Zprávy o těchto objevech fascinují každého z různých důvodů. Spekulovalo se o mnoha teoriích. Jedním z nejoblíbenějších je ta, že se chlupatí sloni poklidně pásli na trávě a pryskyřníku a náhle je zasáhla obrovská mrazivá bouře vanoucí od Severního ledového oceánu. Miliony z nich okamžitě zmrzly. Zatím se nepodařilo vyřešit záhadu mrtvých zmrzlých srstnatých mamutů na Sibiři. Podobné nálezy stále zůstávají nevyřešeným tajemstvím doby ledové.

Jak fungují generátory BG3 a MPG30? (7. stran)

Věřím, že tyto ověřené informace nás mohou navždy zbavit lékařů, léčiv všeho druhu, nemocnic a známých nevyléčitelných chorob, nebo dosud neobjevených. Dokonce může vymizet i rakovina, pokud obnovíme funkci imunitního systému. Zkušenost ukazuje, že 85 % populace tyto bude nové informace ignorovat, nebe se jim bránit, protože řešení je příliš jednoduché, levné, efektivní a revoluční. To také vyžaduje převzít odpovědnost za své zdraví. Je vědecky dokázáno, že mírná, bezpečná a jednoduchá elektrizace neutralizuje všechny bakterie, viry, parazity, choroboplodné zárodky, plísně a jiné cizí útočníky v krvi. Výsledky jsou rychlé, bez vedlejších účinků. Lékaři léčí antibiotiky, ale jakmile se podaří zabít několik zárodků, vyvine se nový rezistentní kmen.

Elektrizování krve je vhodné kombinovat s magnetickými pulsy pro stimulaci lymfy. Na rozdíl od antibiotik a očkovacích látek, je nové řešení účinné. „Pokud bojujete s infekcí a novými viry, pak se nelze zcela zbavit bakterií nebo virů, pokud nepoužíváte oba přístroje; krevní elektrizační jednotkou (BG3) spolu s magnetickým Pulserem (MPG30)“.

Obsah článku: O co jde? Jak to funguje? Otázky a odpovědi k BG3. Plíce, srdce a krevní oběh. Co je příčinou hypoxie? Jak zabránit nedostatečnému okysličení krve? (www.becktechnology.cz)

Listové čaje

Přínosy a kontraindikace listů stromů a keřů.

Obsah článku: Třešeň, Jablko, Arónie. Švestka. Hruška. Ořech. Javor. Jahody. Rybíz. Maliny. Borůvka. Máta. Meduňka. Borovice.

Megalitický kalendář v Moravských Karpatech

Pohyb slunce byl přesně zakotven ve starém megalitickém kalendáři. Dnes jsou osy východu a západu slunce posunuty o 15° důsledkem posunu zemské osy. Na Zemi žijeme jen jednou, teď a tady! Slované slaví nový rok vždy o rovnodennosti, kdy slunce vychází přesně na východě a zapadá na západě, Dnes vychází a zapadá s odchylkou 15°. Tato odchylka je zakotvena ve starém megalitickém kalendáři nedaleko Rajnochovic.

Obsah článku: Plošiny na vrcholcích hor. Stopy dávné minulosti. Megality na vrcholcích hor. Schodiště na vrcholu hor. Megalitický kalendář. Božská odchylka. Orientace megalitického kalendáře. Slované a Keltové. Důkaz vychýlení zemské osy. Kostka s nápisy. Překlad znaků na kostce. Slovanský absolutní kalendář.

Čekání na brzkou společenskou změnu je utopie (6.stran)

Společenská atmosféra je napjatá. Jestliže na konci devadesátých let vládla blbá nálada z toho, že se zcela „nepochopitelně“ nepodařilo vytvořit z totalitně handicapované společnosti za pár týdnů obrodných procesů (s velkým otazníkem) demokratickou společnost s etickými měřítky založenými na jejich dlouhodobém respektování, na počátku druhé dekády 21. století lze termín blbá nálada považovat za eufemismus.

Obsah článku: Politika je prokorupční. Sdílená společenská nedůvěra. Vysoká míra sociálního blahobytu. Resistence politických držitelů moci. Vyhýbání se schopných lidí politice. Síla popkultury a fakticky činná intelektuální elita. Jak je to možné? Skutečná kulturní revolta v této zemi v podstatě Mediální reflexe. Opomíjené vzdělávání reprodukující kulturní stereotypy neexistuje.

Maltské megalitické chrámy – II. (9. stran)

Stavba chrámů byla geniálně jednoduchá. Na Maltě zatím víme o 12 megalitických stavbách tohoto typu. Naše skupina navštívila a prozkoumala téměř všechny. Zjišťovali jsme jaká je jejich orientace k východům a západům Slunce v astronomicky významných dnech v roce. Prováděli jsme měření a simulace na počítači s velmi překvapivým výsledkem! Na východ Slunce v nejkratším dni v roce jsou orientované pouze nejstarší „chrámy“. A těch je jen několik.

Obsah článku: Nejstarší stavby světa. Za všechno mohou hvězdy. Chaos v odborném datování. Maltské koleje a megalitické stavby. Poslední změna povrchu Země před 5000 lety. Jak Malťané stavěli megalitické stavby. Jednoduché stavební řešení. Vnitřní konstrukce. Božská odchylka a rozdíl 1600 let. Mnajdra a Hagar Qim, důkaz nedávných změn. Nejtajemnější místo na Maltě – Hypogeum Hal Saflieni.

Letní dvojčíslo 258/259 ke stažení zde →

Pokud vám časopis WM magazín líbí, podpořte nás předplatným →. Děkuji.

Jiří Matějka, vydavatel a šéfredaktor

Regenračné centrum