
Iontová terapie tunelu Ravne
Mnozí se domnívají, že mimo letní sezónu není vhodné navštívit labyrint Ravne v bosenském údolí pyramid. Možná svůj názor změníte.
V lednu navštívila česko-slovenská skupina s Novým cestovatelem podzemní labyrint Ravne. Venkovní teploty se pohybovaly pod bodem mrazu, jiskřivý sníh pokrýval bosenské pyramidy. Labyrint Ravne je otevřený celoročně, uvnitř tunelu je stálá teplota 12 °C.
Vstup do podzemního labyrintu byl objeven v roce 2006. V současné době je vyčištěno víc jak 900 metrů chodeb, z toho je 200 zabezpečených a přístupných pro veřejnost. Většina chodeb v labyrintu byla naplněna až po okraj materiálem (volný písek a malé říční kameny). Odhaduje se, že jde o dílo neznámé civilizace před 4.600 lety.
Měření vzdušných vitamínů
Během uplynulého roku jsem pravidelně měřil hodnoty vzdušných záporných iontů v labyrintu Ravne. Z celoročního průzkumu vznikla tabulka, ze které vyplývá, kdy je nejlépe navštívit podzemních chodby Ravne.
- V období od ledna do konce května jsem naměřil hodnoty přesahující 500.000 záporných iontů/cm3 (megalit K–2, K–5 a na jiných místech v Ravne). Podzemní tunely s vodou vykazují hodnoty nad 2 miliony. V chodbách se hodnoty pohybovaly do 52.000. Podle výsledků měření je nejvýhodnější navštívit tunel Ravne v březnu.
- V období léta, červen až srpen se hodnoty záporných iontů v tunelu Ravne ustálily na max. 43.000 iontů.
- Od září až do konce roku se naměřené hodnoty záporných iontů postupně zvyšovaly na 43–52.000 iontů.
Účinky prospěšných iontů využijete nejlépe v první polovině roku a na podzim. Již krátkodobý pobyt v takovém prostředí příznivě působí na lidský organizmus.
V letním období navštěvují bosenské pyramidy tisíce lidí z celého světa. To může být příčinou poklesu zdraví prospěšných „vzdušných vitamínů“. Na jaře a na podzim máte možnost meditovat, dýchat ionty a vnímat prospěšné frekvence bosenských pyramid naplno a bez stresu.
Zdravotní výhody záporných iontů
Je překvapivé, do jaké míry mohou záporné ionty prospět našemu zdraví. Terapie zápornými ionty je účinná při léčbě vysokého krevního tlaku, artritidě, dny, zvonění v uších, nervových poruch, respiračních a zažívacích problémů, štítné žlázy a pokožky.
Negativní ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Negativní ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Negativní ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí.
Prospěšné účinky vzdušných lehkých záporných iontů
- Rychlé zotavení z fyzického vyčerpání nebo únavy– zvýšená hladina kyslíku v krvi usnadňuje efektivnější využití kyslíku.
- Stabilizace funkce mozku– záporné ionty pomáhají normalizovat funkce mozku zvýšením hladiny kyslíku v krvi. Cítíte se uvolnění a klidní.
- Čištění krve– tím, že zvyšují hladinu vápníku a sodíku v krvi, pomáhají záporné ionty obnovit zdravou (mírně zásaditou), pH rovnováhu krve.
- Zvýšení metabolismus– tím, že záporné ionty stimulují výměnu elektronických látek v buněčných stěnách, pomáhají zvyšovat metabolismus.
- Posílení imunitního systému– vysoké hladiny záporných iontů podporují produkci globulinu v krvi, což vede k větší odolnosti proti nemocem.
- Vyrovnaný vegetativní nervový systém– záporné ionty mohou zklidnit a uvolnit „napjaté“ nervy
- Lepší trávení– záporné ionty neutralizují nadměrné zatížení nervového systému, pomáhají zmírnit napětí v žaludku a střevech, podporují tvorbu trávicích enzymů a lepší trávení.
- Omlazení– záporné ionty pomáhají oživit buněčný metabolismus, zvyšuje vitalitu svalové tkáně a posilují vnitřní orgány.
- Celkové zdraví– záporné ionty mohou omladit a oživit všechny systémy a buňky v těle.
Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů. Nejlepší způsob jet s námi do Bosny, kde několikrát navštívíme labyrint Ravne www.novycestovatel.cz
Celý článek o zdravotních výhodách záporných iontů vyšel v časopise WM magazín zde →
Jiří Matějka
fotoarchiv z podzemního labyrintu Ravne →