Blackout – nechají nás vymřít?

Blackout – nakažených přibývá, nechají nás vymřít?

Jiří Matějka

Nešířím paniku, ani poplašnou zprávu, možná se mýlím a vlády to mají pod kontrolou, nebo to vyřeší projev prezidenta. Ale co když to někdo naplánoval jinak?

Pokud se zastaví fabriky, a automobilky to už dělají (aby vydojily na státu tučné odškodné za mimořádnou situaci s novým koronavirem – jinak to ani nezamýšlejí), a další továrny se zavřou, pak by mohl nastat velký problém.

Když se zavřou továrny, výroby a obchody

Česká republika je středobodem elektrických vysokonapěťových přenosových soustav a zálohovacích energetických zdrojů ve střední Evropě. Stačí se podívat na mapu přenosové sítě ES střední Evropy, aby i laikovi bylo jasné, že poškození, nebo zkolabování rozvodné sítě ČEPS by způsobilo kaskádovým efektem dlouhodobý totální výpadek elektrického proudu obrovského rozsahu v celé Evropě.

Při výpadku elektřiny z přenosové soustavy se dokáže distribuční síť udržet v ostrovním provozu z místních zdrojů pouze v nouzovém režimu, kdy jsou přednostně zásobovány vodárny, nemocnice a systémy kritické infrastruktury. Jedná se zejména o místní teplárny, energetické biostanice a solární farmy. Slabinou ostrovních provozů v případě výpadku je nutnost okamžitého odpojení od sítě ve zlomku sekund, jinak budou do blackoutu strženy také a jejich opětovný restart z nuly je velmi komplikovaný.

Uzavření fabrik a celková karanténa u nás nikdy nenastane – ikdyž je to přirozené a jediné řešení, jak potlačit nový koronavirus.

Co by se stalo, když zavřeme všechny fabriky?

Plošný výpadek elektřiny na rozsáhlém území, je černou můrou pro celá města, regiony, státy, i kontinenty. Stejně tak je bez výjimky postrachem všech současných vládních garnitur, kdy blackout a následná anarchie by mohla pro vládnoucí skupiny znamenat oblíbenou lidovou kratochvíli – věšení na kandelábry.

Dlouhodobější blackout by byl nejspíš akcelerátorem současné ekonomické krize do globální ekonomicko-společenské apokalypsy nevídaného rozsahu, spojené s rozpadem ekonomicko-finančních vztahů dnešní společnosti, jak ji známe.

Vlády se snaží zacpat obyčejnou rouškou lidem hubu. Ale ani to se jí moc nedaří.

Lidé, choďte do práce …

Uvědomte si – Německo má svoji energetickou stabilitu postavenou na zálohování energetických systémů z ekonomicky podrobených zemí, Francie, České republiky, Polska a Norska … Německo, tedy EU, nemá zájem na výpadku energie. Fabriky musí fungovat a lidé musí stále pracovat, aby se současná vládní garnitura zachovala – i kdyby všichni pracující měli pojít na nový koronavirus!

Jsem přesvědčený, že nový korona-holokaust 20 nenastane a všechno bude za pár měsíců vypadat úplně jinak. Buďte trpěliví, starejte se sami o sebe a o své blízké s láskou.

Co je to Blackout s podrobným vysvětlením najdete v časopise WM magazín č. 209.

Regenračné centrum

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář